در دنیای توسعه تجارت، شما به اندازه تیم فروش خود خوب هستید. زیرا یک انتخاب نامناسب در این زمینه می تواند باعث شود که قراردادهای پرسود را از دست بدهید، در حالی که یک تیم فروش متشکل از افراد متخصص و درجه یک می تواند درآمد شما را بسیار فراتر از پیش بینی های شما افزایش دهد.

به طور کلی، ایجاد تیمهای فروش حرفه ای، کار آسانی نیست. ممکن است فکر کنید که داشتن افراد مناسب با اشتیاق برای فروش، تیم فروش شما را به یک تیم عالی تبدیل می کند. اما فروش موفق؛ به ویژه در عصر دیجیتال امروزی، قطعا یک شبه اتفاق نمی افتد. بنابراین، چگونه می توانید یک تیم فروش موفق بسازید؟ ویژگی تیمهای فروش موفق چیست و برای موفقیت به کدام نکات و ترفندها نیاز دارید؟ در ادامه این بخش با پاسخ تمام این سوالات آشنا خواهید شد.

2 1
2 1

ویژگی های تیم فروش موفق

در دنیای امروزی، داشتن یک تیم فروش موفق، با انگیزه و متعهد حکم طلا را دارد و بسیاری از مدیران فروش رویای مدیریت یک تیم فروش موفق که متشکل از سوپراستارهای فروش است را در سر می پروراند تا از این طریق بتوانند کسب و کارشان را ارتقا می دهند.

در زیر، تعدادی از ویژگی های تیم فروش موفق را باگو کرده ایم:

 

آنها دارای انرژی طبیعی و کاریزما هستند

تیمهای فروش به صورت جمعی و فردی باید انرژی، گرما و کاریزما را از خود ساطع کند. این انرژی مسری است و همیشه بر روابط تیم شما با مشتریان شما تأثیر می گذارد.

زیرا فروشندگان بدون انرژی و کاریزمای طبیعی اغلب می توانند سرد، غیر معتبر و غیرقابل اعتماد به نظر برسند. اینها ویژگی هایی نیستند که بتوان آنها را آموزش داد، بنابراین مهم است که افرادی را استخدام کنید که به طور طبیعی و بالقوه قادر به برقراری ارتباط با افراد هستند.

 

آنها وقت خود را با مشتریان سرمایه گذاری می کنند

ستون فقرات کسب و کار شما مشتریان شما هستند و درگیر شدن و تعامل مکرر با آنها برای پیشرفت موفقیت شما بسیار مهم است. تیم‌ های فروش موفق روابط معنا داری ایجاد می‌ کنند تا بتوانند دانش عمیقی از روابط مشتریان بالقوه خود به دست آورند و دقیقاً به آنها در آنچه می‌خواهند و نیاز دارند کمک کنند. این رویکرد باعث ایجاد اعتماد و ارتباط می شود.

تحقیقات نشان داده است که روابط عالی با مشتری، نتایج فروش و عملکرد تیم فروشرا افزایش می دهد

آنها هرگز از یادگیری دست نمی کشند

تیم‌های فروش موفق در محیط ‌هایی که به طور مداوم یاد می ‌گیرند و تشویق به جستجوی دانش می ‌شوند، پیشرفت می ‌کنند. این مهارت، نمایندگان را قادر می سازد تا مشکلات خریداران را به طور کامل بررسی کنند و نشان می دهد که آنها زمان و تلاش خود را صرف می کنند تا در فضای خود متخصص شوند.

 

آنها اهداف ساختاری دارند و از اهداف بزرگ نمی ترسند

تیمهای فروش موفق باید اهداف ساختاریافته و شفافی داشته باشند که به طور منظم ارزیابی شده و به راحتی اندازه گیری شود تا در صورت لزوم بتوان آنها را تکرار کرد. به همین ترتیب، مدیران هرگز نباید از افزایش و گسترش اهداف بترسند. در واقع هر فردی که در زمینه فروش به طور حرفه ای فعالیت دارد، چالش را دوست دارد!

 

هر یک از اعضای تیم، خود را مسئول اهداف می داند

همانطور که یک تیم جمعی باید پاسخگوی موفقیت فروش کسب و کار باشد، فرد نیز باید پاسخگو باشد. متخصصان فروش موفق، خلاصه ‌های منظمی از کار خود را برای مدیران خود ارسال می ‌کنند. این حس ذاتی خود مختاری، حس قوی رهبری، انضباط و غرور را تقویت می کند، ویژگی هایی که به تیم ها کمک می کند تا خود را در قبال اهداف از دست رفته پاسخگو نگه دارند.

 

ارتباط برقرار می کنند و همکاری می کنند

بهترین تیم های فروش به خوبی با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند. این نه تنها باعث ایجاد ارتباط تیمی می ‌شود، بلکه تضمین می‌ کند که همه افراد کاملا در یک مسیر هستند و دانش صحیح و آخرین به‌ روز رسانی ها را همه اعضای تیم برای انجام دریافت می کنند. در حالی که هر تیم فروش موفق از ارتباطات منظم روزانه و هفتگی برخوردار است، آنها همچنین با به اشتراک گذاشتن مشاوره، غلبه بر موانع و ارائه پشتیبانی واقعی با یکدیگر همکاری می کنند.

 

آنها دارای مهارت مدیریت زمان عالی هستند

نمایندگان فروش، زمان خود را به دقت و واقعاً مؤثر مدیریت می کنند. آنها می دانند که زمان پول است، بنابراین روزهای خود را از قبل برنامه ریزی می کنند، وظایف خود را اولویت بندی می کنند، خطوط فکری خود را سازماندهی می کنند و همیشه راه های جدیدی برای ساده سازی فرآیندهای موجود پیدا می کنند.

 

آنها قول هایی نمی دهند که نمی توانند عمل کنند

مؤثرترین تیم‌های فروش نه تنها به فروش می‌رسند، بلکه با دستیابی به تک تک وعده‌ هایی که به مشتریان احتمالی در طول فرآیند فروش داده ‌اند، عمل می ‌کنند.

عدم دستیابی به قول ها و وعده هایی که به مشتریان داده می شود، باعث ناامیدی مشتری شده و خطری را به همراه دارد که برای تجارت بد است. به همین دلیل است که نمایندگان بزرگ هرگز تعهداتی را که نمی توانند انجام دهند را پیشنهاد نمی دهند و ترجیح می دهند به جای قول دادن بیش از حد به یک مشتری بالقوه بگویند «نمی دانم».

3 1
3 1

ساخت تیم فروش قدرتمند | راه اندازی تیم فروش و بازاریابی متخصص

حتی اگر خودتان شخصاً تمام روز با تلفن‌ در حال مکالمه باشید، همچنان به تیمی از متخصصان فروش و یک سیستم کارآمد نیاز دارید تا کسب و کار خود را توسعه دهید و به سود دهی بالایی دست پیدا کنید. برای راه اندازی تیم فروش آنلاین و موفق لازم است به چند نکته که در ادامه توضیح داده شده است، توجه داشته باشید:

 

بدانید چه کسی را باید استخدام کنید

ایجاد یک تیم فروش مولد به معنای استخدام بهترین افراد است و بهترین افراد کسانی هستند که استعدادهای مناسب را داشته باشند. همه ما با استعدادهای ذاتی به دنیا می آییم، کارهایی که دوست داریم بارها و بارها انجام دهیم، زیرا به طور طبیعی در انجام آنها مهارت داریم. بنابراین برای ایجاد بهترین تیم فروش، استعدادها و مهارت‌ هایی را که می ‌خواهید جستجو کنید، شناسایی کنید و در نهایت فروشندگانی را استخدام کنید که این استعدادها و مهارت های مورد نیاز شما را دارند.

 

 آموزش و به روز رسانی مداوم را ارائه دهید

رشد در هیچ زمینه ای بدون تلاش مداوم برای بهبود امکان پذیر نیست. هر چند وقت یک ‌بار کتاب ‌های استراتژی فروش یا مقالات آموزشی فروش را برای فروشندگان خود تهیه کنید. هر چند وقت یکبار سندهای فروش جدید برای بهبود نتایج را تهیه و مورد بحث قرار دهید. به یاد داشته باشید، تیم های فروش برتر در محیطی ساخته می شوند که یادگیری در آن ادامه دارد.

 

ابزار مناسب را فراهم کنید

برای اینکه فروشندگان بتوانند بهره وری را به حداکثر برسانند، به ابزارهای مناسب نیاز دارند. ابزار های مناسب برای هر کسب ‌و کاری متفاوت است، با این حال، این ابزارها می تواند شامل مواردی همچون: یک منطقه کاری کافی، حساب ‌های صوتی و ایمیل شخصی، کارت ‌های ویزیت شخصی ‌شده و سر نامه ‌ها، ادبیات نقطه فروش حرفه ‌ای، کاتالوگ ‌های مبتنی بر محصولات حرفه ‌ای، وب ‌سایت‌ ها، وسایل نمایشی، قیمت‌ های فعلی و اطلاعات تحویل، اطلاعات به ‌روز شده محصول رقیب و غیره باشند.

 

عملکرد هر فرد را اندازه گیری کنید

چیزی که اندازه گیری نمی شود قابل بهبود نیست! اشتباه نکنید، مدیریت فروش مدیریت عملکرد است. اما برای اینکه به طور موثر بر عملکرد فروش مدیریت کنید و تیمی از بهترین عملکردها داشته باشید باید اثربخشی هر فروشنده را بسنجید.

پاداش و تشویق در نظر بگیرید

فروشندگان حرفه ای با پاداش های مالی پیشرفت می کنند. حتماً یک برنامه تشویقی فروش کاملاً تعریف شده ارائه دهید. خواه پورسانت فروش، پاداش ماهانه یا افزایش حقوق بر اساس عملکرد فروش و رضایت مشتری باشد، شما باید نوعی انگیزه برای دستیابی به نتایج برتر ارائه دهید.

 

اگر به فکر استفاده از تخصص و تجربه یک تیم فروش حرفه ای هستید تا به کسب و کار خود جان تازه ای ببخشید و به اهدافی که در ذهن دارید، برسید، می توانید با کارشناسان و تیم فروش حرفه ای و متخصص که در شرکت بهین آوا فعالیت می کنند، همکاری داشته باشید.

 

حرف آخر

ایجاد یک تیم فروش موفق کمی کار می خواهد، اما در نهایت زمان و تلاشی که سرمایه گذاری می کنید نتیجه خواهد داد. اگر برخی از این پیشنهادات را برای تیم های فروش خود اجرا کنید، می توانید بهترین افراد را استخدام کنید، اهداف فروش خود را برآورده کنید و از آنها فراتر بروید و نیروی کار شاد و سالمی داشته باشید.