آموزش و راه اندازی تیم فروش کسب و کار

چگونه تیم فروش تشکیل دهیم ؟

اگر نگاهی به سبک عملکرد کسب و کارهای موفق کنید، قطعا متوجه تفاوت‌های عجیبی در آن‌ها خواهید شد. شاید در گذشته همه چیز به یک مدیر توانمند وابسته بود، اما این روزها کمک گرفتن از متخصصین حوزه فروش بهترین راه‌کار برای بهبود فروش، برندسازی و تشکیل یک تیم قوی در این زمینه است. اما چگونه تیم فروش موفق تشکیل دهیم؟ آموزش تیم فروش در بهین آوا یکی از خدماتی است که سال‌ها برای کسب تجربه و گسترش آن تلاش کرده‌ایم تا امروز، به عنوان یکی از برترین مجریان طرح آموزش تیم فروش در کنار شما باشیم. مزایای مهم راه اندازی تیم فروش، شامل افزایش فروش، بهبود برندسازی، هماهنگی تیم فروش و بهبود سطح ارائه خدمات در یک مجموعه است.

درخواست مشاوره رایگان دارید؟

کافی است فرم تماس رو پرکنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس حاصل نمایند. همچنین می‌توانید در هر زمانی به طور مستقیم با ما تماس گرفته یا از طریق واتساپ در ارتباط باشید...  اهمیت فروش برای کسب و کارها

  در دنیایی که همیشه حق با مشتری است و کسب و کارها برای فروش بیشتر و ایجاد حس وفاداری در مشتری تلاش می‌کنند، بدیهی است که باید در حوزه فروش طور دیگری رفتار کرد. آموزش نحوه فروش با بالاترین بازخورد یکی از کارهایی است که هر مدیر کسب و کار باید برای ارتقا سطح کیفی عملکرد پرسنل خود انجام دهد. هرچه میزان فروش خدمات یا کالا در یک کسب و کار بالاتر باشد، قطعا سود دهی آن کسب و کار بیشتر است. کسب در آمد کمک می‌کند تا اعضا تیم فروش و کل سیستم، گسترش پیدا کنند و عملکردشان به شکلی حرفه‌ای تغییر کند. تبدیل شدن یک کسب و کار خانگی به یک برند باکیفیت و افزایش تعداد شعب یک فروشگاه، همگی از رشد برند و افزایش فروش خبر می‌دهد. به همین دلیل اولین گام رشد یک کسب و کار، بهبود سیستم فروش و همچنین افزایش فروش است.

   
   

   

   

  راه اندازی تیم فروش
  راه اندازی تیم فروش

  ارتقا فروش چگونه صورت می‌گیرد؟

  زمانی که یک تیم تخصصی با سابقه مثل بهین آوا در کنار شما است، تجزیه و تحلیل کسب و کار اولین اقدامی است که شاهد خواهید بود. به این ترتیب همه جزییات یک مجموعه بررسی می‌شود. از دید برندینگ تحقیقاتی در حوزه کسب و کارتان انجام می‌شود تا همه چیز به شکلی حرفه‌ای جلو رود. در گام بعدی، شرایط پرسنل، قوانین مجموعه، نحوه برخورد با مشتریان، عملکرد تیم فروش و این جزییات مورد ارزیابی قرار می‌گیرد تا درصورت نیاز، تغییراتی در این حوزه اعمال گردد. زمانی ارتقا فروش عملی خواهد بود که بتوان تحولاتی در تیم فروش، ذهنیت سازمانی، نحوه برخورد تیم فروش با مشتری و ساز و کار ارائه خدمات کلی در شرکت ایجاد کرد. این تمام چیزی است که به آن احتیاج خواهید داشت.

  مهم ترین مزایای بازاریابی

  حتما در حوزه کسب و کارها، از ضرورت بازاریابی مطلع هستید. این بخش از کار می‌تواند مهم‌ترین قسمت آن باشد. چرا که سرمایه و سود اصلی هر کسب و کار، بر گرفته از بازاریابی منجر به فروش آن است. اگر بخواهید بازاریابی خوبی انجام دهید و کسب و کارتان را رشد دهید، قطعا لازم است تا یک مسئول متخصص و حرفه‌ای در کنارتان باشد. شاید تصور کنید که بازاریابی موفق تنها محدود به فروش بیشتر در یک کسب و کار است. اما واقعیت ماجرا بسیار متفاوت است! زمانی که بازاریابی به بهترین شکل انجام شود، میل به خرید خدمات یا کالا افزایش می‌یابد. از سوی دیگر، برندسازی و شناخت خدمات یا کالای ارائه شده توسط مجموعه شما قوی‌تر خواهد شد. پس از مدتی سود فروش به شکلی تساعدی بالا می‌رود و روندی رو به رشد در کل مجموعه شاهد هستید. بازاریابی صحیح و موفقیت آمیز می‌تواند سکوی رشد و پیشرفت یک کسب و کار باشد.

   

   
   

   

   

  درخواست مشاوره رایگان دارید؟

  کافی است فرم تماس رو پرکنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس حاصل نمایند. همچنین می‌توانید در هر زمانی به طور مستقیم با ما تماس گرفته یا از طریق واتساپ در ارتباط باشید...   تحقیقات بازار چگونه صورت می‌گیرد

   زمانی که از تیمی متخصص درخواست می‌شود تا تحقیقات بازار را عملی کند، روند بررسی‌ها از کوچک‌ترین و اصلی‌ترین بخش یک کسب و کار آغاز می‌شود. تحلیل این بخش‌ها با درنظر گرفتن اهمیت آن، نیاز به وقت و هزینه خاص خود را دارد که در قرارداد مشخص می‌شود. در ادامه به چگونگی تحقیقات بازار اشاره می‌کنیم.

   1- بررسی پرسونای مخاطب

   یکی از مهم‌ترین پارامترهایی که باید در خصوص بازار کسب و کار مورد ارزیابی قرار گیرد، پرسونای مخاطب هدف است. سطح کیفی هر خدمات، تعیین کننده پرسونای مخاطبی است که برای او تلاش می‌کند. اگر بخواهید خدماتی لوکس و گران قیمت ارائه کنید، پرسونای مخاطب‌تان باید به سمت افراد شاغل و متمول با امکانات و سطح زندگی لوکس محدود شود.

   2- بررسی محل ارائه خدمات

   محلی که قصد دارید برای ارائه خدمات، فروش محصولات یا عقد قرارداد داشته باشید، تعیین کننده سطح کیفی برندتان است. مثلا اگر خدمات شما در یک محله مرکز شهر، به بهترین شکل ممکن ارائه می‌شود؛ مخاطب آن افرادی هستند که ساکن همان حوزه یا اندکی بالاتر و پایین‌تر هستند. درواقع قشر متوسط جامعه مخاطب هدف شما خواهند بود و نمی‌توانید این خدمات را برای افرادی که در سطح بالاتر هستند، پرزنت کنید. درک چارچوب‌های یک کسب و کار و نحوه ارائه خدمات آن تعیین کننده مخاطب هدف و ویژگی‌های کسب درآمد از آن خواهد بود.

   3- شناخت رقبا و عملکرد آن‌ها

   یکی از بخش‌های مهم تحقیقات بازار، شناخت رقبا و عملکرد آن‌ها است. زمانی که قصد دارید یک خدمات یا محصولی ارائه کنید، قطعا رقبایی در بازار هدف دارید که عملکرد آن‌ها برای‌تان اهمیت دارد. بررسی این رقبا و نحوه زیست آن‌ها در بازار هدف، یکی از اصلی‌ترین کارهایی است که تیم بهین آوا در آن تخصص دارد. شناخت عملکرد آن‌ها، چگونگی برخورد با مشتری، چگونگی ارائه خدمات و تبلیغات یا برندسازی، از جمله پارامترهای مهمی است که باید در خصوص آن بدانید. تحلیل رقبا و ارائه خدمات یکی از خدمات حرفه‌ای مجموعه ما است.

   4- بررسی برندسازی

   جالب است بدانید که تمام پارامترهای مهم مثل مخاطب هدف، سطح کیفی خدمات و کیفیت عملکرد سازمانی، همگی وابسته به نوع برندسازی است. زمانی که برند شما دارای یک هدف سازمانی مشخص، سطح کیفی خدمات و نحوه ارائه آن داشته باشد، می‌تواند به بهترین شکل برای ماندگار شدن در ذهن مخاطب هدف تلاش کند. بررسی ماهیت برند و نحوه برخورد با مشتری می‌تواند مرحله‌ای مهم از تحلیل کلی باشد.

   5- شناخت پرسنل

   زمانی که قصد دارید کارتان را وسعت دهید و تیم فروش حرفه‌ای داشته باشید، تحلیل عملکرد پرسنل و  چگونگی برخورد با مشتری اهمیت زیادی دارد. بهین آوا با سابقه چندین سال فعالیت در این حوزه می‌تواند به بهترین شکل پرسنل مجموعه شما را آنالیز کرده و ایرادات عملکرد آن‌ها را جهت بهبود سطح کیفی خدمات ارائه کند.

   6- تعیین قیمت

   تعیین قیمت خدمات، یکی از ظریف‌ترین اقداماتی است که باید متناسب با پرسونای مخاطب، هدف برند و سطح کیفی خدمات یا محصولات مشخص شود. هرگونه تعیین قیمت اشتباه می‌تواند ماهیت یک برند را تغییر دهد و طیف مخاطب هدف آن را تحت تاثیر قرار دهد.

   درخواست مشاوره رایگان دارید؟

   کافی است فرم تماس رو پرکنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس حاصل نمایند. همچنین می‌توانید در هر زمانی به طور مستقیم با ما تماس گرفته یا از طریق واتساپ در ارتباط باشید...    آموزش نحوه فروش

    پس از تحلیل تمام بخش‌های کسب و کار که در بالا ذکر شد، نوبت به آموزش نحوه فروش می‌رسد. تیم تخصصی ما به دلیل سابقه درخشان در حوزه دیجیتال مارکتیگ و برندسازی، توانایی آموزش فروش محصولات و بهبود کیفی ارتباط با مشتری را دارد. به همین دلیل پس از کسب اطلاعات از تحلیل اولیه بخش‌های مختلف، آموزش فروش آغاز می‌شود. این آموزش متناسب با پرسونای مخاطب هدف، چارچوب‌های برندسازی و سطح کیفی خدمات انجام می‌شود تا بالاترین بازخورد را داشته باشد. همراهی و کوچینگ تیم بازاریابی و فروش، آموزش شخصیت شناسی، شناخت زبان بدن، نحوه ارزیابی روانی مشتری در فروش حضوری و تلفنی و همچنین آداب برگزاری جلسه حضوری فروش از جمله مواردی است که به آن می‌پردازیم.

     

     

    آموزش تیم فروش

    تیم فروش شما، یک مجموعه خلاصه شده از عملکرد کل سازمان است. به همین دلیل باید آموزش کافی دیده باشد تا امکان مواجهه با شرایط مختلف با بهترین واکنش را داشته باشد. متخصصین ما تیم فروش را، باتوجه به شناخت بازار هدف و اصول بازاریابی متناسب با عملکرد مخاطب، آموزش می‌دهند. اگر تیم فروش خوبی نداشته باشید، جذب تیم فروش با توجه به کسب و کار انجام خواهد شد. نحوه ارائه خدمات به مشتری با توجه به آموزش‌ها، پیشرفت زیادی خواهد داشت و میزان سود دهی نیز افزایش چشم‌گیری دارد.

    همراهی بهین آوا تا زمان اولین فروش تیم

    بهین آوا با علم به کیفیت خدمات ارائه شده در این بخش می‌تواند تا اولین فروش همراه شما باشد. هزینه این خدمات به شکلی توافقی با توجه به خدمات و آموزش مدنظرتان مشخص می‌شود. داشتن یک تیم حرفه‌ای بازاریابی و فروش می‌تواند مهم‌تری بخش کسب و کار شما باشد که آینده برندتان را تعیین می‌کند.

    صفحه نخستخدماتتماس با ماسبد خرید