باشگاه مشتریان

حتما در خصوص باشگاه مشتریان چیزهایی شنیده‌اید و می‌دانید که عملکرد قوی در بخش باشگاه مشتریان می‌تواند سکوی پرتاب به سوی موفقیت در کسب و کارها باشد! اما اطلاع از ماهیت باشگاه مشتریان و نحوه عملکرد آن ندارید. بهین آوا با تخصص سال‌ها فعالیت در حوزه دیجیتال مارکتینگ و شناخت پارامترهای مهم در بازاریابی نوین، خدماتی تحت عنوان باشگاه مشتریان ارائه می‌کند که استفاده از آن مزایای فوق‌العاده‌ای دارد. درواقع، این خدمات کمک می‌کند تا نسبت به رقبا پیشی بگیرید و رشد قابل توجهی داشته باشید. برای آشنایی با این خدمات اطلاعاتی خلاصه را برای‌تان آماده کرده‌ایم که در ادامه با آن آشنا خواهید شد.

2
2

باشگاه مشتریان چیست؟

باشگاه مشتریان به عنوان محلی جهت نگهداری اطلاعات مشتری شناخته می‌شود! به همین دلیل بسیاری از کسب و کارهای روزمره مثل سوپرمارکت‌ها و فروشگاه‌های محلی بدون توجه به ماهیت باشگاه مشتریان، اقدام به ذخیره سازی شماره تماس مشتری می‌کنند. درحالی‌که باشگاه مشتری چیزی فراتر از یک شماره تماس است. این باشگاه محل جمع شدن دیتای مشتریان و برنامه ریزی برای وفادار سازی آن‌ها است. درواقع، شما با داشتن اطلاعاتی ساده مثل شماره تلفن، تاریخ تولد و برخی دیتاهای دیگری که از مشتری کسب می‌کنید، توانایی استفاده از ترفندهای وفادارسازی او را در اختیار دارید. باشگاه مشتریان با استفاده از همین ترفند می‌تواند یک مشتری گذری که تنها یکبار شانس حضور او در کسب و کارتان را داشته‌اید، تبدیل به یک مشتری دائمی و وفادار کند. کمک گرفتن از اطلاعات، ایجاد استراتژی صحیح وفادار سازی و پیاده سازی مطلوب آن، از جمله مواردی است که همگی در خدمات بهین آوا پیش‌بینی شده است.

 

چرا باشگاه مشتریان برای کسب و کارها ضرورت دارد؟

این روزها روند فعالیت کسب و کارها به شدت رقابتی است.  درواقع، شما باید مزیتی در کسب و کارتان ایجاد کنید تا در مقابل رقبا یک سر و گردن بلندتر باشید. عدم اقدام مناسب برای این کار هیچ نتیجه‌ای غیر از پسرفت و محو شدن از بازار کسب و کارهای حرفه‌ای ندارد. گاهی استفاده صحیح از باشگاه مشتریان می‌تواند روند رشد یک کسب و کار را چندین برابر کند و امکان ارتقا، گسترش و افزایش شعبه‌ها را فراهم کند. این معجزه‌ای است که باشگاه مشتریان در کسب و کارها ایجاد می کند. پیشروی در میدان رقابت تنها زمانی ممکن است که از باشگاه مشتریان اصولی استفاده کرده باشید. در یک باشگاه مشتریان خوب، رفتار مشتری تحلیل می‌شود. تاریخ خرید مشتری، مناسبت‌ها، نحوه دریافت خدمات و هرچیزی که مشتری انجام می‌دهد زیرنظر گرفته می‌شود تا الگوی رفتاری او ساخته شود. پس از این فرآیند، باشگاه مشتریان راس زمانی‌های مشخص براساس نیاز مشتری پیشنهاداتی ارائه می‌کند!

مثلا اگر شاغل باشید و همیشه ابتدای ماه اقدام به خرید کرده باشید، این الگو در باشگاه مشتریان مشخص می‌شود و آفرهای خرید تنها در همان زمان‌ها ارسال می‌شود، چرا که شانس تبدیل شدن پیشنهاد به خرید بسیار زیاد است. از سوی دیگر، بهره گیری از دیتای موجود سیستمی موجب می‌شود تا الگوریتم‌های آفر به خوبی از پس شناسایی نیازها برآیند! مثلا پیش‌بینی متاهل بودن یک مشتری، با پیشنهاد خرید با تخفیف در مناسبت‌هایی مثل روز زن یا ولنتاین بیشتر است. گاهی نیز، مبلغ خرید مشتری به کیف پول باز می‌گردد تا شانس دوباره‌ای باشد برای مراجعه و ارائه خدمات. درواقع، این فرآیند فرصتی بی نظیر به کسب و کار ارائه می‌کند تا تجربه‌ای عالی در مشتری ساخته شود. همین اقدام می‌تواند موجب پیشرفت کسب و کار شود. پس همان‌طور که پیدا است،‌ باشگاه مشتریان می‌تواند سکوی پیشرفتی برای کسب و کارتان باشد.

3 2
3 2

چرا باشگاه مشتریان دو نسخه دارد؟

گستردگی ارائه خدمات در باشگاه مشتریان به گونه‌ای است که می‌توانید از دو نسخه مختلف استفاده کنید. این دو نسخه براساس نوع خدماتی که ارائه می‌کنند، هزینه متفاوتی دارند. یکی از نسخه‌ها تحت عنوان نسخه VIP برای کسب و کارهای بزرگ و سازمانی مناسب است. اکثر برندهایی که فعالیت زنجیره‌ای داشته و شعبه‌های گوناگونی در سراسر ایران دارند، از این نسخه استفاده می‌کنند. ارائه خدماتی مثل اپلیکیشن مشتریان، برگزاری قرعه کشی، نظرسنجی از مشتریان، معرفی به دوستان و موارد این‌چنینی در نسخه VIP پیش‌بینی شده است. خدمات قابل ارائه در این نسخه بسیار هوشمندانه، حرفه‌ای و مطلوب است. اما برای کسب و کارهای کوچک، سوپرمارکت‌ها و فروشگاه‌های محلی نیز، فکری شده است. نسخه صنفی باشگاه مشتریان به خوبی می‌تواند خدمات مناسب برای رشد این کسب و کارها را ارائه کند. ارائه سرویس آفر در روز تولد مشتریان، مدیریت محصولات، ارسال پیامک‌های گروهی و تحلیل داده‌های مشتری از خدماتی است که در نسخه صنفی پیش‌بینی شده است.

4
4

تعرفه های باشگاه مشتریان

اگر بخواهید از خدمات این باشگاه بهره‌مند شوید، لازم است تا تعرفه خدمات آن را بدانید. خوشبختانه با روندی حرفه‌ای و ادقام سازمانی فعالیت‌ها موفق به کاهش قیمت این خدمات شده‌‌ایم. به همین دلیل می‌توانید در هر سطح از گستردگی که هستید، از خدمات باشگاه مشتریان استفاده کنید. جالب است بدانید که هر سال با پرداخت 35% از مبلغ قرارداد می‌توانید آخرین نسخه آپدیت شده با تکنولوژی و استراتژی‌های روز بازاریابی دیجیتال را دریافت کنید. عدم پرداخت این مبلغ موجب از کار افتادن سیستم شما نخواهد شد! چرا که کماکان امکان استفاده از همان نسخه‌ای که خریداری کرده‌اید وجود دارد. تعرفه‌ها به گونه‌ای است که تمام کسب و کارهای کوچک و بزرگ امکان استفاده از آن را داشته باشند و سیر صعودی پیشرفت را تجربه کنند.

تفاوت ۲ نسخه باشگاه مشتریان

همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد، خدمات باشگاه مشتریان در بهین آوا با دو نسخه مختلف ارائه می‌شود. نسخه VIP و نسخه صنفی! این دو نسخه خدماتی مشابه دارند و تفاوت خاصی در آن دیده نمی‌شود. صرفا، ارائه خدمات بیشتر در نسخه VIP می‌تواند تنها تفاوت دو نسخه باشد. درواقع، شما با خریداری نسخه VIP خدماتی را شاهد هستید که در نسخه صنفی وجود نداشته است.

 

چرا پکیج باشگاه مشتریان را از بهین آوا بگیریم؟

شاید برای‌‌تان سوال باشد که چرا باشگاه مشتریان بهین آوا بهترین انتخاب برای کسب و کار شما است؟ همه کسب و کارهایی که ارائه کننده خدمات باشگاه مشتریان هستند، تنها با دانش برنامه نویسی و تحلیل کلی اطلاعات، اقدام به طراحی باشگاه مشتریان کرده‌اند! گاهی نیز شرکت‌های حساب‌داری با ایجاد باشگاه مشتریان اقدام به ارائه خدمات باشگاه مشتریان کرده‌اند و تنها به بخش‌های مالی مثل کد تخفیف، میزان سود و اعتبار حساب مشتری پرداخته‌اند. درحالی‌که عملا دانش مارکتینگ و ترفندهای آن تحت هیچ شرایطی بررسی و ارائه نشده است. اما در بهین آوا این خدمات به شکلی هوشمندانه با درک چارچوب‌های مارکتینگ و ترفندهای رشد آن ارائه می‌شود. برای ما تفاوتی ندارد که نسخه انتخاب شما VIP است یا نسخه صنفی؛ به هر حال ارائه خدمات جهت رشد، پیشرفت و بهبود کسب و کارتان از وظایفی است که احساس می‌کنیم. استفاده از خدمات بهین آوا با جدیدترین پیشرفت‌های حوزه بازاریابی دیجیتال همگام است و پشتیبانی قوی همراه شما است.

صفحه نخستخدماتتماس با ماسبد خرید