گوگل ادز ساده ترین راه برای قرارگیری شما در لینک 1 صفحه نتایج گوگل است که در کمترین زمان ممکن امکان پذیر است.

گوگل ادوردز بهترین انتخاب برای حوزه هایی است که رقابت سنگینی در آن وجود دارد و مدت زمان زیادی لازم است که از طریق سئو طبیعی به صفحه اول برسد. همچنین در مواردی که کسب و کار شما در حال اجرای کمپین تبلیغاتی یا فروش است نیز میتواند تاثیرگذار باشد.

تبلیغات آنلاین به شما این امکان را می دهد که تبلیغات خود را با توجه مشتریانی که می خواهید هدف قرار دهید و آنهایی را که نمی خواهید، فیلتر کنید. هنگامی که با گوگل ادوردز (Google Ads) یا گوگل ادز به صورت آنلاین تبلیغ می کنید، می توانید از روش های مختلف هدف گذاری، برای دستیابی به مشتریان بالقوه درست زمانی که آنها محصولات یا خدمات شما را جستجو می کنند، استفاده کنید.

در واقع، استفاده از تبلیغات در گوگل ممکن است بهترین تصمیمی باشد که برای کسب و کار خود می گیرید. چرا که مردم از گوگل، چیزی در حدود 3.5 میلیارد بار در روز برای جستجو استفاده می کنند و هر جستجو فرصت هایی را برای شما فراهم می کند تا برند خود را در مقابل دید کاربران بیشتری قرار دهید و این به معنای افزایش هدایت ها، تبدیل ها و فروش است.

در واقع گوگل ادز به شما این امکان را می دهد که هنگام جستجوی کلمات کلیدی مرتبط توسط کاربران، محصولات و خدمات خود را تبلیغ کنید.

بنابراین بیایید نگاهی به تبلیغات در گوگل ادز بیاندازیم، اینکه چگونه کار می ‌کند و به فرآیند دقیقی که می ‌توانید برای راه‌ اندازی آن برای کسب‌ و کار امروزتان استفاده کنید، بپردازیم.

2 3
2 3

نحوه تبلیغات در گوگل

Google Ads یک پلت فرم تبلیغات آنلاین پولی است که توسط گوگل ارائه می شود. در واقع گوگل ادز، محصولی است که می توانید از آن برای تبلیغ کسب و کار خود، کمک به فروش محصولات یا خدمات، افزایش آگاهی و افزایش ترافیک وب سایت خود استفاده کنید.

این شرکت موتور جستجو، که در ابتدا Google Adwords نام داشت، نام این سرویس را به عنوان Google Ads در سال 2018 تغییر داد.

روش تبلیغ در گوگل ادز، اساساً یکسان است: وقتی کاربران یک کلمه کلیدی را جستجو می کنند، نتایج جستجوی خود را در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) دریافت می کنند. این نتایج می تواند شامل یک تبلیغ پولی باشد که آن کلمه کلیدی را هدف قرار می دهد. این موضوع برای تبلیغ‌ کننده خوب است زیرا اولین نتایج در Google معمولاً اکثریت قریب به اتفاق ترافیک را برای عبارت ‌های جستجو دریافت می ‌کنند.

 

 

تبلیغات در گوگل چگونه کار می کند؟

گوگل ادز، تبلیغ شما را به مشتریان بالقوه یا مشتریانی که به محصول یا خدمات شما علاقه مند هستند نمایش می دهد. تبلیغ‌ کنندگان بر اساس عبارت‌ های جستجو یا کلمات کلیدی پیشنهاد می ‌دهند، و بهترین پیشنهاد، با توجه به نوع کمپین تبلیغاتی انتخاب ‌شده، در بالای صفحات نتایج جستجو، در ویدیوهای YouTube، یا در وب ‌سایت‌ های مربوطه قرار می ‌گیرد.

عوامل زیادی بر توانایی شما در ایجاد تبلیغات گوگل ادز موثر و تاثیرگذار هستند که این عوامل را در زیر مورد بررسی قرار داده ایم:

 

رتبه آگهی و امتیاز کیفیت

رتبه اگهی یا AdRank ، مکان تبلیغات شما را تعیین می کند و امتیاز کیفیت یکی از دو عاملی است (که دیگری مبلغ پیشنهادی است) که AdRank شما را تعیین می کند. به یاد داشته باشید، امتیاز کیفیت بر اساس کیفیت و ارتباط تبلیغ شما است و گوگل آن را با تعداد افرادی که هنگام نمایش آگهی شما روی آن کلیک می کنند، اندازه گیری می کند - یعنی CTR شما.

CTR بستگی به این دارد که تبلیغ شما چقدر با هدف جستجوگر مطابقت دارد.

 

موقعیت مکانی

هنگامی که برای اولین بار تبلیغات گوگل ادز خود را تنظیم می کنید، باید منطقه جغرافیایی را انتخاب کنید که تبلیغ شما در آنجا نمایش داده شود. اگر ویترین فروشگاهی دارید، باید در شعاع معقولی در اطراف مکان فیزیکی فروشگاه باشد. اگر یک فروشگاه تجارت الکترونیک و یک محصول فیزیکی دارید، مکان شما باید در مکان هایی که ارسال می کنید تنظیم شود. اگر خدمات یا محصولی را ارائه می‌کنید که در سراسر جهان قابل دسترسی است، آنگاه آسمان و موقعیت ارسال هوایی محدودیت دارد.

 

کلید واژه ها

تحقیق کلمات کلیدی برای تبلیغات پولی گوگل ادز، به همان اندازه که برای جستجوی سازمانی مهم است، اهمیت دارد. کلمات کلیدی شما باید تا حد امکان با هدف جستجوگر مطابقت داشته باشند. این به این دلیل است که گوگل، آگهی شما را با عبارت ‌های جستجو شده و با کلمات کلیدی انتخابی شما مطابقت می‌ دهد. هر گروه تبلیغاتی که در کمپین خود ایجاد می‌کنید مجموعه کوچکی از کلمات کلیدی را هدف قرار می ‌دهد (یک تا پنج کلمه کلیدی بهینه است) و گوگل تبلیغات شما را بر اساس آن انتخاب ‌ها نمایش می ‌دهد.

 

عنوان و توضیحات

کپی کردن عبارت تبلیغ می تواند تفاوت بین کلیک بر روی تبلیغ شما و کلیک بر روی تبلیغ رقیب شما باشد. بنابراین مهم است که عبارت تبلیغاتی شما با هدف جستجوگر مطابقت داشته باشد، با کلمات کلیدی مورد نظرتان همسو باشد و با یک راه حل واضح به نقطه اشتراک شخصی و ارائه راه حل بپردازد.

3 4
3 4

انواع تبلیغات گوگل ادوردز

گوگل ادز انواع مختلفی از کمپین ها را ارائه می دهد که می توانید از آنها استفاده کنید:

 

کمپین جستجو (Search campaign)

تبلیغات کمپین جستجو به عنوان یک تبلیغ متنی در صفحه نتایج برای کلمه کلیدی ظاهر می شود و در صفحه نتیجه جستجو با علامت " Ad" در کنار URL ظاهر می شوند.

 

کمپین خرید (Shopping campaign):

یک کمپین خرید به شما این امکان را می دهد که محصولات خود را به روشی بسیار بصری تر در گوگل ادز تبلیغ کنید. این تبلیغات می توانند به صورت تصویر در صفحه نتایج جستجو تصاویر ظاهر شوند و یا می توانند در Google Shopping دیده شوند. بنابراین اگر محصول فیزیکی دارید، تبلیغات Google Shopping می ‌توانند با نمایش مستقیم محصول شما به مشتریان، موثرتر باشد.

 

کمپین نمایشی (Display campaign):

شبکه نمایشی از شرکای وب سایت گسترده گوگل برای نمایش تبلیغات شما در وب سایت های مختلف در سراسر اینترنت استفاده می کند و انواع مختلفی از آن وجود دارد. به عنوان مثال  تبلیغ شما می تواند در وب سایت های مرتبط دیگر ظاهر شود یا می ‌توانید یک تبلیغ ویدیویی را قبل از ویدیوهای YouTube به ‌عنوان pre-roll یعنی یک تبلیغ ویدیویی آنلاین که قبل از شروع ویدیویی که برای مشاهده انتخاب شده است، نمایش دهید، نشان داده شود. گوگل همچنین به شما این امکان را می دهد که تبلیغ خود را در پلتفرم ایمیل گوگل (Gmail) نیز تبلیغ کنید.

برخی از مزایای استفاده از شبکه نمایش، دسترسی آن است. گوگل با بیش از دو میلیون وب ‌سایت شریک است و بیش از 90 درصد از تمام کاربران اینترنت را تحت پوشش قرار می ‌دهد تا اطمینان حاصل کند که تبلیغ شما تا حد ممکن در معرض دید عموم قرار می‌ گیرد. خود تبلیغات نیز از نظر سبک انعطاف پذیر هستند. یعنی تبلیغ شما می تواند گیف، متن، ویدئو یا تصویر باشد.

 

کمپین ویدیویی (Video campaign):

اگر یک ایده تبلیغاتی ویدیویی عالی دارید که می خواهید آزمایش کنید، این روش عالی است. تبلیغات در گوگل و در کمپین ویدیویی به اشکال مختلف ارائه می شود. تبلیغات ویدیویی قابل رد شدن، تبلیغات غیر قابل رد شدن و تبلیغات یابنده وجود دارد که می توانید ویدیو مورد نظرتان در صفحه نتایج جستجوی کلمات کلیدی خاص پیدا کنید.

 

کمپین اپلیکیشن (App campaign):

مانند تبلیغات ویدیویی، تبلیغات اپلیکیشن نیز در Display Network گنجانده شده است اما می توان از آنها برای کمپین های هدفمند استفاده کرد. برای استفاده از این روش گوگل ادز، نیازی نیست آگهی های اپلیکیشن را طراحی کنید. در عوض، متن و عکس ‌های مرتبط را می ‌گیرند و آگهی را برای شما ارائه می‌ کنند. در واقع، این الگوریتم ترکیب‌ های مختلف از عکس و متن را آزمایش می ‌کند و در نهیات از ترکیبی استفاده می ‌کند که بیشتر اوقات بهترین عملکرد را دارد.

4 1
4 1

تعرفه تبلیغات گوگل ادز

هزینه و قیمت تبلیغات در گوگل معمولا بر اساس تعدادی از عوامل متفاوت است. این عوامل شامل کیفیت وب سایت شما و میزان پیشنهاد شما می شود. به همین دلیل است که هزینه یک آگهی ممکن است با آگهی دیگر در گوگل ادز متفاوت باشد.

برای اینکه بفهمید تبلیغات گوگل چقدر برای کسب و کار شما هزینه دارد، ابتدا باید سیستم حراج تبلیغات را بشناسید. وقتی کاربر کلمه کلیدی مورد نظر شما را جستجو می کند، گوگل به طور خودکار به حالت حراج می رود و رتبه تبلیغ شما را با هر بازاریاب دیگری که آن کلمه کلیدی را هدف قرار می دهد مقایسه می کند و از این طریق هزینه تبلیغات گوگل ادز برای سایت شما تعیین خواهد شد.

پیشنهاداتی که ارائه می کنید «حداکثر پیشنهادها» هستند و یا حداکثری که مایلید برای یک آگهی بپردازید. به عنوان مثال، اگر حداکثر قیمت پیشنهادی شما 4 دلار باشد و گوگل هزینه هر کلیک شما را 2 دلار تعیین کند، می توانید آن آگهی را دریافت کنید! اما اگر آنها تشخیص دهند که هزینه این تبلیغات بیش از 4 دلار است، شما امکان تبلیغات را دریافت نمی کنید.

از طرف دیگر، می توانید حداکثر بودجه روزانه را برای تبلیغ خود تعیین کنید. شما هرگز بیش از یک مبلغ مشخص برای آن تبلیغ در روز خرج نخواهید کرد و به شما کمک می کند تا درک بهتری از میزان بودجه ای که باید برای کمپین تبلیغات دیجیتال خود داشته باشید، به دست آورید.

به طور کلی، بازاریابان برای پیشنهادات خود سه گزینه دارند:

  • هزینه به ازای هر کلیک (CPC): یعنی زمانی که کاربر بر روی تبلیغ شما کلیک می کند چقدر می پردازید.
  • هزینه به ازای هر نمایش (CPM): یعنی چقدر به ازای هر 1000 نمایش تبلیغات پرداخت می کنید.
  • هزینه به ازای تعامل (CPE): زمانی که کاربر اقدام خاصی را روی تبلیغ شما انجام می دهد (ثبت نام در یک لیست، تماشای یک ویدیو و غیره) چقدر می پردازید.

سپس گوگل ادز مبلغ پیشنهادی را می گیرد و آن را با ارزیابی تبلیغ شما به نام امتیاز کیفیت جفت می کند. امتیاز کیفیت تخمینی از کیفیت تبلیغات، کلمات کلیدی و صفحات لندینگ شما است و تبلیغات با کیفیت بالاتر می توانند باعث ایجاد قیمت های پایین تر و موقعیت های تبلیغاتی بهتر شوند.

عدد امتیاز بین 1 تا 10 است که 10 بهترین امتیاز است. هرچه امتیاز شما بالاتر باشد، رتبه بهتری کسب خواهید کرد و کمتر باید برای تبدیل هزینه کنید.

امتیاز کیفیت همراه با مبلغ پیشنهادی شما رتبه تبلیغ شما و موقعیتی که تبلیغ شما در صفحه نتایج جستجو ظاهر می شود را ایجاد می کند و زمانی که کاربر تبلیغ را می بیند و روی آن کلیک می کند، بازاریاب هزینه کمی برای آن کلیک می پردازد.

ایده این است که هرچه کاربران بیشتری روی تبلیغات یک بازاریاب کلیک کنند، احتمال بیشتری وجود دارد که به اهداف تبلیغات دست یابند.

بهین اوا، یکی از شرکت های متخصص و حرفه ای در زمینه ارائه خدمات تبلیغات در گوگل ادوردز است که می توانید از تخصص و تجربه کارشناسان آن برای بهبود شرایط سایت خود بهره مند شوید.

 

حرف آخر

گوگل ادز یک پلت فرم تبلیغاتی پولی است که تحت یک کانال بازاریابی شناخته شده به عنوان پرداخت به ازای کلیک (PPC) قرار می گیرد، جایی که شما (تبلیغ کننده) به ازای هر کلیک یا به ازای هر نمایش (CPM) روی یک تبلیغ پرداخت می کنید. با Google Ads می توانید ترافیک وب سایت خود را افزایش دهید، تماس های تلفنی بیشتری دریافت کنید و بازدید از فروشگاه خود را افزایش دهید.