اینستاگرام نقش مهمی در زندگی روزمره ما دارد و محتوای زیادی را چه برای سرگرمی و چه برای کسب و کار، برای جذب مخاطب ارائه می دهد. بنابراین اگر قصد دارید به عنوان یک بازاریاب در اینستاگرام فعال باشید، آشنایی با اصول مدیریت پیچ اینستاگرام، برای جذب مخاطبان هدف و به دست آوردن لایک بیشتر در اینستاگرام بسیار مهم است. اما اینکار، به ویژه برای مبتدیان که می خواهند به سرعت در اینستاگرام رشد کنند، چالش برانگیز می شود.

معمولاً یک نمایه ساده و دارای خصوصیات زیبایی شناسی و ارائه منظم محتوا، مخاطب را درگیر خود نگه می دارد. بنابراین، مطمئن شوید که اکانت اینستاگرام شما خیلی آشفته نیست.

تعرفه خدمات مدیریت پیج اینستاگرام

 در ادامه این بخش، فهرستی از چند روش برتر برای مدیریت پیج اینستاگرام آورده شده است که می توانید با در نظر گرفتن این نکات، اینستاگرام خود را مانند یک حرفه ای مدیریت کنید!

2 4
2 4

مهم ترین نکات در مدیریت پیج اینستاگرام | اصول مدیریت پیج اینستاگرام

اینستاگرام بیش از یک میلیارد کاربر فعال ماهانه، رقابت کمتر و مخاطبان درگیرتر نسبت به سایر غول های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک یا توییتر دارد. و این موضوع، فرصتی را برای کسب ‌و کارها فراهم می ‌کند تا محصولات خود را به مخاطبان هدفمند تر و علاقه ‌مندتری بدون صرف هزینه هنگفتی برای تبلیغات پولی، بازاریابی کنند.

در زیر با نکات و اصول مدیریت پیج اینستاگرام بیشتر آشنا خواهید شد:

 

کاری را که انجام می دهید به شیوه ای خلاقانه نشان دهید

برای اینکه مدیریت پیج اینستاگرام را به بهترین شکل ممکن پیش ببرید، بهتر است روی راه حلی که ارائه می کنید تمرکز کنید نه محصولاتی که می فروشید. در اینستاگرام، ارزش افزودن به مشتریان و زیبا به نظر رسیدن، بسیار ضروری است. بنابراین، هرگز این واقعیت را دست کم نگیرید که مهمترین دارایی شما در این شبکه اجتماعی، محتوای بصری است.

اگر کسب و کار شما خدمات محور است، روی نمایش فرآیند ارائه خدمات تمرکز کنید. اصول فرهنگی شرکت خود را نشان دهید، ماموریت خود را با جهان به اشتراک بگذارید، یا به سادگی نکات و ترفندهایی را به اشتراک بگذارید.

 

مخاطب خود را هدف قرار دهید

هنگامی که پیج اینستاگرام خود را راه اندازی کردید، یک مخاطب هدف برای نمایش محصولات خود ایجاد کنید. مخاطب هدف شما می تواند هر کسی باشد که به جایگاه و برند شما علاقه مند است. اولین قدم برای یافتن مخاطب هدف این است که بفهمید محصول شما چه مشکلاتی را می تواند حل کند و کدام گروه از مردم علاقه بیشتری به خرید آن خواهند داشت.

یکی از بهترین راه‌ ها برای یافتن مخاطب هدف، بررسی کردن رقبا است. ببینید آنها به چه نوع مخاطبی پاسخ می دهند و چه نوع تعاملی را دریافت می کنند. همچنین می توانید از ابزارهای تجزیه و تحلیل داده ها برای اصلاح مخاطبان هدف خود بر اساس جزئیات جمعیتی استفاده کنید.

راه دیگر برای یافتن مخاطبان هدف، کمک گرفتن از ابزارهای مدیریت رسانه های اجتماعی و خرید فالوورهای اینستاگرام مناسب برای جایگاه خود است. سپس می توانید از اطلاعات جمعیت شناختی آنها برای هدف قرار دادن مخاطبان مشابه در اینستاگرام استفاده کنید.

 

یک تقویم محتوایی ایجاد کنید

یکی دیگر از راه هایی که برای مدیریت پیج اینستاگرام می توانید استفاده کنید این است که یک تقویم محتوا برای ایجاد پست های قانع کننده از قبل تهیه کنید. این به شما کمک می کند تا سازماندهی خوبی داشته باشید و بتوانید مطالب را به طور منظم ارسال کنید. بنابراین، به شما کمک می کند تا لایک و تعامل بیشتری در اینستاگرام به دست آورید.

همچنین، آماده کردن محتوا از قبل تضمین می کند که همیشه یک محتوا برای بارگذاری در پیج اینستاگرام داشته باشید. شما می توانید از هر ابزار مدیریت رسانه های اجتماعی برای طراحی یک تقویم محتوای عالی کمک بگیرید. عکس ها را جمع آوری کنید، فیلم ها، اینفوگرافیک ها و محتوای متحرک ایجاد کنید تا پست های جالب ایجاد کنید. از هشتگ مربوطه استفاده کنید، یک کپشن جالب بنویسید و برای پست های خود برنامه ریزی کنید تا از رقبای خود جلوتر بمانید.

3 8
3 8

یک برنامه زمانبندی انتشار پست تنظیم کنید

برای اینکه مدیریت پیج اینستاگرام را به بهترین شکل ممکن پیش ببرید، توصیه می شود که برای انتشار یک پست، حتما برنامه زمان بندی داشته باشید. زیرا برنامه ریزی یک پست بخشی جدایی ناپذیر از بازاریابی رسانه های اجتماعی است. اینکار به شما کمک می کند سازماندهی کنید و محتوای منظم را در پروفایل اینستاگرام خود ارسال کنید و از این طریق، مخاطب خود را درگیر نگه دارید.

علاوه بر این، با این اقدام، می توانید به راحتی در زمان صرفه جویی کنید و تنش و احساس فوریت را از بین ببرید و به شما این امکان داده می شود که روی ایجاد محتوای با کیفیت بالا متمرکز بمانید.

 

مخاطبان خود را درگیر نگه دارید

برای اینکه مدیریت پیج اینستاگرام به خوبی انجام شود، باید سعی کنید مخاطب خود را درگیر کنید. زیرا تعامل در اینستاگرام مهمترین عاملی است که باعث افزایش دیده شدن برند شما می شود. ایجاد محتوای جذاب، استفاده از هشتگ های مناسب و نوشتن کپشن های جذاب به جذب مخاطب کمک می کند. علاوه بر این، به شما کمک می کند تا لایک، کامنت و فالوور بیشتری در اینستاگرام به دست آورید.

یکی دیگر از بهترین راه‌ ها برای درگیر نگه ‌داشتن مخاطب این است که به نظرات و سؤالات آنها پاسخ دهید و با آنها تعامل کنید. از استوری های اینستاگرام و لایو برای به اشتراک گذاری به روز رسانی های ارزشمند، نظرات مشتریان، پشت صحنه و موارد دیگر استفاده کنید.

داشتن نرخ تعامل بالا با الگوریتم اینستاگرام که اکانت شما را تقویت کرده و آن را در معرض دید مخاطبان هدف شما قرار می دهد، به خوبی کار می کند و باعث می شود تا فالوورهای بیشتری در اینستاگرام به دست آورید.

 

از Instagram Insights استفاده کنید

یکی از ابزارهایی که می توانید برای مدیریت پیج اینستاگرام روی آن حساب کنید، قسمت Instagram Insights است. Instagram Insights یک ابزار تجزیه و تحلیل داده برای حساب های تجاری در اینستاگرام است. در این بخش، می توانید نرخ عملکرد پست های خود را ردیابی کنید، تعداد فالوورها را زیر نظر داشته باشید و نرخ تعامل را بررسی کنید. همچنین می توانید اطلاعاتی در مورد مخاطبان خود، مثل جزئیات جمعیت شناختی آنها، نوع محتوایی که آنها دوست دارند و زمان فعالیت آنها بیشتر بیابید.

تمام این معیارهای نظارت به اصلاح استراتژی بازاریابی اینستاگرام به شما کمک می کند حضور اینستاگرام خود را افزایش دهید و مدیریت پیج اینستاگرام را بهتر انجام دهید.

 

شرکت مدیریت پیج اینستاگرام

اگر احساس می کنید، فرصت یا دانش کافی برای فعالیت در پیج اینستاگرام خود را ندارید و یا می خواهید از تجربیات متخصصان در این زمینه برای ارتقای پیج اینستاگرام خود استفاده کنید بهتر است با یک شرکت تبلیغاتی متخصص در زمینه بازاریابی دیجیتال مثل شرکت بهین آوا همکای داشته باشید. متخصصان با تجربه در این شرکت می توانند مدیریت پیج اینستاگرام شما را بر عهده بگیریند و کمک کنند تا در حوزه فعالیت خود در اینستاگرام به خوبی بدرخشید و به اهداف خود دست پیدا کنید.

 

حرف آخر

اینستاگرام یک رابط کاربری آسان و دسترسی ساده با ویژگی های متعددی را فراهم می کند که می توان از آنها برای افزایش تعامل در اینستاگرام استفاده کرد. نکات بالا به سهولت فرآیند تولید محتوا و انتشار پست کمک می کند و به کارگیری این نکات تاثیر خوبی در مدیریت موثر و کارآمد اکانت اینستاگرام خواهند داشت.