دریافت دانلود بیشتر و نصب اپلیکیشن، به نوبه خود یک تکنیک و موفقیت است. روزانه نزدیک به 2000 اپلیکیشن به گوگل پلی استور و اپ استور اپل ارسال می شود که همگی امیدوارند، به موفقبت چشمگیری دست پیدا کنند اما متأسفانه، تقریباً 70٪ از برنامه ها هرگز بیش از 5000 بار دانلود و نصب نمی شوند.

بدون استراتژی مناسب بازاریابی تلفن همراه، این احتمال وجود دارد که برنامه شما شکست بخورد و برای همیشه در فروشگاه های برنامه نامرئی بماند. اما، ما اینجا هستیم تا با یک راهنمای عمیق در مورد چگونگی افزایش دانلود و نصب اپلیکیشن موبایل به شما کمک کنیم.

در این بخش، یاد خواهید گرفت که چگونه از طریق بهینه‌ سازی فروشگاه اپلیکیشن و سایر استراتژی‌ های بازاریابی دیجیتال که نصب اپلیکیشن موبایل شما را افزایش می‌ دهد، نصب ‌های بیشتری را دریافت کنید.

 

راهکارهای افزایش تعداد نصب اپلیکیشن | راه های کم هزینه برای افزایش نصب اپلیکیشن

برای اینکه بتوانید نصب اپلیکیشن مورد نظر خود را افزایش دهید لازم است به چند نکنه مهم و کلیدی در این زمینه توجه داشته باشید:

 

اولویت بندی در بهینه ‌سازی فروشگاه اپلیکیشن (ASO ) وکلمات کلیدی

در حال حاضر بیش از پنج میلیون برنامه در فروشگاه های اپلیکیشن و میلیون‌ ها جستجوی برنامه دیگر وجود دارد. بهینه سازی اپلیکیشن خود برای آنچه مردم به دنبال آن هستند، یکی از بهترین راه ها برای بهبود حضور آنلاین شماست.

بهینه ‌سازی فروشگاه اپلیکیشن (App store optimization)، تکنیک و استراتژی بازاریابی فروشگاهی است که روی بهبود برنامه به منظور پیروی بهتر از دستورالعمل‌ های فروشگاه برنامه و بهبود رتبه در کلمات کلیدی خاص برای حضور جستجوی بهتر و تعداد دانلود بالاتر کار می‌ کند.

بهینه سازی اپ استور که به اختصار ASO نامیده می شود، یکی از بهترین راه ها برای قرار دادن اپلیکیشن خود در مقابل کاربران اپلیکیشن و افزایش شانس نصب اپلیکیشن است. اما با این حال، اینکار هنوز هم یکی از سخت ترین وظایف برای توسعه دهندگان اپلیکیشن و بازاریابان است.

اساس ASO به کلید واژه یا کلمات کلیدی اصلی اپلیکیشن مربوط می شود. این امر مستلزم این است که بفهمید کاربران به دنبال چه چیزی هستند و سپس آن کلمات کلیدی خاص را در محتوای صفحه برنامه خود هدف قرار دهید تا هم دیده شدن اپلیکیشن خود را افزایش دهید و هم کاربران را تشویق به دانلود آن کنید.

این نکات را دنبال کنید تا استراتژی ASO خود را درست انجام دهید:

 • ترکیبی از کلمات کلیدی مرتبط را در عنوان برنامه و عنوان فرعی خود انتخاب کنید که منعکس کننده دسته برنامه و عملکرد واقعی شما باشد
 • توضیحات برنامه خود را بهینه کنید - مشکلی را که برنامه شما نشان می دهد را برطرف کنید و روی ویژگی ها تمرکز کنید
 • جدیدترین نسخه از برنامه را ارائه کنید. به‌ روز رسانی ‌های منظم، کاربران را به برنامه شما باز می ‌گرداند و اعتماد بیشتری در کاربران بالقوه ایجاد می ‌کند

 

نام خلاقانه برای اپلیکشن در نظر بگیرید

کاربر معمولی 3 تا 6 ثانیه طول می کشد تا تصمیم بگیرد که آیا می خواهد برنامه شما را دانلود کند یا خیر. به همین دلیل است که باید در اسرع وقت بیشترین تأثیر را داشته باشید و خلاقان بهترین گزینه را برای انجام این کار به شما پیشنهاد می کنند.

بنابراین اپلیکیشن خود را فقط به خاطر کاربرد آن نامگذاری نکنید. یک نام به یاد ماندنی و خلاقانه می‌تواند کسانی را که در صفحه فروشگاه اپلیکیشن قرار می‌ گیرند، ترغیب کند تا آن را دانلود کنند. برنامه شما باید خیلی راحت به خاطر سپرده شود و ایجاد فراخوان فوری از نام تجاری باشد. برای درک بهتر این موضوع بهتر است به تمام برنامه های موفقی که در زندگی روزمره ما تعبیه شده اند فکر کنید.

شما می توانید این مراحل را هنگام مفهوم سازی یک نام برای اپلیکیشن خود دنبال کنید:

 • هرگز از نام هایی که از قبل وجود دارند استفاده نکنید - قبل از تصمیم گیری در مورد نام و ضربه زدن به انتشار، به طور گسترده جستجو کنید
 • نام برنامه شما باید کوتاه، املای آسان و به یاد ماندنی داشته باشد. از منحصر به فرد بودن غافل نشوید و در نهایت نام پیچیده ای را انتخاب نکنید که کاربران قادر به تلفظ آن نیستند
 • نامی را انتخاب کنید که ارزش پیشنهادی برنامه شما را تعریف کند که کاربران بالقوه را ترغیب کند حداقل صفحه فروشگاه برنامه شما را برای جزئیات بیشتر کاوش کنند

 

یک نماد یا آیکون منحصر به فرد برای اپلیکیشن ایجاد کنید

در بازار شلوغ امروزی، اگر برنامه ‌ها نماد منحصر به ‌فردی نداشته باشند گم می‌ شوند. این روزها اکثر اپلیکیشن ها از الگویی پیروی می کنند که در آن نمادهای برنامه بسیار یکسان هستند و کاربران در نهایت اپلیکیشن روزمره خود را با برنامه ای که دانلود می کنند اشتباه می گیرند و در نتیجه ممکن است از نصب اپلیکشن منصرف شوند و یا آن را حذف کنند.

بنابراین نماد و آیکون اپلیکیشن را به گونه ای انتخاب کنید که نه تنها شما را از همه نمادها بلکه از رقبایتان متمایز کند و همچنین تشخیص و یادآوری آن را نیز آسان کنید.

در اینجا چند ایده برای منحصر به فرد کردن نماد برنامه شما وجود دارد:

 • یک شخصیت برای برنامه خود بسازید و آن را به عنوان آیکون برنامه خود قرار دهید
 • آیکونی را برای اپلیکیشن خود ایجاد کنید که مشخص کند چه راه حلی ارائه می دهد یا چه مشکلی را حل می کند
 • اکثر آیکون های برنامه از حرف اول نام برنامه خود استفاده می کنند و یک فرم مشخص ایجاد می کنند
 • از تصاویر و متن برای طراحی آیکون اپلیکیشن خود استفاده نکنید، زیرا اینها تاثیر فوری ایجاد نمی کنند
2 8
2 8

در رسانه های اجتماعی با مخاطبان هدف خود ارتباط برقرار کنید

رسانه های اجتماعی یکی از ارزان ترین و موثرترین کانال های بازاریابی و تبلیغاتی برای اپلیکیشن های جدید هستند. قبل از اینکه تصمیم بگیرید از کدام شبکه های اجتماعی برای ساخت شخصیت اپلیکشن خود و افزایش شانس نصب اپلیکیشن مورد نظر استفاده کنید، باید تصمیم بگیرید که از کجا شروع کنید. این بدان معناست که لحن برنامه و صدای رسانه اجتماعی باید با شخصیت برنامه شما هماهنگ باشد.

فقط محتاط باشید، زیرا هر پلتفرم رسانه اجتماعی شرایط خدمات خاص خود را در رابطه با مسابقات، هدایا و تبلیغات دارد. اطمینان حاصل کنید که در حین جلب توجه برای نصب اپلیکیشن و ایجاد وفاداری برای برنامه خود، آنها را نقض نکنید.

پلتفرم‌ های رسانه ‌های اجتماعی که معمولاً برنامه‌ ها بیشترین توجه را از آن ‌ها به خود جلب می ‌کنند، موارد زیر هستند:

 • فیس بوک
 • توییتر
 • لینکدین
 • یوتیوب
 • پینترست
3 9
3 9

از کاربران خود بخواهید برنامه شما را رتبه بندی و بررسی کنند

طبق یک نظرسنجی معتبر انجام شده در زمینه تبلیغات، کاربران تمایل دارند به توصیه‌ های دهان به دهان مانند نظرات و رتبه ‌بندی برنامه‌ ها نسبت به سایر اشکال تبلیغات اعتماد کنند. بررسی ‌ها و رتبه ‌بندی‌ ها نقش برجسته ‌ای در افزایش نصب اپلیکیشن شما دارند. بررسی‌ های مثبت و رتبه‌ بندی‌ های بالاتر به برنامه شما کمک می ‌کند تا در فهرست ‌های فروشگاه برنامه ارتقا یابد.

از جمله روش های کاربردی برای شروع نظرات و رتبه‌ بندی‌ ها عبارتند از:

 • از دستاوردهای درون برنامه ای به عنوان شاخصی برای تعامل کاربر استفاده کنید
 • درخواست کنید برنامه خود را با استفاده از اعلان ‌های فشاری و اعلان ‌های درون‌ برنامه در زمانی که بیشتر درگیر هستند، رتبه ‌بندی و مرور کنید
 • زمان بندی اعلان بسیار مهم است. از بهینه ‌سازی زمان ارسال برای شخصی ‌سازی اعلان و تحویل به هر کاربر استفاده کنید که نتیجه آن بررسی‌ ها و رتبه ‌بندی ‌های بیشتر است
 • نظرات منفی را جدی بگیرید و اطلاعات مهمی را که می تواند به بهبود برنامه شما کمک کند استخراج کنید
 • کاربران را تشویق کنید تا برنامه شما را بررسی کنند

 

کاربران وب سایت را به کاربران اپلیکیشن تبدیل کنید

داشتن یک وب سایت اختصاصی برای شما مهم است. زیرا سایت اولین نقطه تماس برای هر کاربری هست که از جستجو در موتور جستجو می ‌آید. سئو همچنان مرتبط ترین شکل بازاریابی برای بازاریابان اپلیکیشن باقی می ماند.

هدف قرار دادن مجموعه مناسبی از کلمات کلیدی، در واقع می تواند به شما کمک کند که برخلاف اپ استورها، در فضایی که همچنان نامرتب باقی می ماند، به این کاربران دسترسی پیدا کنید. با استفاده از اعلان ‌های فشار وب، می ‌توانید بازدید کنندگان وب‌ سایت را برای دانلود و نصب اپلیکیشن خود تشویق کنید.

با پیوندهای عمیق هوشمند که به صورت استراتژیک در بنرهای اعلان قرار می گیرند نیز می توانید بازدید کنندگان مربوطه را به فروشگاه های برنامه مربوطه هدایت کنید و ازطریق تعداد نصب اپلیکیشن خود را ارتقا دهید.

4 2
4 2

تبلیغات نصب اپ در گوگل

اگر به فکر ایجاد راه حلی برای افزایش نصب برنامه در کافه بازار هستید و یا به دنبال یک آژانس بازاریابی موبایلی عالی هستید که به شما کمک کند بارگیری و نصب اپلیکیشن خود را افزایش دهید، در صورت تمایل با کارشناسان شرکت بهین آوا تماس بگیرید. کارشناسان این مجموعه با تخصص و مهارتی که در این زمینه دارند می تواند بهترین راهنمای شما برای تبلیغات نصب اپلیکیشن در گوگل بوده و به شما کمک می کنند تا در مسیری که پیش رو دارید، موفق باشید.

 

حرف آخر

بازار رقابتی اپلیکیشن ها چالشی را برای توسعه ‌دهندگان و صاحبان اپلیکیشن ‌ها ایجاد می ‌کند که به فکر راه ‌هایی برای افزایش نصب اپلیکیشن ‌های تلفن همراه هستند. مؤثرترین استراتژی ‌ها چند وجهی هستند و از چندین زوایای مختلف به مشکل حمله می ‌کنند. این می تواند شامل بهینه سازی حضور در فروشگاه برنامه شما، افزایش تعداد رتبه بندی ها و بررسی های برنامه شما و تبلیغ برنامه شما از طریق اینفلوئنسرها یا در رسانه های اجتماعی باشد.