پوش نوتیفیکشین (Push notification) یکی از ابزارهای بازاریابی تقریبا جدید و ضروری برای بسیاری از کسب و کارهاست که می توان از آن به عنوان بهترین راه برای ارتباط با کاربرانی که دارای تلفن همراه هوشمند هستند، یاد کرد. با استفاده از این سرویس می توانید، پیام ‌های مهمی که باید در یک بازه زمانی مشخص به کاربران اطلاع رسانی شود را مستقیماً به دستگاه ‌های تلفن همراه کاربران ارسال کنید. در واقع، پوش نوتیفیکیشن‌ها، پیام ‌های متنی یا رسانه‌ ای غنی هستند که از برنامه ‌های شخص ثالث به دستگاه‌ های تلفن همراه ارسال می ‌شوند.

بسیاری از کسب و کارهای کوچک و بزرگ می توانند از طریق پوش نوتیفیکشن، برای افزایش تعامل، افزایش استفاده از برنامه، تأثیرگذاری بر تبدیل ‌ها و موارد دیگر استفاده کنند؛ چراکه کاربرد این سرویس بی نهایت است. این سرویس، می تواند به روش ‌های مختلفی برای بازاریابان موبایل و کاربران گوشی ‌های هوشمند ارزش ارائه کند.

در ادامه این بخش با ما همراه باشید تا اطلاعات دقیق تر و کامل تری در رابطه با پوش نوتیفیکیش کسب کنید.

تعرفه خدمات پوش نوتیفیکشن

پوش نوتیفیکیشن

معمولی

1 تومان
  • به ازای هر ارسال
  • بدون تفکیک

پوش نوتیفیکیشن

منطقه ای

2 تومان
  • به ازای هر ارسال
  • تفکیک منطقه ای

پوش نوتیفیکیشن

کلیکی

5 تومان
  • به ازای هر ارسال
  • بدون تفکیک
2 1
2 1

پوش نوتیفیکیشن چیست؟ سرویس پوش نوتیفیکیشن

پوش نوتیفیکیشن، پیامی است که در دستگاه تلفن همراه ظاهر می شود و ناشران برنامه می توانند آنها را در هر زمان ارسال کنند. کاربران مجبور نیستند در برنامه باشند یا از دستگاه های خود برای دریافت این مدل از پیام ها استفاده کنند. این سرویس می تواند کارهای زیادی انجام دهد.، به عنوان مثال، می توانند آخرین امتیازات ورزشی را نشان دهند، کاربر را وادار به انجام کاری کنند، مانند دانلود یک برنامه یا به کاربر از یک رویداد، مانند فروش ویژه و غیره اطلاع رسانی کنند.

به طور کلی، سرویس پوش نوتیفیکیشن، چیزی شبیه به پیام‌ های متنی SMS و هشدارهای تلفن همراه هستند، اما فقط به کاربرانی می ‌رسند که برنامه یا اپلیکیشن مخصوص کسب و کار شما را نصب کرده ‌اند و این مدل از پیام ها در صفحه قفل یا در قسمت بالای دستگاه تلفن همراه نمایش داده خواهند شد.

بنابراین اگر برنامه یا اپلیکیشن خاصی را نصب کرده ‌اید و سرویس پوش نوتیفیکیشن آن را فعال کرده ‌اید، ناشر برنامه در هر زمانی می ‌تواند آنها را ارسال کند. این مدل از پیام ها را می ‌توان بدون نیاز به اطلاعات تماس کاربر توسط برنامه ارسال کرد (توجه داشته باشید که برنامه ابتدا باید از کاربر برای ارسال این مدل پیام اجازه بخواهد).

فرقی نمی کند تلفن همراه هوشمند کاربران دارای چه پلتفرمی باشد، پوش نوتیفیکیشن اندروید، پوش نوتیفیکیشن ایفون (ios Windows و BlackBerry و غیره، همگی خدمات خاص خود را دارند.

البته جالب است بدانید اولین نمونه از پوش نوتیفیکیشن از ژوئن 2009 طراحی و ایجاد شده است. یعنی تنها 12 سال پیش بود که این سرویس برای اولین بار در طی یک اعلامیه به ‌روز رسانی از سوی اپل ظاهر شد. این نسخه از پوش نوتیفیکیشن ها که Apple Push Notification Service نامیده می شوند، تجربه جدیدی را برای مشتریان ارائه داد و در ادامه بیشتر و بیشتر مورد استفاده قرار گرفت.

انواع پوش نوتیفیکیشن کلیکی

چه از یک مرورگر وب استفاده کنید و چه از دستگاه پوشیدنی مثل ساعت هوشمند خود استفاده می کنید، سرویس پوش نوتیفیکشن برای آن دستگاه یا پلتفرم طراحی شده است. به طور کلی، 4 مدل از این سرویس برای دستگاه های مختلف ارائه می شود:

 

پوش نوتیفیکشن برنامه موبایل (Mobile app push notifications):

این سرویس از طریق یک برنامه دانلود شده در دستگاه تلفن همراه کاربر ایجاد شده و در سه مکان صفحه قفل، بنر و مرکز اطلاع رسانی نمایش داده می شود.

 

پوش نوتیفیکشن وب (Web push notifications):

از طریق وب دسکتاپ یا تلفن همراه که در بالا یا پایین سمت راست صفحه دسکتاپ یا تلفن همراه ظاهر شده و به کاربران ارائه می ‌شود.

 

پوش نوتیفیکشن دسکتاپ (Desktop push notifications):

فقط در دسک‌تاپ کاربر ظاهر می ‌شوند و عمدتاً توسط محصولات نصب شده روی رایانه فعال می ‌شوند.

 

پوش نوتیفیکشن در دستگاه های پوشیدنی (Push notifications on wearable devices):

اعلان ‌هایی که روی یک دستگاه پوشیدنی مثل ساعت هوشمند ظاهر می ‌شوند، با اعلان‌ های دستگاه تلفن همراه کاربران همگام‌ سازی می ‌شوند.

3
3

 سئو سایت چیست؟

بهینه سازی موتور جستجو (Search engine optimization) که به اختصار با نام سئو SEO)) شناخته شده است، به فرآیند بهبود ترافیک اصلی و رتبه بندی سایت شما در موتورهای جستجو مانند گوگل، بینگ و سایر موتورهای جستجو اشاره دارد. به عبارت ساده تر، سئو سایت، فرآیند انجام مراحلی است که به یک وب سایت یا محتوای آن کمک می کند تا در رتبه بالاتر گوگل قرار گیرد.

این شامل ایجاد محتوای با کیفیت بالا علاوه بر نظارت بر سلامت فنی سایت، به دست آوردن لینک از سایت های دیگر به سایت شما، حفظ حضور جستجوی محلی سایت شما و موارد دیگر است.

در واقع، سئو سایت، تمرین بهینه سازی صفحات وب شما برای رسیدن به جایگاه بالایی در نتایج جستجوی گوگل و سایر موتورهای جستجو است. به عبارت بهتر، هدف از سئو، بهبود موقعیت وب سایت شما در صفحات نتایج جستجو است و باعث می شود تا مقالات وب سایت در نتایج اولیه در جستجو آنلاین پیشنهاد داده شوند. چرا که هر چه وب سایت بالاتر قرار بگیرد، افراد بیشتری آن را خواهند دید.

بنابراین، اگر وب سایتی دارید و می خواهید ترافیک بیشتری به دست آورید، شکی در آن نیست که سئو باید بخشی از تلاش های بازاریابی شما باشد.

 

چرا سئو سایت اهمیت دارد؟

سئو سایت برای کسب و کار مهم است زیرا نگرشی که سازمان ها برای جذب مشتریان در این دوره دیجیتالی نیاز دارند، فراهم می کند.

در واقع، یک استراتژی سئو قوی به برندها این امکان را می‌دهد تا وب ‌سایت و محتوای خود را در SERP (هر چیزی که در نتایج جستجوی گوگل مشاهده می شود) برای کلمات کلیدی مرتبط قرار دهند تا بتوانند توجه مشتریان احتمالی را به خود جلب کنند و و از این طریق فروش خود را افزایش دهند.

به طور کلی، داشتن یک استراتژی SEO که شما را در صفحه اول SERP قرار می دهد بسیار مهم است. زیرا اکثر جستجوگران اولین لینک های صفحه را انتخاب می کنند (به استثنای لینک های تبلیغ شده). به طور کلی، جستجوگران فقط روی پیوندهای یک تا پنج کلیک می کنند و تعداد بسیار کمی از آنها به صفحه دو SERP می روند. بنابراین بهره مندی از سئو سایت قرارگیری شما را در صفحات سرچ گوگل مورد توجه قرار می دهد و با مزایایی که می تواند به همراه داشته باشد به شما پاداش می دهد.

 

هزینه سئو سایت

اگر به فکر ارتقا وب سایت خود هستید و یا می خواهید کسب و کارتان در فضای انلاین بهتر و بیشتر دیده و شناخته شود، باید سئو سایت را جدی گرفته و برای اینکار سرمایه مناسبی در نظر بگیرید و مطمئن باشید که با استفاده از یک ادمین سایت حرفه ای و بهره مندی از استراتژی های سئو می توانید خیلی زود وب سایت خود را در صفحات جستجوی گوگل بالا بیاورید و به اهداف خود نزدیک و نزدیک تر شوید.

برای بهره مندی از خدمات ادمین سایت و سئو سایت می توانید با کارشناسان حرفه ای و متخصص در شرکت بهین آوا ارتباط بگیرید و این خدمات را با بهترین کیفیت دریافت نمایید.

 

حرف آخر

سئو سایت، عمل بهینه سازی وب سایت ها برای رسیدن به جایگاه بالایی در نتایج جستجوی گوگل یا سایر موتورهای جستجو است. یک سئو جامع و عالی، بهترین راه برای رتبه بندی صفحات سایت است و بر بهینه سازی هر جنبه از سایت تمرکز دارد. سئو سایت از عناصر متعددی تشکیل شده است، و دانستن اینکه آنها چیستند و چگونه کار می کنند، برای درک اینکه چرا سئو بسیار مهم است، کلیدی است. به طور خلاصه، سئو بسیار مهم است زیرا باعث می شود وب سایت شما بیشتر دیده شود و این به معنای ترافیک بیشتر و فرصت های بیشتر برای تبدیل مشتریان بالقوه به مشتریان ثابت است.