چرا تبلیغات هدفمند ضروری است؟

تبلیغات بخش مهمی از کمپین های بازاریابی است که به شرکت ها کمک می کند تا به مشتریان بالقوه دست یابند و برندهای خود را تبلیغ کنند. تبلیغات هدفمند (Targeted advertising) یکی از راه هایی است که متخصصان تبلیغات، محصولات خود را به مشتریان معرفی می کنند. درک روش های مختلف استفاده از تبلیغ هدفمند ممکن است به بهبود فروش کمک کند.

در ادامه این بخش، به این موضوع می پردازیم که تبلیغات هدفمند چیست، چرا اهمیت دارد، انواع مختلف آن را معرفی کردیم و با نکاتی از این مدل تبلیغات که باید در کمپین های خود بیان استفاده کنید، آشنا خواهید شد.

 

منظور از تبلیغات هدفمند چیست؟

تبلیغ هدفمند نوعی بازاریابی دیجیتال است که تبلیغات را مطابق با علایق و ویژگی های خاص مصرف کنندگان سفارشی می کند. متخصصان تبلیغات ابتدا اطلاعاتی مانند رفتار مصرف کننده، نمایه هایی که در سایت های شرکت ایجاد می کنند، عادات خرید و سایر اطلاعات اولیه جمعیت شناختی را جمع آوری می کنند. هنگام مرور آنلاین، فایل‌ های خاصی که کوکی (cookies ) نامیده می ‌شوند، داده ‌ها را جمع ‌آوری می ‌کنند. کوکی ها داده هایی هستند که اطلاعاتی مانند ورود به سیستم را برای وب سایت ها ذخیره می کنند.

با کلیک بر روی یک تبلیغ، یک کوکی به رایانه کاربر اضافه می شود و به شما امکان می دهد نرخ فروش و تبدیل را دنبال کنید. در واقع، تبلیغ هدفمند مرتبط و شخصی سازی شده است تا از سایر تبلیغاتی که فرد در طول روز می بیند متمایز باشد.

2 11
2 11

چرا تبلیغات هدفمند برای کسب و کارها مهم است؟

تبلیغ هدفمند برای بسیاری از کسب و کارها مهم است زیرا باعث افزایش دید برند و میزان تعامل با مصرف کنندگان می شود. برخلاف سایر تبلیغات دیجیتال، متخصصان تبلیغات به صورت استراتژیک تبلیغ هدفمند را در سایت های خاصی قرار می دهند و آنها را برای مجموعه خاصی از مصرف کنندگان بر اساس داده های رفتاری گذشته آنها طراحی می کنند.

هنگامی که شما به عنوان یک کسب و کار ارائه دهنده محصول یا خدمات، به طور مداوم در وب سایتی که مشتریان هدفتان به آن مراجعه می کنند تبلیغ انجام دهید، ممکن است بتوانید بازید کنندگان از آن سایت را به آنچه می توانید ارائه دهید، علاقه مند کنید.

این کار می تواند برای شما مفید باشد زیرا ممکن است منجر به فروش بیشتر شده یا به شما در رسیدن به اهداف بازاریابی خاص خود کمک کند.

 

مزایای تبلیغات هدفمند

بیش از نیمی از جمعیت جهان هر روز از اینترنت استفاده می کنند. مردم با استفاده از موتورهای جستجو مختلف، به جستجو در شبکه های اجتماعی، بازدید از فروشگاه های آنلاین و غیره می پردازند و به دنبال محصولات و خدمات می گردند. برندها نیز سعی می کنند تا با استفاده از کانال های بازاریابی مختلف، از این فعالیت ها نهایت استفاده را ببرند. تبلیغ هدفمند در مقایسه با سایر روش ‌های تبلیغ کسب ‌و کار آنلاین، مزایای زیادی دارد که در زیر به برخی از مهم ترین مزایای این مدلاز تبلیغات اشاره کردیم:

 

مورد هدف قرار دادن مخاطب های مناسب با کسب و کار برندها

بیش از 50 درصد از مشتریان احتمالی، برای کسب و کارها نامناسب هستند. تبلیغات هدفمند به برندها این امکان را می دهد تا با مشتریان بالقوه ای که بیشتر به محصولات آنها علاقه مند هستند تعامل داشته باشند و از این طریق، شانس فروش به یک خریدار خاص را افزایش می دهند.

3 12
3 12

شخصی سازی پیشرفته

شخصی سازی برای بازاریابی آنلاین بسیار مهم است و تبلیغ هدفمند به شما امکان می دهد آن را با بهترین حالت ممکن انجام دهید. زیرا با شناخت ویژگی ها، علایق و رفتار مخاطبان خود، می توانید مناسب ترین محصولات یا خدمات را به آنها ارائه دهید.

 

هزینه کمتر

تبلیغات هدفمند در مقایسه با تبلیغات آفلاین سنتی یا استراتژی ‌های پیچیده آنلاین، مانند بازاریابی محتوا، ارزان ‌تر است. با این حال با استفاده از این کانال بازاریابی، هرگز از بودجه ای که دارید، تجاوز نمی کنید. زیرا به محض رسیدن به حد مجاز، پلت فرم تبلیغاتی، نمایش تبلیغ شما را متوقف می کند.

 

ایجاد نتایج فوری

اکثر استراتژی های بازاریابی آنلاین به گونه ای هستند که برای رسیدن به اهداف، معمولا به زمان طولانی نیاز دارند. به عنوان مثال، سئو نتایج مطلوبی را پس از 6 ماه یا بیشتر به ارمغان می آورد. اما تبلیغ هدفمند راهی عالی برای جذب مشتری در در کوتاه ترین زمان ممکن است.

 

بازگشت سرمایه بالاتر

با نمایش پیشنهادات مرتبط به مخاطبان خود، نرخ تبدیل بالاتری دریافت می ‌کنید، فروش بهتری خواهید داشت و درآمد را به بهترین شکل ممکن افزایش می ‌دهید. در همین حال، هدف‌ گیری پیچیده در پلتفرم ‌های تبلیغاتی به شما امکان می ‌دهد قیمت را برای یک کلیک کاهش دهید. در نتیجه بازدهی بهتری از سرمایه دریافت می کنید.

تجزیه و تحلیل عمیق

اکثر پلتفرم های تبلیغاتی عملکرد کمپین شما را به صورت فوری نشان می دهند، تجزیه و تحلیل پیشرفته ارائه می دهند و به شما اجازه می دهند تغییرات به موقع را برای دستیابی به نتایج بهتر انجام دهید.

4 4
4 4

معرفی انواع تبلیغات هدفمند

تبلیغ هدفمند دارای انواع مختلفی است که در زیر به معرفی ان پرداخته ایم:

 

هدف گذاری جمعیتی

این نوع تبلیغ هدفمند بر ویژگی های مخاطب، سن، جنسیت، حقوق، ملیت و موارد دیگر تمرکز دارد.

هدف گذاری رفتاری

هسته اصلی این نوع از تبلیغات، رفتار مشتریان بالقوه در محل و خرید است. پلتفرم ‌ها داده‌ هایی را در رابطه با مواردی که کاربران مرور می ‌کنند جمع ‌آوری می ‌کنند و تبلیغات را بر اساس آن نشان می ‌دهند.

هدف گذاری متنی

هدف گذاری متنی به معنای نمایش تبلیغات بر اساس محتوای یک وب سایت است. به عنوان مثال، یک ناشر ممکن است تبلیغات اسباب بازی را در یک وب سایت مرتبط با والدین نشان دهد.

هدف گذاری جغرافیایی

این نوع از تبلیغات بر مکان خریدار بالقوه تمرکز دارد.

هدف گذاری زمان

پایه این تبلیغات دوره هایی است که کاربران بیشترین فعالیت آنلاین را نشان می دهند. به عنوان مثال، تبلیغات از ساعت 4 بعد از ظهر تا 8 بعد از ظهر انجام می شود، زمانی که مردم معمولاً از محل کار به خانه می روند.

هدف گیری دستگاه

تبلیغ کنندگان می توانند مشتریان بالقوه را با توجه به دستگاهی که استفاده می کنند هدف قرار دهند.

 

چگونه تبلیغات هدفمند داشته باشیم؟

بازاریابی و تبلیغ هدفمند یکی از کارهای بسیار مهمی است که باید برای معرفی کسب و کار و برند خود انجام دهید و برای اینکه بتوانید از این مدل بازارایابی بهره مند شوید باید با یک شرکت تبلیغاتی معتبر و با تجربه استفاده کنید. شرکت بهین آوا یکی از شرکت های متخصص و معتبر در زمینه بازاریابی دیجیتال است که می توانید با خیال راحت، تبلیغات هدفمند اینترنتی در فضای مجازی، تبلیغات هدفمند در شبکه های اجتماعی، تبلیغات هدفمند در اینستاگرام و بهترین تبلیغات هدفمند در گوگل را با تیم حرفه ای از متخصصان این شرکت انجام دهید و مطمئن باشید این مدل از تبلیغات در بهترین حالت ممکن برای برند و کسب و کار شما اجرا خواهد شد.

 

حرف آخر

تبلیغات در همه جا آنلاین است، اما ما در نادیده گرفتن آن بسیار خوب عمل کرده ایم. برای جلب توجه ما، تبلیغ‌ کنندگان با به خاطر سپردن مطالبی که آنلاین می‌ خوانیم و می ‌خریم، با عادت ‌های مشاهده دیجیتال ما سازگار شده ‌اند، سپس از این اطلاعات برای فروش چیزهایی که فکر می ‌کنند ممکن است دوست داشته باشیم استفاده می ‌کنند. اگرچه ممکن است عجیب به نظر برسد، اما این عمل که تبلیغات هدفمند نامیده می شود، بسیار رایج شده است.

صفحه نخستخدماتتماس با ماسبد خرید