چرا باید تو سال جدید ادمین اینستاگرام داشته باشم؟

فهرست مطالب

کار ادمین اینستاگرام چیست؟ قبل از اینکه اقدام به استخدام فردی به این منظور کرده و یا به دنبال یافتن شغل‌هایی در این زمینه باشید، بهتر است ابتدا با وظایف فردی که به عنوان ادمین پیج اینستاگرام انتخاب می‌شود، آشنا شوید. فردی که به عنوان ادمین استخدام می‌شود، تمام وظایفی که فرد صاحب پیج می‌تواند انجام دهد را انجام می‌دهد.

چرا کسب و کار شما به یک ادمین پیج اینستاگرام نیاز دارد؟

بدون شک امروزه شبکه‌های اجتماعی به بخش اساسی و مهمی از بازاریابی دیجیتال برای کسب و کارهای مختلف تبدیل شده‌اند. اما آنچه که کمتر روشن است اهمیت استخدام یک ادمین پیج اینستاگرام است. سوالی که بسیاری از صاحبان کسب و کار از خودشان می‌پرسند که آیا واقعا استخدام مدیری برای شبکه‌های اجتماعی ضرورت دارد؟

 

۶۰ درصد کاربران محصولات جدید مورد نیاز خود را در اینستاگرام پیدا می‌کنند.

 

این عدد نشانگر اهمیت بالای این شبکه اجتماعی در فروش محصولات و جذب مشتری برای کسب و کارها است. نحوه یافتن و برقراری ارتباط با این مخاطبان مشتاق جایی است که مدیران رسانه های اجتماعی در آن تخصص دارند.

مدیریت محتوا

مدیر شبکه‌های اجتماعی مسئول ایجاد محتوای با کیفیت بالا است که متناسب با مخاطبان کسب و کار شما باشد. علاوه بر این مدیریت محتوا شامل ایجاد یک برنامه محتوا، زمان انتشار مطالب، برنامه‌ریزی پست‌ها و استوری‌ها برای هفته‌های بعدی، تبلیغ محتوا و استفاده از هشتگ‌های مربوط به برند شما می‌باشد. حتی اگر شما، شخصا محتوای کسب و کار خود را ایجاد می‌کنید، یک مدیر پیج اینستاگرام می‌تواند به شما در ارائه ایده‌های جدید محتوا، تجزیه و تحلیل رقبا و همچنین یافتن بهترین زمان ارسال پست‌ها کمک کند.

شناسایی مخاطبان هدف

یک ادمین پیج اینستاگرام قادر خواهد بود که کاربران و مشتریان بالقوه کسب و کار شما را شناسایی کند. او می‌تواند ترافیک پیج شما را بالا ببرد. همچنین با جذب مخاطبان هدف کسب و کار شما، در زمانی نسبتا کوتاه فروش شما را افزایش دهد.

در استخدام ادمین پیج اینستاگرام به چه مواردی توجه کنیم؟

  • داشتن دانش و اطلاعات در رابطه با کارکرد شبکه‌های اجتماعی

این مورد کاملا بدیهی به نظر می‌رسد. در واقع ابتدایی‌ترین مهارت یک مدیر اینستاگرام توانایی کار کردن با این شبکه اجتماعی است. این دانش شامل موارد اساسی و پیشرفته می‌شود. موارد اساسی شامل پست کردن مطالب و استوری‌ها و همچنین پاسخ به کامنت‌ها و دایرکت مسیج‌ها می‌شود. از موارد پیشرفته نیز می‌توانه به لینک‌سازی صحیح و استفاده از هشتگ‌ها اشاره کرد.

  • منظم و دقیق بودن مدیر پیج اینستاگرام

یکی دیگر از مواردی که در هنگام استخدام مدیر شبکه‌های اجتماعی باید مورد توجه قرار دهید منظم و دقیق بودن است. مدیریت صحیح زمان باعث می‌شود که ادمین پیج اینستاگرام بتواند به تمام بخش‌های مورد نیاز به اندازه کافی توجه کند. به عبارت دیگر مدیر اینستاگرام باید زمان کاری را به گونه‌ای تقسیم کند که برنامه‌ریزی و تولید محتوا و همچنین ارتباط با دنبال‌کنندگان به طور مناسبی انجام شوند.

ایجاد این تعادل می‌تواند بسیار چالش‌برانگیز باشد. به همین علت کسب و کارهای موفق همواره به دنبال یک مدیر حرفه‌ای برای شبکه‌های اجتماعی خود هستند.

  • آشنایی با سئو و SMO

سئو علاوه بر وبسایت‌ها در شبکه‌های اجتماعی نیز اهمیت زیادی دارد. ادمین پیج اینستاگرام علاوه بر توانایی تولید محتوای مناسب با برند شما باید با سئو نیز آشنا باشد. در واقع محتوای تولید شده در پیج شما برای بهتر دیده شدن باید با توجه به الگوریتم‌های شبکه‌های اجتماعی بهینه شود. SMO مخفف بهینه‌سازی برای شبکه‌های اجتماعی و SEO بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو است. هر دوی این موارد می‌توانند باعث شوند که مطالب شما برای کاربران بیشتری نمایش داده شوند. بنابراین توانایی استفاده درست از هر دو نوع بهینه‌سازی یکی از موارد مهم در انتخاب مدیر شبکه‌های اجتماعی است.

نوشته های مرتبط...