ویژگی های کاتالوگ دیجیتال

کاتالوگ دیجیتال

تغییرات تکنولوژی در تمام عرصه‌های زندگی ما خود نمایی می‌کند. این روزها کمتر کسی برای خرید بلیط سفر، پا به ترمینال‌های هوایی و زمینی می‌گذارد! سفارش غذای آنلاین و برندسازی دیجیتال از طریق وب سایت‌ها همه و همه از تغییراتی است که در دنیای تکنولوژی وارد زندگی ما شده است. کاتالوگ دیجیتال یکی از دستاوردهای تکنولوژی است که وارد عرصه تبلیغات و بازاریابی نوین شده است. تلاش کسب و کارهای برای پیشرفت و گرفتن سهم بیشتری از بازار موجب شده است تا ورود به عرصه تکنولوژی یک ضرورت محسوب شود.بهین آوا به عنوان یک مجموعه حرفه‌ای در حوزه دیجیتال مارکتینگ، تلاش می‌کند تا آگاهی کافی در خصوص این امکانات ایجاد کند. اگر شما نیز تمایل دارید اطلاعاتی در خصوص کاتالوگ دیجیتال کسب کنید و مزایای متعدد آن را درک کنید، همراه ما باشید.

کاتالوگ هوشمند چیست؟

حتما این روزها عبارت ” کاتالوگ دیجیتال” بارها به گوش‌تان خورده است اما اطلاعات چندانی در خصوص آن ندارید. کاتالوگ دیجیتال پل ارتباطی موثری است که در دنیای امروز بین تولید کننده و مصرف کننده قرار گرفته است. این تکنولوژی نوین با کاهش حداکثری هزینه‌های جانبی تبلیغات به سبک سنتی، مثل هزینه سرسام آور چاپ، موفق به کاهش قیمت شده است.کاتالوگ دیجیتال با استفاده حداکثری از ابزارهای جدیدی مثل صدا، موزیک، ویدئو و موشن گرافیک،‌می‌تواند ارتباط بهتری بین کسب و کارها و مخاطبین هدف آن‌ها ایجاد کند. کاتالوگ دیجیتال برنامه‌ای است که به صورت ترکیبی از تمام این امکانات استفاده می‌کند تا بالاترین اثربخشی در مشتری را داشته باشد.

چرا کاتالوگ هوشمند بهترین انتخاب است؟

با تغییر ذائقه مردم، دیگر نمی‌توان از طریق راه‌های قدیمی مثل کاتالوگ‌ها و بروشورهای چاپی اثربخشی مطلوبی به اندازه گذشته ایجاد کرد! جالب است بدانید که کاتالوگ دیجیتال، این کارایی را دارد که کسب و کار شما را به صورت منحصربه فرد در میان رقبای شما، با رویکردهای متفاوت معرفی کند. این تکنیک با تمرکز بر راه حل‌هایی که نیازهای مخاطبان را تشخیص داده است، ارتباط موثری برقرار می‌کند. نکته مهم در این خصوص، تجزیه و تحلیل نیاز مخاطب و دغدغه مندی او است! از این طریق می‌توان انعکاسی از همین نیازسنجی در کاتالوگ دیجیتال ارائه کرد تا مخاطب به شکلی شگفت انگیز با اطلاعات ارائه شده ارتباط برقرار کنند و تصمیم گیری نهایی را با سهولت بیشتری انجام دهند.یادتان باشد که با استفاده از کاتالوگ هوشمند، هیچ نیازی به هزینه برای خرید کاغذ و چاپ نخواهد داشت! این موضوع نه تنها در هزینه‌های کلی شما صرفه جویی چشم گیری است، بلکه برای طبیعت و حفظ آن نیز مزیت مهمی خواهد بود. این ابزار جدید، می‌تواند بازاریابی و روند پرزنت کردن مشتری یا مخاطب را متحول کند. در یک پلتفرم امکان استفاده از ویدئو، عکس و صدا خواهید داشت! بدیهی است که اثربخشی بالای این مدل کاتالوگ‌ها به شکل مستقیم در کسب و کارتان قابل لمس خواهد بود.

امکانات و ویژگی های کاتالوگ دیجیتال چیست؟

مهم‌ترین عاملی که موجب افزایش چشم گیر علاقه‌مندان به کاتالوگ دیجیتال شده، امکانات متعدد آن است. استفاده از مولتی مدیا یا فایل‌های چند رسانه‌ای ارتباطی گسترده با کاربر ایجاد می‌کند. از سوی دیگر دارا بودن امکاناتی مثل دسته بندی، ویژگی و مزیت‌های سازمانی شما و برجسته کردن وجه تمایز کسب و کار یا برند شما در مقایسه با رقبا، نقاط قوت و فرصت‌هایی که برای خریداران جهت رسیدن به نیازهای‌شان پیش‌بینی کرده‌اید، همگی از طریق کاتالوگ دیجیتال امکان‌پذیر است. امکانات گسترده این کاتالوگ، شرایط را برای برقراری ارتباط دو سویه فراهم می‌کند. شما به راحتی فرصت کافی در اختیار دارید تا از طریق این کاتالوگ دیجیتال، مخاطب را تحت تاثیر قرار دهید و با تاکید بر مزایای رقابتی برندتان، پیروز این رقابت با سایر فعالیت عرصه خودتان شوید.

چرا کاتالوگ دیجیتال باورپذیری بالایی دارد؟

احتمالا متوجه تاثیر شگفت انگیز کاتالوگ دیجیتال در مخاطبان و مشتریان شده‌اید. بسیاری از کسب و کارها با صرف هزینه برای تهیه یک کاتالوگ دیجیتال، تجربه عجیبی در افزایش فروش یا برندسازی موفق داشته‌اند. از طریق کاتالوگ دیجیتال می‌توانید با کمک متن، عکس، ویدئو، موشن گرافیک‌ها، پادکست، فتوگرافی‌ها و سایر ابزارهای در دسترس، اعتمادسازی و باورپذیری بالایی میان تولید کننده و خریدار تجربه کنید.

مخاطب برای تصمیم گیری در خصوص خرید محصول یا استفاده از خدمات، نیازمند صرف زمان اندکی است تا متقاعد شود. این اقدامات موجب می‌شود تا سرعت خرید و تصمیم گیری در مخاطب تسریع یابد و جایگاه برند شما به طور مطلوبی در ذهن مخاطب ارتقا می‌یابد. از همین طریق برای کسب و کارهای کوچک می‌توان برندسازی موفقی را رقم زد.

بیشتر بخوانید : فروش در شرایط بحران

کاتالوگ دیجیتال

آیا کاتالوگ هوشمند محدودیت تعداد دارد؟

به عنوان یک مزیت مهم در خصوص کاتالوگ هوشمند، بهتر است بدانید که این تکنولوژی نوین برای شما محدودیت در تعداد نخواهد داشت. برخلاف روش‌های قدیمی و سنتی تبلیغات که کاتالوگ‌ها براساس تعداد طراحی و پیاده سازی می‌شد، کاتالوگ هوشمند هیچ محدودیتی ندارد. درواقع، یک بار طراحی و پیاده سازی انجام می‌شود و شما به دفعات متعدد می‌توانید از آن استفاده کنید. همین موضوع سبب کاهش هزینه‌های چشم گیر تبلیغات شده است.

کاتالوگ دیجیتال برای چه کسب و کاری مناسب است؟

اگر شاهد تاثیر شگفت انگیز کاتالوگ دیجیتال بر کسب و کار رقبا بوده باشید، قطعا در ذهن‌تان سوالاتی مطرح است و می‌خواهید بدانید که آیا استفاده از این خدمات برای کسب و کار شما مناسب است یا خیر! خوشبختانه وسعت عملکرد در این تکنولوژی نو تاحدی است که می‌تواند پاسخگوی نیاز کسب و کارهای کوچک، متوسط و بزرگ باشد.

به عبارت دیگر، تفاوتی ندارد که کسب و کار یا برند شما تازه متولد شده است یا سال‌ها است تلاش می‌کنید تا میان رقبا پیروز شوید؛ به هر حال با استفاده از ابزارهای کارآمد در کاتالوگ دیجیتال می‌توانید برندسازی موفقی انجام دهید، رشد کنید و فروش بیشتری را تجربه کنید. کاتالوگ دیجیتال به کسب و کارهای بزرگ امکان می‌دهد تا کسب و کاری اثربخش، پایدار و مناسب برای مخاطبان ارائه کنید. امکان توسعه کسب و کار از طریق کاتالوگ دیجیتال فراهم است. در ادامه به شکل مختصر کسب و کارهایی که می‌توانند از کاتالوگ دیجیتال استفاده کنند را معرفی می‌کنیم.

  • محصولات خرده فروشی
  • محصولات عمده فروشی
  • محصولات تند گردش FMCG
  • محصولات با دوام یا Durable Goods
  • سازمان یا شرکت‌های محصول محور
  • تمامی تولیدی‌ها
  • کارخانجات
  • کسب و کارهای خدماتی
  • کسب و کارهای آنلاین
  • کسب و کارها B2B

ایجاد تجربه کاربری موفق با کاتالوگ دیجیتال

در پلتفرم‌های دیجیتال می‌توانید در مخاطب اثرگذاری مطلوبی داشته باشید. تجربه کاربری و رابط کاربری دو عامل مهم در تعیین اثرگذاری یک کاتالوگ دیجیتال محسوب می‌شوند. معمولا زمانی که قصد دارید ارتباط موثری با مخاطب برقرار کنید، لازم است تا نسبت به طراحی هوشمندانه رابط کاربری اقداماتی انجام دهید. این اقدامات متناسب با پرسونای مخاطب و شناخت دغدغه‌های او انجام می‌شود. درواقع، طراحی مطلوب یک کاتالوگ هوشمند تنها به ارائه آن محدود نمی‌شود. بلکه، داشتن تخصص در شناخت مخاطب نیز مورد نیاز است.

بهین آوا با داشتن تیمی متخصص در حوزه برندسازی و شناخت مخاطب می‌توان به خوبی این بخش را طراحی و اجرا نماید. متناسب با همین موضوع، تجربه کاربری موفق نیز خلق می‌شود. در کنار هم قرار دادن این دو عامل و عملکرد موفق در هر دو حوزه موجب می‌شود تا محصول نهایی به شدت بر روی مخاطب اثرگذار باشد. این تاثیری است که تنها محصول نهایی تلاش متخصصین این حوزه خواهد بود.

بیشتر بخوانید : تعرفه طراحی سایت خبری و مجله ای

7 ویژگی کاتالوگ دیجیتال که بهین آوا به خرید بهتر مخاطب کمک می‌کند!

مجموعه بهین آوا با تمرکز بر دیجیتال مارکتینگ و تجربه سال‌ها فعالیت موفق در این عرصه، موفق به کشف راز و رمزهایی شده است که از طریق آن امکان رشد کسب و کارها فراهم می‌شود. اعمال این رمز و رازها در روند طراحی و خلق یک کاتالوگ دیجیتال، موجب شده است تا همراهان بهین آوا تجربه موفقیت آمیزی از آن داشته باشند. در ادامه قصد داریم به بررسی این 7 روش کشف شده توسط بهین آوا در طراحی کاتالوگ دیجیتال جهت ترغیب مخاطب به خرید بهتر اشاره کنیم.

1-دسته بندی خدمات و محصولات

با تکنیک یکپارچه سازی خدمات و محصولات به شکلی مطلوب می‌توانید مسیر مشخص و قابل دسترسی برای کاربر ایجاد کنید. به این ترتیب کاربر در یک فضای فکر شده قرار می‌گیرد که در هر لحظه امکان مشاهده دسته بندی‌های مختلف را دارا است و مسیری مشخص را برای رسیدن به هدف اصلی طی می‌کند. با این تکنیک مخاطب بدون اتلاف وقت و در کوتاهترین زمان ممکن می‌تواند تصمیم گیری کرده و دست به خرید بزند. هرگونه سردرگمی در مخاطب، جرقه تردید برای خرید یا استفاده از خدمات است! زمانی که موفق به ایجاد یک مسیر روشن برای مخاطب شوید، قطعا می‌توانید تجربه جدیدی از فروش بیشتر را شاهد باشید.

2-ابزارهای ترکیبی

باتوجه به اشکال و تصاویر مختلف، می‌توان ارتباط عمیق‌تری در مخاطب رقم زد. تصور کنید با کمک متن، عکس، ویدئو، پادکست و تمامی راه‌های ارتباطی، تا چه اندازه می‌توان بر روی مخاطب تاثیر گذاشت؟ بدیهی است که درگیر کردن تمام حواس یک فرد، پل‌های ارتباطی شما را قدرتمندتر می‌کند. به همین شکل می‌توانید مخاطب را در کوتاه‌ترین زمان ممکن قانع کنید. امکان استفاده از ابزارهای مختلف یکی از مهم‌ترین مزایای کاتالوگ هوشمند است.

3-ارتباط سریع با تمامی کانال‌های ارتباطی

یکی از بهترین امکاناتی که در کاتالوگ دیجیتال بهین آوا مدنظر قرار  داده می‌شود، استفاده از کانال‌های ارتباطی است. به این ترتیب می‌توانید خیلی راحت با یک کلیک برای ارتباط با مخاطب برنامه ریزی کنید. دسترسی آسان به اینستاگرام، تلگرام، یوتیوب و آپارات به همراه دسترسی مستقیم به وب سایت شخصی کسب و کارتان، از جمله مزایایی است که می‌توانید تجربه کنید. یکی از جدیدترین امکاناتی  که می‌توانید استفاده کنید، اتصال کاتالوگ دیجیتال به اپلیکیشن‌های لوکیشین بیس مثل Google Map، Waze  و دیگر اپلیکیشن‌های ایرانی و خارجی است.

4-افزایش بهره وری عملیاتی

باتوجه به داده‌ها و دانش یک کسب و کار در درون سازمان خود و تبدیل آن به محتواهای متنی و تصویری، می‌توان امکان ارتباط با مشتریان خود با هر سطح نیاز منحصر به فرد آن مشتری را فراهم آورد.

5-جستجوی سریع

هر کاتالوگ دیجیتال یک موتور جستجوی قوی درون خود دارد! به همین ترتیب کاتالوگ هوشمند می‌تواند با هدف نهایی کاربر و تسریع در یافتن محصول، خدمات یا اطلاعات مدنظر کاربر، همه چیز را آسان‌تر کنید. در دسترس قرار دادن چنین امکاناتی موجب می‌شود تا کاربر بدون اتلاف وقت و از طریق بالاترین کیفیت ارائه خدمات، به اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی پیدا کند. قطعا ساخت تجربه کاربری موفق می‌تواند در جایگاه برند شما موثر باشد. کاربر می‌تواند با جستجوی کلمه کلیدی مدنظر به محتوای مربوطه دست پیدا کند.

6-قابلیت بروزرسانی و تغییرات محتوا

اگر اطلاعات محصول شما مرتبا دچار تغییر می‌شود یا محصولات و خدمات شما همیشه درحال افزایش یا کاهش هستند، قطعا استفاده از روش‌های قدیمی تبلیغات چیزی غیر از صرف هزینه‌های گزاف و اضافی نیست! کاتالوگ دیجیتال به بهترین شکل می‌تواند پاسخگوی نیاز شما باشد و انعطاف پذیری بالایی در بروز رسانی اطلاعات داشته باشد. کاتالوگ هوشمند در تغییرات بسیار سریع است و همه چیز با چند کلیک ساده قابل تغییر خواهد بود.

7-امکان ارسال بدون محدودیت جغرافیایی

شما در هر کجای این کره جغرافیایی که باشید، امکان استفاده از خدمات کاتالوگ هوشمند را خواهید داشت. درواقع، هیچ نیازی به حضور فیزیکی نخواهید داشت، چرا که با یک کلیک از طریق وب سایت یا فایل Pdf می‌توانید کاتالوگ هوشمندتان را به دست مخاطب برسانید. ارسال کاتالوگ هوشمند در هر پلتفرمی ممکن است و براساس نیاز یا دسترسی مخاطب‌تان می‌توانید آن را ارسال نمایید.

طراحی کاتالوگ دیجیتال ارزان

یکی از روش‌های استفاده از خدمات کاتالوگ دیجیتال بدون هزینه یا ارزان، کمک گرفتن از سایت‌هایی است که خدمات کاتالوگ دیجیتال رایگان یا کم هزینه ارائه می‌کنند. شاید این تایتل برای‌تان وسوسه کننده باشد و استفاده از این خدمات به نظرتان بهتر از صرف هزینه برای آن باشد؛ اما واقعیت ماجرا کمی متفاوت است. امکاناتی که در این کاتالوگ‌های ارزان ارائه می‌شود، بسیار محدود است. از سوی دیگر، طراحی یونیک و منحصربه‌فردی را نخواهید داشت. نکته مهم دیگر، عدم ارائه امکانات مختلف برای برندسازی موفق کسب و کارتان است. درحالی که تمام این امکانات در طراحی کاتالوگ هوشمند توسط بهین آوا ارائه می‌گردد.

قیمت کاتالوگ دیجیتال

یکی از مهم‌ترین موضوعات در بحث تبلیغات، برآورد و تامین بودجه است. اطلاع از قیمت کاتالوگ دیجیتال برای همه کسب و کارها اهمیت زیادی دارد. اما متاسفانه به دلیل گستردگی ارائه خدمات و نیاز هر کسب و کار، امکان ارائه یک قیمت مشخص وجود ندارد. اما کارشناسان مجموعه بهین آوا با تخصص و تجربه کافی در این حوزه، آمادگی ارائه اطلاعات در این خصوص را دارا هستند. یادتان باشد، کارشناسان مجموعه ما، با در نظر گرفتن نیاز واقعی شما پیشنهاد استفاده از خدمات مختلف را ارائه می‌کنند و متناسب با بودجه شما بهترین گزینه را پیشنهاد خواهند داد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *