معایب کمپین گوگل ادز چیست و راه حل هر کدام

معایب گوگل ادز

افراد بسیاری برای بهینه سازی سایت‌ها از گوگل ادز استفاده می‌کنند و به وفور شاهد تاثیر این سیستم تبلیغاتی بر روی صفحه خود هستند. با ورود گوگل ادز تحولات عظیمی همچون الگوهای جدید تبلیغاتی، تغییرات هوشمند در کمپین‌های محلی، کمپین‌های هوشمند صوتی، افزایش تعرفه هزینه‌ی شاخص جذب مشتری و مواردی به این شکل رخ داد.

با این حال هر سیستمی علاوه بر مزایای خود، نکات منفی را به همراه دارد که گوگل ادز نیز از این قاعده مستثنی نمی‌باشد. در نتیجه بر هر فرد فعال در این حوزه مستلزم است تا اطلاعات کاملی نسبت به معایب گوگل ادز داشته‌باشد تا بتواند با آگاهی بیشتری در این راستا قدم بگذارد. به همین دلیل در این مقاله در سایت بهین آوا قصد داریم تا به بررسی برخی از معایب گوگل ادز بپردازیم پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

گوگل ادز چیست؟

گوگل ادز چیست؟

قبل از اینکه معایب گوگل ادز را بررسی کنیم. در ابتدا بهتر است تا توضیحی از اینکه گوگل ادز چیست؟ داشته‌باشیم. گوگل ادز سیستم تبلیغاتی شرکت گوگل است که در آن تبلیغ کنندگان از طریق سایت‌ها و ابزارهای مختلف گوگل، تبلیغات خود را به رویت مشتریان می‌رسانند.

معروف‌ترین شکل Google Ads، تبلیغات در گوگل است. در این روش تبلیغ دهنده عبارات یا کلمات کلیدی مورد نظر خود را در گوگل ادز وارد می‌کند تا تبلیغاتش برای کسانی که این عبارات را جستجو می‌کنند نشان داده شود. تبلیغ کننده همچنین برای هر کلیک هزینه‌ای را وارد می‌کند، برای جستجوی یک کلمه کلیدی، گوگل از بین پیشنهادهای مختلف تبلیغ دهندگان، بر اساس ضوابطی خاص برخی از تبلیغ‌ها رو انتخاب و به کاربران نشان می‌دهد.

یکی از نکاتی که در این سیستم باعث دغدغه افراد است، معایب گوگل ادز می‌باشد که در ادامه این مورد را بررسی خواهیم کرد.

چرا تبلیغ در گوگل ادز اهمیت دارد؟

در میان معایب گوگل ادز سوالی که برای برخی از افراد رخ می‌دهد این که چرا تبلیغ در گوگل ادز اهمیت دارد؟ موتورهای جست و جوگر، گوگل از اهمیت و محبوبیت بیشتری برخوردار است و به طور میانگین افراد بسیاری از آن برای یافتن پاسخ و برطرف کردن نیاز خود استفاده کرده و در اینترنت شروع به جست‌وجو می‌کنند. به همین دلیل فعالیت در گوگل موثرتر است و شما در گوگل مشتریان بیشتری دارید.

بنا به آمار به‌دست آمده ۳٫۵ میلیارد جست و جو در هر روز در گوگل شکل می‌گیرد. از این رو تبلیغات در گوگل تاثیر به سزایی دارند. تبلیغات با قابلیت همزمانی با نیاز مشتری در زمان درست ایجاد می‌شوند. معمولا کاربران در زمان خرید، یادگیری و یافتن پاسخ خود شروع جست و جو در گوگل می‌کنند. در زمانی که به قصد پیدا کردن و یافتن خدمات و محصولات در گوگل فعالیت دارند؛ بهترین زمان برای تبلیغات به شمار می‌آید. در نتیجه در این زمان احتمال خرید محصولات و خدمات از سایر زمان‌ها بیشتر است.

معایب گوگل ادز

معایب کمپین گوگل ادز

گوگل ادز تحت مدل پرداخت به ازای هر کلیک کار می‌کند. این بدان معنی است که شما به‌عنوان تبلیغ‌کننده باید یک کلمه‌ی کلیدی خاص در Google را هدف قرار دهید و مبلغی را برای کلمه کلیدی موردنظر پیشنهاد دهید.

با این فرض که پیشنهاد شما حداکثر مبلغی باشد که می‌خواهید برای یک تبلیغ پرداخت کنید. در نتیجه گوگل ادز یکی از محبوب‌ترین و همه کاره‌ترین راه حل‌های بازاریابی دیجیتال است که امروزه در دسترس می‌باشد. این به مشاغل در هر اندازه اجازه می‌دهد تا کمپین‌های مؤثری ایجاد و مدیریت کنند که بتوانند به سرعت و کارآمدی به مخاطبان هدف خود دست یابند. معایب گوگل ادز به شرح زیر می‌باشد.

عدم توجه به سئو

یکی از معایب گوگل ادز که باعث دردسر شما است، عدم توجه به سئو می‌باشد. با این حال تبلیغات گوگل ادز در کوتاه مدت می‌توانند اثر مثبتی روی سئو وب سایت مورد نظر داشته‌باشند. در نتیجه هنگامی که مخاطب کلید واژه‌ای را جست و جو می‌کند و در پی نمایش آگهی شما اولین وب سایت انتخابی آن، صفحه شما می‌باشد.

با این حال نباید انتظار داشته باشید که با قطع تبلیغات گوگل ادز بازهم بازخوردی مشابه زمان برگزاری کمپین دریافت کنید. راه حل مناسب برای این معایب گوگل ادز این است که سعی کنید همزمان به سئو وبسایت خودتان هم توجه ویژه نشان دهید تا تبلیغات‌تان بتواند پس از قطع شدن هم تاثیرگذار باشند.

فیلتر تبلیغات گوگل ادز در ایران

امروزه به دلیل تحریم‌هایی که در ایران اتفاق افتاده بسیاری از پلتفرم‌ها دچار مشکلات متعددی شده‌اند، در نتیجه گوگل ادز از این قاعده به دور نیست. به همین علت یکی از معایب گوگل ادز فیلتر آن می‌باشد.

این عامل باعث شده تا بسیاری از کسب و کارها نتوانند از این سیستم تبلیغاتی به جهت ارتقای خود استفاده کنند. راه حل این مشکل در این است که این گونه تبلیغات را به یک شرکت و سایت مطمئن همچون بهین آوا بسپاریم، تا با ترفند و روش‌های مربوطه بتواند این مشکل را به راحتی برطرف سازد.

نیاز به افراد متخصص

گوگل ادز یک سیستم حساس می‌باشد، به همین علت افراد مبتدی نمی‌توانند در این سیستم تبلیغاتی تجربه خوبی کسب کنند، چرا که نیاز به درک تحقیق کلمات کلیدی، استراتژی‌های پیشنهاد قیمت، امتیاز کیفیت و ساختار کمپین هستند.

در نتیجه این دسته از افراد این گزینه را به عنوان یکی از معایب گوگل ادز می‌شناسند. یک راه حل پیشنهادی برای این نکته در این است که در ابتدا از یک فرد متخصص در این حوزه کمک بگیرید.

سرمایه گذاری زمان

همانطور که گفته شد تبلیغات گوگل ادز نیاز به تجربه و مهارت دارد ولی با این حال گوگل ادز برای کسانی که در این حوزه بسیار تخصص دارند، نیز بسیار زمان‌بر باشد. به همین علت استفاده از این سیستم و دریافت بازدهی نیاز به دانش و صبوری دارد. در نتیجه کسانی که این گزینه را جزو معایب گوگل ادز می‌دانند و تبلیغات خود را از طریق گوگل انجام می‌دهد، می‌بایست عجله‌ای از بابت نتایج مطلوب خود نداشته‌باشند.

عدم آگاهی از کلمه کلیدی اصلی

کسانی که تجربه‌ای در حوزه تبلیغات گوگل ادز ندارند. اغلب در نهایت به دلیل اینکه هدف کلمه کلیدی اصلی را نمی‌دانند، مبالغ زیادی را در حساب‌های تبلیغاتی گوگل خرج می‌کنند.

متاسفانه به دست آوردن اطلاعات دقیق در مورد کلمات کلیدی خود می‌تواند بسیار دشوار باشد. در نتیجه این گزینه جزو معایب گوگل ادز به شمار می‌آید. برای از بین بردن این مورد دو راهکار وجود دارد، اولین گام این است که یک دریاب تبدیل برای جمع‌آوری داده‌ها تنظیم کنید. مورد بعدی نیز کمک از سایتی همچون بهین آوا است که افراد بسیار با تجربه دارد.

رقابت بالا

گوگل یکی از محبوب‌ترین موتور جست و جو محسوب می‌شود. در نتیجه این احتمال وجود دارد که زمانی که شخصی محصول یا خدمات مرتبط با کسب و کار شما را جست و جو می‌کنید با سیل انبوهی از نتایج مواجه می‌شود. این اتفاق بدان معنا است که تبلیغات شما برای جلب توجه مخاطب باید با افراد زیادی به رقابت بپردازد. به همین علت برای از بین بردن این دسته از معایب گوگل ادز پیشنهاد می‌شود تا نهایت سعی خود را برای بهبود صفحه انجام دهید.

دشواری اندازه‌گیری اثربخشی

هر برندی با انجام تبلیغات، قصد رسیدن به یک سری اهداف را دارد که در ابتدا آن‌ها را مشخص می‌کند؛ ارزیابی اثربخشی تبلیغات به ما کمک می‌کند تا به نتیجه برسیم که تبلیغات، تا چه اندازه ما را به اهدافمان رسانده است. یکی دیگر از معایب گوگل ادز این است که اندازه گیری اثربخشی آن‌ها بسیار دشوار است.

برخلاف سایر راه حل‌های دیجیتال مارکتینگ که معیارهایی مانند تعداد سرنخ ها و فروش تولید شده را در اختیار شما قرار می‌دهند، نمی‌توانید اثربخشی تبلیغات گوگل را ردیابی کنید. برای رفع این مشکل می‌توان از سیستم‌های ردیابی برای اندازه‌گیری اثربخشی استفاده کرد.

لزوم پیروی از قوانین گوگل

بنابر مطالب گفته شده سیستم تبلیغاتی گوگل ادز زیر نظر قوانین گوگل می‌باشد. به همین علت فردی که قصد انتخاب این نوع تبلیغات را داشته‌باشد باید تمامی قوانین گوگل را بپذیرد.

برخی از افراد این گزینه را یکی از معایب گوگل ادز تلقی می‌کنند، چرا که بعضی از قوانین مربوطه برای آن‌ها چندان خوشایند نیست. در نقطه مقابل این نکته را بدانید که پیروی از این قوانین نه تنها باعث محدودیت شما نمی‌شود بلکه چشم‌اندازی جدیدی رو به سمت سیستم‌های تبلیغاتی خود برای مخاطبان خود به ارمغان می‌آورد.

مناسب‌ترین زمان استفاده از گوگل ادز

مناسب‌ترین زمان استفاده از گوگل ادز

یکی از راه‌هایی که بتواند با معایب گوگل ادز مقابله کند، رعایت برخی از نکات می‌باشد. توجه به بهترین زمان استفاده از مواردی است که توجه به آن کمک بسیاری به افراد مشغول در این حوزه می‌کند. شما می‌توانید برای تبلیغات روز یا ساعاتی که مخاطبان شما بیشتر در حال جستجو هستند را مشخص کرده و با توجه به آن اکانت گوگل ادز خود را برای زمان مشخصی از روز یا هفته بهینه کنید.

آمار جهانی نشان می‌دهد که در هفته ساعت 7 بعدازظهر با 10.8٪ و سه شنبه‌ها با 22.5٪ بالاترین میزان تبدیل بازدیدکننده به مشتری را دارند. در صورتی که بودجه کمی دارید، اگر بتوانید یک روز در هفته و به مدت یک ساعت هزینه کنید، عالی است.

بهترین خدمات گوگل ادز با بهین آوا

کمپین گوگل ادز - بهین آوا

به دلیل اهمیت گوگل ادز، سایت‌ها و افراد بسیاری سعی بر این دارند تا بهترین خدمات خود را به اشخاص ارائه دهند. در این بین افراد سودجوی بسیاری وجود دارد که قصد فریب کسانی را دارند که در این حوزه اطلاعات مورد نظر را کسب نکرده‌اند. پیشنهاد ما به شما کمک از بهین آوا می‌باشد، چرا که این مجموعه با ارزش‌هایی همچون بررسی ۳۶۰ عملکرد کمپین، هدف گذاری دقیق مخاطبان، استراتژی موثر و کمپین منیجر اختصاصی از بسیاری از رقبای خود پیشی گرفته است.

از طرفی همانطور که می‌دانید بهینه سازی تبلیغات نیاز گروه متخصص در یک آژانس خلاق با تجربه بالا داره و کارشناسان بهین آوا با تجربه بالا در مدیریت کمپین‌های مختلف با کمک ابزارهای دیجیتال مارکتینگ همیشه در تلاش هستند که بیشترین بازخورد برای شما بسازند، امروزه نیز تمام افراد نیاز و خواسته‌های خود رو در گوگل سرچ میکنند پس شما باید اولین کسی باشید که به فکر برآوردن کردن نگرانی مخاطبین خود باشید.

بهین آوا طی 15 سال گذشته همیشه سعی داشته راهکار مناسب همراه با استراتژی موثر به افراد پیشنهاد دهد ارتباط کارشناسان این مجموعه با شما سبب بررسی بهتر روند کمپین و بهینه سازی بهتر کمک خواهد کرد و همیشه در تلاش هستند که بهترین روند کمپین رو داشته باشیم این فقط یک ادعا نیست و تمامی عضو های تیم سابقه بیش از 8 سال در فضای دیجیتال مارکتینگ و تبلیغات ادز رو دارا هستند.

کلام پایانی

دنیای امروزی رقابت تنگاتنگی بین بازارهای آنلاین می‌باشد. کسانی در این حوزه موفق هستند که اطلاعات جامعی نسبت به زمینه انتخابی خود داشته‌باشند.

خدمات گوگل ادز یک سیستم تبلیغاتی می‌باشد که همواره با نکات مثبت خود از بسیاری از رقبای خود پیشی گرفته‌است. با این حال در این مقاله سعی کردیم تا مطالبی مهم در مورد معایب گوگل ادز را به شما عزیزان به اشتراک بگذاریم. با کمک بهین آوا شما قادر خواهید بود تا از بروز برخی از معایب این پلتفرم جلوگیری کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر کافی است تا با کارشناسان بهین آوا در تماس باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *