هر آنچه در مورد گوگل ادز یوتیوب باید بدانید!

گوگل ادز یوتیوب

یوتیوب یکی از شبکه‌های اینترنتی است که علاوه بر ایجاد سرگرمی، جنبه درآمدی نیز دارد. به همین دلیل افرادی که در یوتیوب فعالیت می‌کنند، همواره به فکر افزایش سریع بازدید هدفمند ویدئوهای خود هستند. از طرفی به دلیل رقابت تنگاتنگ هدف هر یک از اشخاص در این نوع شبکه‌های اجتماعی به دست آوردن مقدار زیادی سابسکرایب در مدت زمان کم می‌باشد.

یکی از کارهایی که از طریق آن می‌توان تعداد زیادی سابسکرایب برای خود جمع کرد، تبلیغات است. این عمل در یوتیوب از طریق اکانت گوگل ادز انجام می‌شود. اگر شما نیز دغدغه‌ای از بابت تعداد سابسکرایب‌ و مواردی به این شکل دارید، پیشنهاد می‌شود تا این مقاله تحت عنوان گوگل ادز یوتیوب را مطالعه کنید.

اهداف گوگل ادز یوتیوب چیست؟

شاید سوالی برایتان پیش بیاید که چه نیازی به استفاده از گوگل ادز یوتیوب است؟ با کمک گوگل ادز می‌توانید تعیین کنید که تبلیغات شما کجا نمایش داده شود، چه کسی آن را ببیند و تا چه مدت به نمایش گذاشته شود. اگر در یوتیوب فعالیت می‌کنید می‌توانید ویدیو‌های خود را با گوگل ادز تبلیغ نمایید تا سابسکرایب بیشتری جذب کنید.

اگر صاحب کسب و کاری هستید می‌توانید با اضافه کردن ادز به یوتیوب مشتریان بیشتری جمع کنید. علاوه بر این، در یوتیوب بسیاری از معیار‌های مهم مانند بازدید‌ها، نرخ بازدید، کلیک‌ها، تعاملات، میانگین هزینه به ازای هر بازدید (CPV) و موارد دیگر به راحتی در اختیارتان قرار می‌گیرد. در همین حال، حساب‌های لینک شده گوگل ادز را می‌توان به صورت اختیاری طبق مواردی همچون تعداد بازدید، بازاریابی مجدد و تعامل تنظیم نمود.

نحوه راه اندازی گوگل ادز یوتیوب

بسیاری از شبکه‌های اجتماعی با هدف تبلیغات گسترده به وجود آمده‌اند، یوتیوب از برنامه‌هایی است که طرفداران بسیاری به خود دارد. از این رو کسانی که در این شبکه اجتماعی فعالیت می‌کنند، سعی در جذب افراد زیادی به خود دارند.

استفاده از گوگل ادز یوتیوب بهترین پیشنهاد برای کسانی است که قصد درآمدزایی از آن را دارند. برای اینکه بتوانید تبلیغات یوتیوب خود را با کمک گوگل ادز انجام دهید، با طریق خود گوگل ادز و یوتیوب قادر به انجام آن خواهید بود. نحوه راه اندازی گوگل ادز برای یوتیوب به شرح زیر می‌باشد.

اتصال از طریق گوگل ادز

اتصال گوگل ادز

در این روش ابتدا باید به بالاترین سطح گوگل ادز یعنی ادمینی دسترسی داشته‌باشید. برای شروع ابتدا در قسمت داشبورد گوگل ادز بر روی گزینه tools and setting کلیک کنید و سپس گزینه Accounts Linked را انتخاب کرده و در قسمت youtube بر روی دکمه آبی رنگ Details کلیک کنید. در قسمت بعد add channel را انتخاب نمایید، داخل کادر آدرس کانال یوتیوب مورد نظر خود را وارد کنید.

اتصال گوگل ادز یوتیوب
سپس در این قسمت دو گزینه وجود دارد، I won this channel به معنی این که صاحب این کانال خودتان هستید و باید جیمیل کانال یوتیوب و اکانت گوگل ادز شما یک جیمیل باشد. مورد بعدیSomeone else owns this است، اگر شما مدیریت تبلیغات گوگل را بر عهده دارید و صاحب کانال فرد دیگری است و یا جیمیل اکانت گوگل ادز با جیمیل اکانت یوتیوب شما متفاوت می‌باشد باید این گزینه را انتخاب نمایید، سپس جیمیلی را که یوتیوب شما به آن متصل است را وارد نموده و روی گزینه send request کلیک کنید تا یک لینک درخواست به جیمیل صاحب اکانت یوتیوب ارسال گردد.

اتصال از طریق یوتیوب

اتصال گوگل ادز یوتیوب

برای اتصال یوتیوب به گوگل ادز از طریق یوتیوب، ابتدا در کانال یوتیوب خود وارد قسمت Youtube Studio شوید. سپس بر روی گزینه Setting کلیک کرده و در قسمت Channel روی تب Advanced Setting کلیک کنید. در بخش Google Ads account linking گزینه LINK ACCOUNT را انتخاب نمایید. یک نام برای این لینک انتخاب کنید و سپس Customer ID اکانت کوگل ادز خود را وارد نمایید.

در قسمت بعد سه گزینه وجود دارد که مجوز دسترسی‌های اشتراک بازدیدهای ارگانیک در گوگل ادز، امکان ایجاد ریمارکتینگ لیست یوتیوب در گوگل ادز و همچنین دسترسی به اطلاعات تعامل بینندگان ویدیو تبلیغاتی با کانال یوتیوب را به اکانت گوگل ادز می‌دهد.

توصیه می‌شود هر تیک هر سه گزینه فعال باشد. گزینه Done را زده و در نهایت روی Save کلیک کنید تا تنظیمات اعمال شده ذخیره شوند. پس از این مرحله تا قبل از تایید درخواست در اکانت گوگل ادز، درخواست شما در حالت Awaiting Approval باقی خواهد ماند.

برای تأیید درخواست وارد اکانت گوگل ادز خود شده و از قسمت نوتیفیکیشن‎‌‌ها بر روی نوتیفای لینک یوتیوب که ظاهر شده کلیک نمایید. سپس درخواست لینک اکانت یوتیوب به گوگل ادز را تأیید کنید. هر زمانی که تمایل به قطع اتصال اکانت‌ها داشتید کافیست روی گزینه UNLINK در اکانت گوگل ادز و یا یوتیوب خود کلیک نمایید.

آیا اتصال بین گوگل ادز و یوتیوب قابل حذف است؟

نکات مهم گوگل ادز و یوتیوب

برخی از کاربرانی که از گوگل ادز یوتیوب استفاده می‌کنند، بنابر شرایطی که برای آن‌ها رخ می‌دهد. قصد بر این دارند تا ارتباط خود را با گوگل ادز قطع کنند. در نتیجه نگرانی از بابت این سوال که آیا اتصال بین گوگل ادز و یوتیوب قابل حذف است یا خیر؟ دارند. کاربران می‌توانند تنها با کلیک بر روی گزینه Unlink در گوگل ادز یا یوتیوب، اتصال کانال یوتیوب خود با گوگل ادز را حذف کنند.

چگونه با گوگل ادز یوتیوب بازدید بالایی داشته‌باشیم؟

یکی از مزیت‌های استفاده از تبلیغات گوگل ادز یوتیوب برای افزایش بازدیدهای ویدئوها این است که در این روش شما می‌توانید کاربران هدف تبلیغات خود را به درستی انتخاب کنید.

در این روش کاربران می‌توانند مخاطبان خود را بر اساس فاکتورهای مختلفی مثل سن، جنسیت، علاقه و یا حتی میزان تمایلی که به دیدن ویدئوهای حوزه فعالیت شما دارند؛ هدف‌گیری کرده و بدین ترتیب تبلیغات خود را به آن‌ها نشان دهند. این هدف گیری دقیق مخاطبان به تولیدکنندگان محتوا کمک می‌کند تا تبلیغات خود را به کاربرانی نشان دهند که به احتمال زیاد تبدیل به سابسکرایب‌های کانال آن‌ها می‌شوند.

یکی از کارهایی که افراد در این راستا می‌توانند انجام دهند، این است که محتواهای تبلیغاتی جذابی را تولید کنند. نکته‌ای که در تبلیغات یوتیوب نیاز دارید تا به آن توجه کنید این است که برای موفقیت در این تبلیغات، باید کیفیت بالایی از محتوا تبلیغاتی را به کاربران هدف خود ارائه کنید. برای تأثیرگذاری بیشتر بر روی کاربران، تولیدکنندگان محتوا باید زمان مشخصی را صرف تعیین استراتژی کمپین‌های تبلیغاتی خود کرده و آن‌ها را به گونه‌ای طراحی کنند که چکیده کانال و ویدئوهای خود را به بهترین نحو ممکن به کاربران نشان دهند.

مزایای گوگل ادز یوتیوب

مزایای گوگل ادز یوتیوب

همانطور که می‌دانید یوتیوب یک نوع وبگاه است که پیش از فیسبوک طرفداران زیادی به خود دارد. کاربران پرشمار یوتیوب، روزانه به طور میانگین ۱۹ دقیقه از وقت خود را در آن سپری می‌کنند. بعضی‌ها این پلتفرم را بزرگ‌ترین موتور جست‌وجو پس از گوگل می‌دانند که بی دلیل هم فکر نمی‌کنند. به همین دلیل ارزش گوگل ادز یوتیوب بیش از گذشته برای کاربران این وبگاه روبه افزایش است. مزایای گوگل ادز یوتیوب به شرح زیر می‌باشد.

  • مقرون به صرفه بودن: یکی از مواردی که برای هر شخصی در زمینه تبلیغات حائز اهمیت است، هزینه مربوط به آن می‌باشد. در نتیجه گوگل ادز یوتیوب از این قاعده مستثنی نیست. از همین رو یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌های تبلیغات در یوتیوب است. میانگین هزینه برای تبلیغ در این پلتفرم، ۱ تا ۳ سنت به‌ازای هر View می‌باشد.
  • گزارش‌های مفصل: اگر از تبلیغات یوتیوب استفاده کنید، کلی داده در اختیارتان قرار می‌گیرد. با استفاده از آن‌ها، می‌توانید امور را بهتر از قبل مدیریت کنید تا زحمات‌تان مؤثرتر واقع شوند. اطلاعات دقیقی از رفتار مشتری خواهید داشت. همچنین، می‌توانید تست A/B اجرا کنید تا بهترین رویکرد را پیدا و بر اساس آن عمل کنید. این تست به طوری است که دو نوع از صفحه وب را به کاربران مختلف وب‌سایت نشان می‌دهد و مقایسه می‌کند که کدام‌ یک از آن‌ها باعث نرخ تبدیل بیشتر می‌شود.
  • دسترسی زیاد به قشر بزرگی از افراد: 6.2 میلیارد کاربر فعال ماهانه به این معناست که یوتیوب پذیرای هر قشر و سلیقه‌ای است. از طرفی، این امکان وجود دارد مخاطبان را بخش‌بندی کنید و تبلیغ را به کسی نشان دهید که به احتمال زیاد، به شما نیاز دارد. تعداد کاربران زیاد آن‌ها هم دست شما را باز گذاشته است تا بی‌نصیب نمانید.
  • ریتارگتینگ هوشمند: امکانات ریتارگتینگ یوتیوب این امکان را فراهم می‌کنند تا افراد محصولات و کسب و کار خود را با دقت بیشتری به مخاطبان خود نمایش دهد. این مزیت به افرادی که قبلاً با تبلیغات در ارتباط بوده‌اند، اطمینان می‌دهد که دوباره مورد توجه قرار می‌گیرند.

کسب بیشترین بازدهی با اجرای تبلیغات ادز یوتیوب بهین آوا

در دنیای دیجیتالی امروزی، توسعه یک استراتژی تبلیغاتی برای جلب توجه مخاطبان و افزایش فروش، امری حیاتی است. بهین آوا به عنوان یک تیم موفق در فرآیند بهینه‌سازی تبلیغات ادز یوتیوب، از رویکردها و خدمات پیشرفته‌ای بهره می‌برد تا کسب‌وکارها را به سوی موفقیت هدایت کند.

در این سفر، تیم متخصص بهین آوا با گام‌های دقیق از بررسی اصولی برند و وب‌سایت شما، تا انتخاب استراتژی مناسب، ساخت کمپین تبلیغاتی جذاب و مدیریت هوشمندانه بودجه، تا رسیدن به حداکثر بازدهی می‌پردازد. با خریداری خدمات اجرای تبلیغات گوگل ادز یوتیوب بهین آوا در کوتاه‌ترین زمان ممکن می‌توانید به بازدهی برسید.

با بهره‌گیری از ابزارها و تکنولوژی‌های روز، بهین آوا از سرچ ادز تا ریتارگتینگ و از تارگتد تا گزارش‌دهی دقیق، تمام مراحل را با دقت و انعطاف‌پذیری بی‌نظیر انجام می‌دهد. ما با افتخار اعلام می‌کنیم که همراهی با بهین آوا به معنایی تازه و موفقیت آمیز در تبلیغات ادز یوتیوب تبدیل می‌شود. آماده‌ایم تا شما را در این سفر همراهی کرده و با شما همکاری کنیم تا هدف‌های مارکتینگ شما را به واقعیت تبدیل کنیم. بپیوندید و به صورت مستمر بهترین بازدهی را از تبلیغات خود به دست آورید.

کلام پایانی

در دنیای امروزی افراد به کمک تبلیغات بسیاری از مسائل زندگی خود را حل می‌کنند، بدین جهت ابزارهای بسیاری برای فراهم کردن این نیاز بشریت تامین شده‌است. یوتیوب یک پلتفرم سرویس اشتراک ویدئو می‌باشد که به تبلیغات ادز به وفور در آن یافت می‌شود.

گوگل ادز یوتیوب این فرصت را به افراد می‌دهد تا بتوانند بنابر سلیقه و نیاز خود هر نوع تبلیغی را برای اشخاص مختلف به اشتراک بگذارند. به همین دلیل مجموعه‌های بسیاری برای این نوع تبلیغات در یوتیوب وجود دارند، با استفاده از خدمات گوگل ادز برای یوتیوب که شرکت بهین آوا ارائه می دهد،  دغدغه‌ای برای افراد از بابت تبلیغات باقی نخواهد ماند. این تیم با وجود مشاور رایگان این فرصت را به افراد داده که با آگاهی کامل بهین آوا را انتخاب کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *