طراحی سایت تک صفحه ای (لندینگ)

طراحی سایت تک صفحه ای

در دنیای امروزی، هیچ چیز بدتر از یک وب سایت شلوغ و درهم و برهم نیست. این مدل از سایت ها نه تنها غیرحرفه ای به نظر می رسند، بلکه مشتریان خود را نیز از دست می دهند. از نظر آماری، 55 درصد از همه کاربران قبل از، از دست دادن علاقه و ترک وبسایت، 15 ثانیه در وب سایت شرکت شما صرف می کنند.

ترافیک پایدار کمتر به معنای تبدیل کمتر است و بنابراین اگر به شدت به درآمد دیجیتال متکی هستید، احتمال اینکه سایت به هم ریخته شما بیشتر از اینکه به شما کمک کند به شما آسیب رساند، زیاد خواهد بود.

خوشبختانه، کسب ‌و کارهای زیادی با راه ‌اندازی وب ‌سایت ‌های تک صفحه‌ ای، راه ‌حلی ساده برای این موضوع پیدا کرده اند. برای اینکه اطلاعات بیشتری در رابطه با طراحی سایت یک صفحه ای کسب کنید، حتما در ادامه این بخش با ما همراه باشید.

سایت تک صفحه ای چیست؟

اصطلاح «وب ‌سایت یک صفحه‌ای» دقیقاً همان چیزی است که به نظر می ‌رسد؛ اگرچه برای توسعه و استقرار صحیح آن، باید توجه زیادی به کاری که انجام می ‌دهید و نحوه دستیابی به آن داشته باشید.

به عبارت ساده، یک وب سایت یک صفحه ای فقط از یک صفحه HTML استفاده می کند. اکثر وب سایت های یک صفحه ای دارای نوارهای منو مانند وب سایت معمولی و همیشگی شما هستند. با این حال، به جای اینکه شما را به صفحات مختلف HTML منتقل کند، انتخاب یک آیتم منو فقط کاربران را به یک لنگر HTML از پیش تعریف شده در جایی در صفحه منفرد سایت می برد. این معمولاً از طریق جاوا اسکریپت، CSS3، Ajax و jQuery به دست می آید.

به طور کلی، وب سایت تک صفحه ای نوعی برنامه کاربردی تک صفحه ای (SPA) است که به صورت پویا محتوا را از سرور در پاسخ به تعامل کاربر در مقابل بارگذاری صفحه به عنوان یک کل نمایش می دهد.

تعداد زیادی از خلاقان اخیراً وب ‌سایت یک صفحه‌ ای را پذیرفته ‌اند؛ اگرچه شرکت‌ های چند ملیتی بزرگ‌ تر نیز شروع به پیاده ‌سازی موقت و طراحی سایت یک صفحه ای به ‌عنوان صفحات پیش ‌نمایش و مکان‌ گردان برای شروع فعالیت ‌های تبلیغاتی قبل از راه ‌اندازی بزرگ کرده ‌اند.

بنابراین، وب سایت تک صفحه ای یا یک صفحه ای به وب سایتی گفته می شود که فقط یک صفحه دارد و برخلاف وب ‌سایت ‌های سنتی «چند صفحه‌ای»، پیوندهای داخلی اضافی به صفحات دیگری مانند «تماس با ما»، «خدمات»، «وبلاگ» که معمولاً از طریق پیوندهایی در «منو» هدایت می‌ شوند، ندارد.

طراحی سایت یک صفحه ای به دلیل روان بودن، ارائه تمیز و ساده، زمان بارگذاری سریع ‌تر و نگهداری آسان ‌تر ترجیح داده می شود. علاوه بر آن، وب سایت یک صفحه ای با طراحی های مدرن ساخته شده است که قطعاً چیزی برای دیدن دارد.

چرا کسب و کارها طراحی سایت یک صفحه ای را دوست دارند؟

مزایای طراحی سایت یک صفحه ای از دیدگاه کاربر واضح است، اما بسیاری از صاحبان مشاغل نیز از این مدل وب سایت و استفاده از آن سود می برند.

اول از همه، طراحی سایت یک صفحه ای، تقریباً همیشه سریعتر از صرف زمان برای ایجاد یک وب سایت بزرگتر پر از صفحات کوچکتر است. فرآیند طراحی معمولاً هنگام ایجاد یک وب سایت یک صفحه ای کمی طولانی تر می شود، زیرا HTML کمی پیچیده تر است. اما در دراز مدت، معمولاً یک گزینه سریعتر خواهد بود.

نگهداری وب ‌سایت ‌های یک صفحه ‌ای نیز در زمانی که محتوا باید به روز رسانی شود، بسیار آسان ‌تر است، زیرا همه آن ‌ها در یک مکان هستند که به راحتی می ‌توان آن‌ ها را پیدا کرد.

بسیاری از صاحبان مشاغل نیز تهیه نسخه پیش نویس برای یک وب سایت یک صفحه ای را تمرین مفیدی برای یادگیری مختصرتر در توضیحات محصول و خدمات خود می دانند.

چه زمانی از یک وب سایت یک صفحه ای استفاده کنیم؟

به طور کلی، همه وب سایت ها را نمی توان به صورت سایت یک صفحه ای ساخت یا به یک وب سایت یک صفحه تبدیل کرد. برخی از عوامل وجود دارد که ممکن است بخواهید در نظر بگیرید، اما اگر وب ‌سایتی که در حال ساخت آن هستید در یکی از این نمونه ‌ها قرار می ‌گیرد، می ‌توانید طراحی سایت یک صفحه ای را برای آن امتحان کنید!

ایونت و مناسبت ها

تصور کنید یک پوستر تبلیغاتی آنلاین ایجاد کرده اید. ممکن است یک دعوت برای مناسبت و یا رویداد باشد؟ طراحی سایت یک صفحه ای می تواند برای این موضوع خلاقانه باشد!

همه اطلاعات مهم را در یک مکان قرار دهید: رویداد مربوط به چه چیزی است، تاریخ، محل برگزاری، سخنرانان کلیدی یا مهمانان ویژه، نحوه ثبت نام و سایر سوالات متداول در یک مکان قرار می گیرند. حتی ممکن است بخواهید حساب های رسانه های اجتماعی مرتبط و راه های تماس را پیوند دهید. مزیت این مدل طراحی سایت این است که چیدمان به شما امکان می ‌دهد رویداد را با رویکرد داستان‌ گویی تبلیغ کنید، به‌ علاوه طراحی چشم ‌نواز و انتقال ‌هایی که در این مدل از طراحی سایت وجود دارد، همگی جرقه ‌ای برای ایجاد گفتگوها ایجاد می‌ کنند.

محصولات

اگر قصد راه اندازی یک محصول جدید دارید، ممکن است بخواهید یک بروشور محصول آنلاین داشته باشید که به راحتی قابل مرور باشد و ویژگی های محصول را به بهترین شکل ممکن به نمایش بگذارد. با طراحی سایت یک صفحه ای، می توانید اطلاعات مربوط به محصول خود را سازماندهی کنید: ویژگی ها، جزئیات، مواد تشکیل دهنده (در صورت وجود) و بازخورد کاربر در یک الگوی خطی مرتب و سازماندهی خواهند شد.

از آنجایی که وب ‌سایت شما می ‌تواند سریع ‌تر بارگذاری شود، اطلاعات می ‌تواند به یکباره در دسترس خواننده قرار گیرد. همچنین ممکن است بخواهید از یک تصویر برجسته از محصول خود استفاده کنید.

نکه مثبت دیگر  طراحی سایت یک صفحه ای این است که این مدل سایت ها، در تلفن همراه عالی کار می کند و مشتریان هدف شما از تجربه مرور یکپارچه کاتالوگ لذت می برند.

نمونه کارها

اگر دارای یک شغل آزاد و مستقل هستید و می خواهید نمونه کارهای خود را به بهترین شکل ممکن به نمایش یگذارید، بهترین پیشنهاد این است که از طراحی سایت یک صفحه ای استفاده کنید. شما می توانید با یک وب سایت یک صفحه ای، نمونه کار و خدمات خود را در یک نقطه جمع آوری و به نمایش بگذارید.

با اجازه دادن به وب سایت تک صفحه ای خود که شخصیت شما (یا شرکت شما) را از طریق مضامین و تغییرات منعکس می کند، از رزومه و مشخصات دیگران بالاتر بروید. همچنین می توانید به راحتی بخش تماس خود را با پیوندهایی به حساب های رسانه های اجتماعی خود اضافه کنید.

طراحی سایت تک صفحه ای به عنوان صفحه لندینگ

صفحات لندینگ نام خود را از این واقعیت گرفته اند که معمولاً اولین نقطه تعامل برای بینندگان و مشتریان هدف شما هستند. این جایی است که یک پیوند، آنها را قبل از ترک کردن وب سایت واقعی شما، برای خرید یا ثبت نام یک سرویس هدایت می کند.

به قول معروف، اولین تاثیر ماندگار است. شما باید تاثیر خوبی بگذارید تا بازدیدکنندگان به مرحله بعدی شما بروند. اینجاست که صریح بودن یک وب سایت یک صفحه ای ممکن است مفید واقع شود. استفاده از مقدار مناسب اطلاعات ممکن است کنجکاوی مشتریان را برانگیزاند و بخواهند برای کسب اطلاعات بیشتر با شما تماس بگیرند.

همچنین می توانید از یک تصویر چشم نواز که بر صفحه نمایش خود مسلط است برای جلب توجه بازدید کنندگان استفاده کنید. استفاده خلاقانه از تصاویر و انتقال بین متن ها به نوعی با شما در مورد اهمیت آنچه ارائه می دهند صحبت می کند.

کمپین / تبلیغات / حمایت

گاهی اوقات چیزهای مهمی وجود دارند که نیاز به تمرکز بی ‌وقفه ما از این محیط بی ‌پایان و جلب ‌کننده توجه دارند که در حال حاضر در آن زندگی می ‌کنیم. این موضوع دیگری است که می ‌توانید با استفاده از طراحی ‌سایت یک صفحه ‌ای به حداکثر برسانید.

تبلیغات و کمپین ها نیز می توانند از این طراحی سایت یک صفحه ای تمیز و جذاب استفاده کنند. با یک وب سایت تک صفحه ای، می توانید پیام خود را نه تنها از طریق کلمات بلکه از طریق گرافیک نیز به بهترین شکل ممکن منتقل کنید.

همچنین، اگر از چیزی حمایت می کنید، ممکن است نیازی به پیمایش نداشته باشید زیرا می خواهید ایده خود را در یک نگاه کلی ارائه دهید و این مورد نیز با طراحی سایت یک صفحه ای قابل دستیابی است.

یکی دیگر از جنبه های مثبت استفاده از وب سایت یک صفحه ای این است که ایجاد و نگهداری آسان تری دارد. از آنجایی که تبلیغات و کمپین‌ ها ممکن است فقط برای مدتی دوام داشته باشند، ایجاد و به ‌روز رسانی این مدل از وب سایت می ‌تواند ارزان ‌تر و ساده ‌تر باشد.

اگر قصد طراحی سایت یک صفحه ای دارید و می خواهید از هزینه طراحی سایت تک صفحه ای مطلع شوید، همین حالا با کارشناسان شرکت بهین آوا ارتباط بگیرید و اطلاعات خوبی در این زمینه کسب کنید.

حرف آخر

وب‌ سایت ‌های یک صفحه‌ای، رویکرد ساده‌ تر و روان تری را برای ارائه محتوا به بازدیدکنندگان ارائه می ‌دهند. محتوای شما به احتمال زیاد خوانده می شود زیرا یک سلسله مراتب واضح از اطلاعات وجود دارد و بازدید کننده نباید گیج شود که کجا باید برود زیرا تنها کاری که آنها باید انجام دهند این است که تا انتها به سمت پایین حرکت کنند. این مدل از وب سایت یک صفحه ای به راحتی در موبایل بارگیری و مرور می شود. برای بهره مندی از طراحی سایت یک صفحه ای لازم است که نیازها و اهداف خود را در نظر بگیرید تا بدانید آیا یک وب سایت تک صفحه ای برای شما مناسب است یا خیر!

ما در بهین آوا انواع خدمات مناسب برای کسب و کار شما را پیشنهاد میکنیم که شامل طراحی سایت، طراحی گرافیک، خدمات سئو، خدمات گوگل ادز، طراحی کاتالوگ دیجیتال و حتی خدمات اینستاگرام و ادمینی سایت و … است.

بعضی از انواع طراحی سایت که ممکنه برای ایده های شما مناسب باشه:

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *