فضای آنلاین چیست؟ فرصت های عالی برای کسب درآمد، کسب اعتبار و برندسازی

فضای آنلاین

فضای آنلاین پر از فرصت برای کسب درآمد بیشتر است. این روزها تبلیغات گسترده‌ای در خصوص طراحی وب سایت انجام می‌شود که هر کسی را وسوسه می‌کند! تبلیغاتی که نمایانگر سودهای عجیب و رشد تصاعدی سود کسب و کارها است! اما بهتر است بدانید که در برخی از کسب و کارها، داشتن وب سایت فروشگاهی یا وب سایتی که متناسب با نیاز کسب و کار راه اندازی نشده باشد، صرفا بودجه شما را کاهش می‌دهد و هیچ منفعتی برای‌تان نخواهد داشت. مفهوم و درک درست در فضای آنلاین اهمیت بالایی دارد.

شما باید هوشمندان وضعیت کسب و کارتان را بررسی کنید و برای داشتن یک تجربه عالی از کسب و کارهای آنلاین، تلاش کنید تا همه چیز را سر و سامان دهید! خوشبختانه مفهوم و درک درست در فضای آنلاین به شما کمک می‌کند تا بتوانید تصمیم هوشمندانه ای در خصوص طراحی سایت بگیرید و منافع بسیار مطلوبی را متوجه کسب و کارتان نمایید.

در این مقاله از بهین آوا، قصد داریم ناگفته‌های طراحی وب سایت و ضرورت استفاده از سایت و ورود به فضای آنلاین برای هر کسب و کار را بررسی کنیم.

ما فارغ از منافع شخصی تلاش می‌کنید تا اطلاعاتی در اختیارتان قرار دهیم که با استفاده از آن می‌توانید شخصا مسئولیت تصمیم گیری در این خصوص را برعهده داشته باشید.

فضای آنلاین

آیا داشتن وب سایت برای همه کسب و کارها ضروری است؟

در تبلیغاتی که این روزها همه جا مشاهده می‌کنیم، طراحی سایت برای تمام کسب و کارها بسیار ضروری معرفی می‌شود و عدم داشتن وب سایت یک آسیب جدی و عقب ماندگی از رشد صد برابری است! اما واقعیت ماجرا کمی متفاوت است. اگرچه داشتن وب ‌سایت برای بسیاری از کسب و کارها به نظر ضروری است، اما بهتر است بدانید که این مسئله وابسته به پارامترهای دیگری است که باید آن‌ها را بررسی کنید.

اطلاع از این واقعیت کمک می‌کند تا بتوانید دید بهتر و واقع‌بینانه ای نسبت به این موضوع داشته باشید. در چنین شرایطی مفهوم و درک درست در فضای آنلاین می‌تواند شما را از هر گونه تصمیم اشتباه دور نگه دارد! در این بخش به بررسی شرایط داشتن وب سایت در کسب و کارها می‌پردازیم.

1. کسب و کارهایی که تمایل به برندینگ در فضای دیجیتال دارند

امروزه، اغلب مردم قبل از خرید یا همکاری با یک کسب و کار، جستجو می‌کنند! همراه بودن گوشی در تمام ساعات شبانه روز شانس جستجو و تحقیق در خصوص کسب و کارها را فراهم کرده است. به همین دلیل کسب و کارهایی که تمایل به برندینگ و حضور در فضای دیجیتال دارند، به شکلی متفاوت می‌توانند با طراحی وب سایت و برنامه ریزی هوشمندانه جهت تبلیغات و برندسازی در فضای آنلاین و دیجیتال اقدام کنند. چنین کارهایی می‌تواند زمینه ساز بهبود شرایط شما شود. پس تلاش کنید تا با آگاهی کافی از این موضوع دست به کار شوید و برای طراحی یا عدم طراحی سایت تصمیم بگیرید.

 

2. کسب و کارهایی با نیاز تبلیغات و بازاریابی دیجیتال

فارغ از بحث برندینگ و ایجاد هویتی مستقل و خاص در فضای آنلاین، شما می‌توانید زمانی دست به کار شوید تا وب سایتی داشته باشید؛ که قصدتان تبلیغات و بازاریابی دیجیتال با روش‌های نوین باشد. هزینه خرید ماهانه بیلبوردهای شهری و تابلوهای تبلیغاتی آن قدر زیاد است که گاهی زمینه را برای شکست کسب و کارهای کوچک فراهم می‌کند.

از سوی دیگر، محدودیت فیزیکی برای دیده شدن در این ابعاد نیز مدنظر قرار می‌گیرد. در حالی که وب‌سایت شما می‌تواند محیطی جذاب برای تبلیغات ایجاد کند و یک بستر فوق العاده حرفه‌ای در تبلیغات، رپورتاژ و… خلق کند! این روشی است که یک سرمایه گذاری بلند مدت شناخته می‌شود و برای بهبود جایگاه کسب و کارتان یک تیر و چند نشان است.

 

3. کسب و کارهای مرتبط با فروش آنلاین خدمات و محصولات

زمانی می‌توانید هوشمندانه برای طراحی وب سایت و داشتن یک وب سایت قوی در فضای آنلاین دست به کار شوید که برخی منافع شما در فروش آنلاین کسب و کارتان نهفته باشد. اگر می‌توانید کالاها یا خدمات‌تان را به سبکی مورد نظر برای مشتری تبدیل کنید و جزییات آن را برای دستیابی به یک نتیجه عالی مرور نمایید، قطعا شانس زیادی دارید تا بتوانید از طریق طراحی سایت فروشگاهی برای کسب و کارتان، تحولی عظیم در این حوزه خلق نمایید.

فضای آنلاین

4. کسب و کارهایی که نیاز به اعتبار و اطمینان مشتری دارند

شما برای داشتن یک کسب و کار موفق، همیشه نیازمند به دست آوردن اعتبار و اطمینان از سوی مشتری هستید.  حضور در فضای آنلاین، فعالیت هدفمند، کسب ارتباط با مشتریان و جذب کامنت، انتقاد و پیشنهاد در جهت بهبود عملکرد تیم کسب و کارتان، می‌تواند یک سکوی پرتاب قوی برای برندینگ و جذب رضایت مشتریان باشد. به همین دلیل همه چیز در این حوزه هوشمندانه و با آگاهی کافی دنبال می‌شود تا بتوانید یک نتیجه مطلوب را مشاهده کنید. کسب و کارهایی که با جلب اعتماد مشتریان و کسب اعتبار بیشتر می‌توانند موفقیت بزرگ‌تری را رقم بزنند، به شدت نیازمند طراحی وب سایت و حضور در فضای آنلاین هستند.

5. کسب و کارهایی با هدف رقابت با سایر کسب و کارها

اصلا تفاوتی ندارد که حوزه کسب و کارتان چیست، شما می‌توانید با هدف رقابت قوی‌تر و بهبود عملکرد در حوزه‌های گوناگون، کسب و کارهایی با رشد مطلوب رقم بزنید. رقابت سالم و رصد کردن شرایط و عملکرد رقبا، بخش مهمی از برندسازی و بهبود عملکرد در دنیای کسب و کار محسوب می‌شود. شما به راحتی می‌توانید با حضور در فضای آنلاین، بهبود اقدامات و تصمیم گیری‌های هدفمند، در راه اقدامات هوشمندانه گام بردارید. به این ترتیب همه چیز در دستان شما است تا بتوانید  با درک اهمیت مفهوم و درک درست در فضای آنلاین گام های موثری بردارید و به هدف برسید.

فضای آنلاین

کاربرد وب سایت برای کسب و کارهای مختلف چیست؟

شما قبل از هر اقدام هیجانی، باید اشراف کافی بر کاربرد وب‌سایت برای کسب و کارهای مختلف داشته باشید. به این ترتیب می‌توانید متناسب با وابستگی نوع فعالیت، صنعت، هدف و استراتژی کسب و کارها، در این خصوص تصمیم گیری کنید و برای برداشتن گام‌های کاربردی اقدام نمایید. در این بخش به کاربرد وب سایت در کسب و کارهای مختلف اشاره می‌کنیم.

1. خدمات حرفه‌ای و مشاوره

طراحی وب سایت برای کسب و کارهایی که حوزه خدمات حرفه‌ای و ارائه خدمات مشاوره فعالیت می‌کنند، بسیار مطلوب خواهد بود. نمایش پروفایل و تجربه شخصی کاربران از دریافت خدمات یک امتیاز عالی برای کسب و کار مربوطه ایجاد می‌کند. وب‌سایت می‌تواند به ارائه اطلاعات درباره مهارت‌ها، تخصص‌ها و تجربیات یک خدمات خاص یا مشاوره در این زمینه کمک کند.

اگر در حوزه کسب و کارتان از وقت  دهی استفاده کنید، باز هم وب سایت می‌توانید با ارائه امکانات وقت دهی و رزرو آنلاین، برای شما بهترین عملکرد را داشته باشید. امکانات رزرو آنلاین به کاهش هزینه‌های مربوط به پرسنل کمک می‌کند و چندین کار را به صورت منظم و سیستمی توسط وب سایت ارائه خواهد کرد.

فضای آنلاین

2. فروشگاه‌های آنلاین

در کسب و کارهایی که کالا و خدماتی برای فروش محصولات ارائه می‌کنند، طراحی سایت فروشگاهی بهترین ایده است. با ایجاد یک فروشگاه آنلاین در سطح وب می‌توانید بدون محدودیت های جغرافیایی در سطحی جهانی تجربه کسب و کار و فروش را داشته باشید.

فروشگاه های آنلاین به بهترین شکل ممکن همه چیز را در اختیار شما قرار می‌دهند تا بتوانید هر امکاناتی که برای ارائه محصول، تصاویر، ویدئو، نقد و بررسی، مشخصات و توضیحات یا… نیاز دارید، در اختیار مخاطبان‌تان قرار دهید. به این ترتیب همه چیز در یک نظم مطلوب رقم می‌خورد تا بتوانید هوشمندانه دست به کار شوید. وجود سیستم پرداخت آنلاین و ارائه آفرهای مستقیم نیز، بخشی از جذابیت داشتن سایت برای کسب و کارهای فروشگاهی است.

3. رستوران‌ها و خدمات غذایی

در حوزه رستوران‌ها نیز، می‌توان خدمات طراحی سایت را به شکلی هوشمندانه ارائه کرد. متناسب با اهداف و نیاز مشتریان، شما می‌توانید با طراحی منو و سفارش آنلاین غذاها، به رستوران امکان ثبت سفارش توسط پرسنل و مشتریان خارج یا داخل رستوران را فراهم کنید. ارائه منوی رستوران، اطلاعات درباره غذاها و امکان سفارش آنلاین به کسب و کارهای خدمات غذایی کمک می‌کند تا سرعت ارائه خدمات را بهبود بخشند. امکان ثبت  نظرات و بازخورد از سوی مشتریان نیز، امکانی چالش برانگیز است. اگر نحوه عملکردتان مطلوب باشد قطعا این امتیازات به شما کمک می‌کند تا یک تجربه عالی از سایت داشته باشید.

فضای آنلاین

4. شرکت‌های فناوری و نرم‌افزاری

وب سایت‌ها به بهترین شکل ممکن می‌توانند در معرفی محصولات و خدمات شرکت های فناوری و نرم افزاری موثر باشند.  ارائه اطلاعات درباره محصولات و خدمات نرم‌افزاری، سخت‌افزاری یا خدمات فناوری اطلاعات بر روی وب‌سایت در فضای آنلاین، به افزایش اطلاعات مشتریان کمک می‌کند. همین موضوع زمینه ساز فروش بیشتر و آگاهانه خواهد شد. از سوی دیگر این مدل وب سایت‌ها امکان طراحی کمپین تبلیغاتی را فراهم می‌کنند. با ارائه امکانات بیشتر و تخصصی‌تر در وب سایت می‌توانید نسبت به ارائه خدمات  پشتیبانی و آپدیت نرم افزار برای مشتریان اقدام کنید و طعم تکنولوژی در سطحی جدید را به آن ها ارائه نمایید.

5. کسب و کارهای خدماتی

شاید تصور کنید که برای کسب و کارهای خدماتی، در فضای آنلاین همه چیز متفاوت است و امکان طراحی سایت یا استفاده از آن چندان وجود ندارد! اما در واقع کسب و کارهای خدماتی نیز شانس استفاده از فضای وب سایت برای تبلیغ، جذب مشتری و برندینگ را دارا هستند. این مدل کسب و کارها می‌توانند در وب سایت اقدام به ارائه نمونه کارها و پروژه‌ها کنند.

نمایش نمونه کارها و پروژه‌های گذشته می‌تواند به افزایش اعتماد مشتریان در کسب و کارهای خدماتی کمک کند. از سوی دیگر تنظیم قرار ملاقات یا قرار مشاوره در ارائه خدمات نیز می‌تواند کاربرد دیگر وب سایت باشد. ارائه اطلاعات تماس و فرم‌های مشاوره بر روی وب‌سایت در فضای آنلاین، به مشتریان این امکان را می‌دهد تا با کسب و کار در تماس باشند و بدون وابستگی به اقدامات مختلف ارتباطی دوسویه را تجربه نمایند.

فضای آنلاین

طراحی سایت برای چه مجموعه‌هایی مناسب است؟

طراحی سایت به طور کلی برای اکثر مجموعه‌ها و کسب و کارها مناسب است! اما شما به عنوان تصمیم گیرنده باید بدانید که دقیقا نیازتان برای طراحی سایت چیست؟ چه عواملی موجب شده است تا نیازمند اقدام برای طراحی سایت باشید؟ چه چیزی شما را به دنیای کسب و کارهای آنلاین و مارکتینگ دیجیتال جذب کرده است؟

با آگاهی از این جزییات می‌توانید تصمیم بگیرید که طراحی سایت برای مجموعه شما مناسب هست یا خیر!  در این بخش به مواردی اشاره می‌کنیم که باید نسبت به بررسی شرایط آن‌ها اقدام کنید و طراحی سایت را متناسب با همین پارامترها ارزیابی کنید و بدانید که آیا طراحی سایت برای مجموعه شما مناسب هست یا خیر!

  • نوع فعالیت: ورود به فضای آنلاین و طراحی سایت برای هر صنعت یا هر نوع فعالیت، مناسب نیست! در واقع نمی‌توان یک خط کش شاخص قرار داد و تعیین کرد که طراحی سایت برای این سایت‌ها مناسب هست یا نیست! شما باید با کمک خدمات مشاوره از متخصصین بهین آوا، جویا شوید که آیا متناسب با نوع فعالیت‌تان، نیاز به طراحی سایت دارید یا خیر! این اطلاعات و خدمات مشاوره کمک می‌کند تا از هزینه‌های گزاف بابت یک سایت نه چندان کارآمد پیش‌گیری کنید. 
  • هدف و استراتژی کسب و کارها: برای کاربردی بودن یک وب سایت و اقدام برای آن، باید نسبت به بررسی اهداف و استراتژی کسب و کار اقدام کنید. شما باید بدانید که یک کسب و کار ممکن است نیاز مشخصی را برای استفاده از سایت پیش بینی کرده باشد، در حالی که این نیاز در کسب و کار دیگر هدف قرار نمی‌گیرد و اولویت نیست!
  • تعامل با مشتریان: کسب و کارهایی که با مشتریان خود بیشتر در فضای آنلاین تعامل دارند، نیاز به یک وب‌سایت مناسب با تجربه کاربری عالی و امکانات تعاملی خوب را احساس می‌کنند. این نیاز برای بسیاری از کسب و کارها تعریف نشده است!
  • محتوا و اطلاعات: اگر کسب و کار به اشتراک گذاری محتوا، مقالات، یا منابع آموزشی نیاز دارد، طراحی  یک وب‌سایت کاربردی با وردپرس ایده به شدت مناسب و کم هزینه‌ای است. متخصصین بهین آوا با آگاهی از نیاز شما و ضرورت دستیابی به آن با کمترین هزینه و دردسر می‌توانند در این زمینه همراهی‌تان کنند.
  • خدمات مشتریان و پشتیبانی: اگر یک کسب و کار خدمات پشتیبانی به مشتریان ارائه می‌دهد، ایجاد بخش‌هایی برای تماس با پشتیبانی و ارائه سوالات متداول (FAQ) در وب‌سایت ایده مناسبی است. به این ترتیب طراحی سایت برای چنین کسب و کاری توصیه می‌شود.
  • هزینه و منابع: هزینه و زمان مورد نیاز برای طراحی و نگهداری وب‌سایت نیز مهم است. شما باید با بررسی دقیق وضعیت کسب و کارتان بدانید که آیا هزینه و منابعی که برای این کار مدنظر قرار می‌دهید، بازگشت دارند یا خر! با بررسی این جزییات می‌توانید همه چیز را به شکلی هوشمندانه ارزیابی نمایید.

یادتان باشد که همچنان تاکید می‌کنیم، هزینه برای طراحی وب سایت در برخی مجموعه‌ها اصلا بازخورد مناسبی ندارد و صرفا یک بودجه ازدست رفته خواهد بود! به همین دلیل حتما با توجه به تمام این جزییات و استفاده از خدمات مشاوره حرفه‌ای از سوی متخصصین بهین آوا تلاش کنید تا دقیقا متناسب با نیاز کسب و کارتان دست به کار شوید.

فضای آنلاین

مزیت داشتن وب سایت برای کسب و کار شما چیست؟

همان طور که از ابتدا تا اینجا بررسی کردیم، داشتن وب سایت برای برخی کسب و کارها مزیت محسوب می‌شود و برای برخی دیگر چندان گزینه خوبی نیست! داشتن وب‌سایت برای کسب و کارهایی که نیازمند آن هستند، می‌تواند دنیایی از مزایا و فواید را به همراه داشته باشد. اگر کسب و کار دارای قابلیت فروش آنلاین یا ارائه خدمات خاص در فضای آنلاین باشد، طراحی و نگهداری آن یک ایده به شدت برنده خواهد بود!

فروش آنلاین امکان ارتقاء فرآیند فروش را فراهم می‌کند و مرزهای محدود برای ارائه خدمات حضوری را ازبین می‌برد! با این ایده می‌توانید سرعت بالایی از ارائه خدمات منظم را شاهد باشید و ارتباطی دوسویه با مشتریان برقرار کنید. ارائه خدمات پشتیبانی آنلاین موجب می‌شود تا بدون اتلاف وقت و گم شدن درخواست‌ها، همه چیز را منظم پاسخ دهید و به خوبی از پس جلب رضایت مشتریان برآیید. 

هویت و برندینگ یکی از جوانب مهمی است که انگیزه برای داشتن وب‌سایت در کسب و کارهای مختلف را خلق می‌کند. وب‌سایت به عنوان یک نماینده دیجیتال در فضای آنلاین از سوی کسب و کار شما در فضای مجازی عمل می‌کند. وب سایت یک کارمند 24 ساعته است که متناسب با سبک طراحی شما، آمادگی کافی در ارائه خدمات به مشتریان را دارد!

شما می‌توانید در تمام طول شبانه روز به مشتریان خدمات خودتان را عرضه کنید، کالا بفروشید، خدمات پشتیبانی ارائه نمایید و برندینگ‌تان را قوی‌تر کنید. تمام این مزایا به روش سنتی همراه یک تیم 20 نفره ممکن است، در حالی که با طراحی یک سایت حرفه‌ای و دو نیروی کار انسانی می‌توانید تمام این مزایا را تجربه کنید. اگرچه فروش آنلاین نقش مهمی در مزایای وب‌سایت دارد، اما حتی برای کسب و کارهایی که این امکان را ندارند، می‌توانند با وجود یک وب سایت مرجع، اطلاعاتی از هویت برندشان ارائه کنند و اعتبار بخشی خوبی در کسب و کارشان خلق نمایند.

فضای آنلاین

اشتباهات رایج در طراحی سایت و فضای آنلاین

شاید برای شما هم جالب باشد که فضای آنلاین برای کسب و کارها به همان اندازه که مثل یک قند شیرین است، قابلیت تلخی بی انتهایی را دارد! کسب و کارهای مختلف می‌توانند هر کدام با بررسی اشتباهات رایج در طراحی سایت و حضور در فضای مجازی یا آنلاین، هوشمندانه دست به کار شوند و بدون آسیب های جبران ناپذیر، ضرر و زیان مالی یا از دست دادن هویت برند، هوشمندانه اقدام نمایند. در این بخش به بررسی اشتباهات رایج در طراحی سایت اشاره می‌کنیم.

فضای آنلاین

1. پشتیبانی نامطلوب

اگر فرصت کافی برای ارائه خدمات پشتیبانی در فضای آنلاین ندارید، اگر پاسخگوی تماس تلفنی، پیام و تیکت از سوی وب سایت نیستید، فکر طراحی سایت را از سرتان بیرون کنید. مشتریانی که برای طراحی وب سایت اقدام می‌کنند، به طور مکرر نیازمند خدمات پشتیبانی هستند. زمانی که شرکت ارائه کننده خدمات طراحی سایت، امکان ارائه خدمات پشتیبانی را نداشته باشد، به شدت دچار ضرر و زیان خواهید شد. پشتیبانی نامطلوب آسیب جدی به برنامه ریزی و بودجه شما می‌زند.

به همین دلیل باید بدون وسوسه شدن در جهت استفاده از خدمات ارزان قیمتی که پشتیبانی خوبی ارائه نمی‌کند، خدمات پشتیبانی حرفه‌ای بهین آوا را تجربه کنید و معنای تیم پشتیبانی مسئولیت پذیر و پیگیر را متوجه شوید. یادتان باشد که پشتیبانی نامطلوب می‌تواند آسیب های جدی به تجربه مشتریان از وب سایت وارد کند و موجب ازدست رفتن اطلاعات یا سو استفاده از آن ها شود. 

2. عدم ارائه خدمات توسعه

اگر تیم طراحی سایت ضعیف عمل کند، قطعا شاهد عدم ارائه خدمات توصیه وب سایت خواهید بود. به این ترتیب هیچ چیزی در وب سایت شما جای بهبودی ندارد! هر وب سایت پس از گذر زمان و استفاده مکرر، لیستی از خطاها، مشکلات و نیازها را نمایان می‌کند. متخصصینی که درخواست طراحی سایت داده اند، براساس این لیست تصمیم به توصیه وب سایت می‌گیرند.

اگر این خدمات به بهترین شکل ممکن ارائه نشود، قطعا همه چیز برای یک تجربه عالی دچار مشکل خواهد شد. به همین دلیل توصیه می‌کنیم در صورت مشاهده اختلال در بخش توسعه شرکت طراح سایت، تحت هیچ شرایط مسئولیت طراحی را به آن ها نسپارید! یادتان باشد که هزینه های توسعه توسط یک تیم دیگر، موجب می‌شود تا هزینه های زیادی را پرداخت کنید و ضرر و زیان مالی بیشتری تجربه نمایید.

3. ناکافی بودن آگاهی از دیجیتال مارکتینگ

بخش مهمی از انگیزه طراحی وب سایت برای کسب و کارهای مختلف، بهره‌مندی از مزایای دیجیتال مارکتینگ و فضای آنلاین است. با ارائه خدمات قوی در این بخش می‌توانید شاهد رشد وبسایت و خدمات جانبی آن شوید. در حالی که ما کافی بودن آگاهی از دیجیتال مارکتینگ در شرکت‌های طراحی سایت، موجب بروز مشکلات متعدد، سکون وب سایت، آسیب به بخش‌های مختلف آن و رتبه بندی در موتورهای جستجو می‌شود.

پس بدیهی است که برای رشد وب سایت و بهبود عملکرد آن در فضای آنلاین، شرکت طراح و مجری سایت،  باید به خوبی از بازار دیجیتال آگاه باشد. داشتن زمینه‌های قوی در دیجیتال مارکتینگ اصلی‌ترین دلیل محبوبیت مجموعه بهین آوا است. شما می‌توانید خدمات جنبی برندینگ، تبلیغات، طراحی کمپین تبلیغاتی و اقدامات مشابه را در تیم بهین آوا تجربه کنید. بی شک همین تخصص و تجربه می‌تواند کیفیت وب سایت شما را بهبود بخشد.

اگر شما هم آماده حضور در فضای انلاین هستید و در حال کسب اطلاعات و تحقیق در این حوزه تلاش می‌کنید تا یک تجربه عالی رقم بزنید؛ باید هوشمندانه به جزییاتی که در این مقاله اشاره شد توجه نمایید. شما می‌توانید به راحتی همه چیز را در این سطح از خدمات مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید. به این ترتیب یک تجربه عالی از اقدام یا عدم اقدام جهت طراحی سایت خواهید داشت.

ایده شما برای ورود به فضای آنلاین چیست؟ تجربه خودتان را با ما درمیان بگذارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *