بهترین روش های تبلیغات و فروش آنلاین در ایران و جهان ۲۰۲۴-۱۴۰۲

روش های تبلیغات و فروش آنلاین

امروزه فعالیت‌های مختلفی در فضای آنلاین در حال رخ دادن هستند و همه‌ی شرکت‌ها در حال توسعه دادن خود می‌باشند. برای توسعه کسب و کار در فضای آنلاین روش های تبلیغات و فروش آنلاین مختلفی وجود دارد. اولین گام برای پیشبرد اهداف سازمان مربوطه استفاده از فضای آنلاین است.

این اتفاق ارتباطی با کوچکی یا بزرگی حوزه کاری شما ندارد. مهم‌ترین موضوع در این است که خیلی از افراد قبل از اینکه دانش کافی در این زمینه را بدانند دچار خطاهایی می‌شوند که این دسته از خطاها باعث به وجود آمدن هزینه‌های گزافی می‌گردد. در نتیجه بسیاری از هزینه‌های اعمالی شما ممکن است بی‌ثمر باشند.

تنها علت این اتفاق عدم آگاهی افراد نسبت به روش‌های مدرن و نکات موجود در هر یک از آن‌ها در بازار است. به همین دلیل در این مقاله در سایت بهین آوا قصد داریم تا به بررسی روش های تبلیغات و فروش آنلاین در ایران بپردازیم، پس تا انتها همراه ما باشید تا نکات مهم در این زمینه را از دست ندهید.

تبلیغات اینترنتی چگونه کار می‌کنند؟

تبلیغات اینترنتی به وسیله انتشار تبلیغات و محتواهای تبلیغاتی در اینترنت انجام می‌شوند. این نوع تبلیغات شامل استفاده از وب‌سایت‌ها، رسانه‌های اجتماعی، پست‌های ویدئویی، تبلیغات وایرال و سایر روش های تبلیغات و فروش آنلاین است. تبلیغات اینترنتی به کاربران هدفمندی بهتری نسبت به روش‌های سنتی تبلیغات را اجازه می‌دهد.

این نوع تبلیغات می‌توانند بر اساس جستجوهای کاربران، علاقه‌ها، مکان‌های جغرافیایی و داده‌های دیگر شخصی سفارشی شود. علاوه بر این، تبلیغات اینترنتی قادر هستند تا از ابزارهای تحلیلی مختلفی برای اندازه‌گیری عملکرد تبلیغات و بهبود آن‌ها استفاده کنند. به این ترتیب، تبلیغ‌دهندگان می‌توانند بهترین استراتژی‌ها و روش های تبلیغات و فروش آنلاین خود را شناخته و بهبود بخشند.

به طور کلی، روش های تبلیغات و فروش آنلاین در ایران به عنوان یک راهکار موثر و کارآمد برای رسیدن به مخاطبان هدف و افزایش فروش محصولات و خدمات استفاده می‌شود. به همین دلیل آگهی از ترفندهای این بخش دغدغه‌ بسیاری از افراد است.

روش های تبلیغات و فروش آنلاین در ایران

تبلیغ در اینترنت روش‌های متنوع و بسیار زیادی دارد. همین تنوع می‌تواند شما را در زمان انتخاب نحوه تبلیغات در اینترنت کمی سردرگم بکند. به همین دلیل بهتر است برای انتخاب روش تبلیغات اینترنتی خود از دانش یک دیجیتال مارکتر استفاده کنید. کسی که روش های تبلیغات و فروش آنلاین را به خوبی بداند و به کمپین‌های دیجیتال تسلط کافی داشته باشد.

در ایران، روش‌های مختلفی برای تبلیغات و فروش آنلاین وجود دارند که به عنوان یک کسب و کار یا فعالیت تجاری می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. روش های تبلیغات و فروش آنلاین در ایران به شرح زیر می‌باشند.

Owned media

تنها و یکه تاز پلتفرم‌هایی که می‌تواند جزو سرمایه‌ شما محسوب شود و یکی از media ها در بازار دیجیتالی است، وب سایت نام دارد. این سیستم جزو گزینه‌هایی است که وقتی شما از دارایی‌های شرکت و مجموعه خودتان صحبت می‌کنید، قسمتی از این ارزش گذاری برند شما به طور قطع وب سایت مختص شما است.

اگر می‌خواهید بر روی وب سایت خودتان سرمایه گذاری کنید، ابتدا نیاز است تا بر روی سئو یا بهینه سازی موتورهای جست و جو فعالیت خود را آغاز کنید. اگر به طور اقتصادی به این گزینه نگاهی کنیم، دلیل اصلی ایجاد کسب و کارها درآمدزایی می‌باشد.

با این حال موارد بعدی که در این قضیه بسیار تاثیرگذار هستند، زمان مورد نیاز برای رسیدن به درآمد و هزینه صرف شده در یک ماه می‌باشند. این هزینه باید به طور مستمر باشد، با این حال برخی از افراد برای اینکه سریع‌تر به جواب برسند سعی می‌کنند تا فرآیند سئو را نادیده بگیرند که به طور قطع در دراز مدت لطمه‌ای بر روی ورودی‌های سایت تحمیل می‌گردد.

در نتیجه مسیری که شما باید طی کنید، فرایندی است که حداقل چهار ماه باید برای این قسمت هزینه کنید. با گذشت این چهار ماه شما نظاره‌گر این خواهید بود تا هزینه شما به علاوه سود به حساب شما بازگردانده می‌شود. در نتیجه بهترین شیوه برای تبلیغات، سئو می‌باشد با این حال این فرآیند طولانی مدت است و در کنار این موارد به شرکت‌هایی اطمینان کنید که تجربه بسیاری در حوزه کسب و کاری شما و اطلاع از روش های تبلیغات و فروش آنلاین در ایران دارند.

فضای برندینگ

هنگامی که از برندهای بزرگ صحبت می‌کنیم، یکی از دلایلی که به این نقطه رسیده‌اند این است که بر روی هویت‌های برند خود فعالیت‌های ویژه‌ای را انجام داده‌اند. اگر شما می‌خواهید بر روی برندینگ وب سایت خود فعالیت کنید، با کمک بنر مارکتینگ این گزینه میسر می‌شود.

در واقع بنر مارکتینگ به عنوان گزینه‌ای به شمار می‌آید که جزو روش های تبلیغات و فروش آنلاین در ایران محسوب می‌شود و با کمک آن می‌توانید در سه هزار وب سایت ایرانی خودنمایی کنید و برند خود را به کاربرهای ایرانی نمایش دهید. این دسته از تبلیغات همانند تبلیغات بیلبورد در فضای آفلاین هستند که در حال حاضر به دو طریق قابل انجام می‌باشند.

 • CPC: هزینه به ازای هر بار کلیک، CPC نامیده می‌شود. در حال حاضر به طور میانگین فضای کلیکی در ایران بسته به نوع سایت، کیفیت و بازدیدهای سایت ۸۰۰ تومان می‌باشد.
 • Fixed cost: اگر به ازای مدت زمان مشخص در یک وب سایت هزینه شما پرداخت شود، به عنوان Fixed cost شناخته می‌شود. در حال حاضر هزینه آن از ۳۰۰ تومان تا یک میلیارد تومان می‌باشد. سایت‌هایی که هزینه بنر آن یک میلیارد به بالا است، در یک ماه بالای ۶۰۰ میلیون بار بازدید دارند.

خدمات Pre.roll

از روش های تبلیغات و فروش آنلاین در ایران می‌توان به خدمات Pre.roll اشاره کرد. به طور حتم ویدئوهایی را در فضای آنلاین مشاهده کرده‌اید که چند ثانیه اول آن شامل تبلیغاتی می‌باشد اما پس از گذراندن زمان مشخص شده می‌توان این تبلیغ را پشت سر گذاشت، این سری از تبلیغات Pre.roll نام دارند.

این دسته از خدمات جزو برندینگ می‌باشند و هدف اصلی آن افزایش نام آشنایی، فروش محصولات و خدمات مشتریان خود از طریق راهکارهای تبلیغاتی متنوع و موثر است. Pre.roll به دو طریق قابل اجرا می‌باشد.

 •  وب سایت‌ها: این دسته از خدمات تبلیغات در وب سایت‌هایی همچون آپارات، نماشا و جعبه قابل رویت هستند که هزینه آن در حال حاضر به ازای هر بار تماشا کردن این نوع تبلیغات چهل تومان می‌باشد. این هزینه برحسب CPC است یعنی هر بار نمایشی که ویدئو تبلیغاتی دیده می‌شود، چهل تومان برای آن پرداخت می‌گردد. با این حال نکته مهم این حوزه این است که شما در خدمات Pre.roll بر اساس ویدئویی که ساخته می‌شود، می‌توانید میزان کلی کیفیت بازخورد ویدئو خود را کاهش و افزایش دهید.
 • VOD: تلوزیون‌های اشتراک ماهیانه همانند فیلیمو، نماوا و فیلم نت VOD نام دارند. هزینه این دسته از خدمات تبلیغاتی برحسب CPV می‌باشد و از ۸۰ تا ۳۰۰ تومان است. با این حال امروزه این پلتفرم‌ها به صورت فیلم یا سریال خاصی که تولید می‌کنند در واقع پرداختی خود را اخذ می‌نمایند. به طور مثال اگر شما سریالی را انتخاب کنید، قادر خواهید بود تا قسمتی از آن سریال را از این پلتفرم‌ها خریداری کنید و مبلغ کاملا مشخصی را پرداخت نمایید.

روش های تبلیغات و فروش آنلاین

Performance-marketing

performance_marketing یکی از روش های تبلیغات و فروش آنلاین در ایران به شمار می‌آید. زمانی که از performance_marketing صحبت می‌شود که قرار است فروشی لحظه‌ای رخ دهد. یعنی اگر همین الان تبلیغات شما شروع شود، در همین لحظه نیز جوابدهی، هزینه و افزایش یا کاهش سبد خرید را شاهد خواهید بود.

یکی از پلتفرم‌های محبوب این سیستم تبلیغات گوگل می‌باشد، از محدود شرکت‌هایی که در ایران به عنوان پارتنر رسمی گوگل شناخته می‌شود، بهین آوا می‌باشد. به همین دلیل در زمینه گوگل این تیم پرتلاش دو نوع خدمات انجام می‌دهد.

 • گوگل ادز: خدمات گوگل ادز به گونه‌ای می‌باشد که وقتی فردی محصول و خدمات شما را جست و جو می‌کند از بین چهار گزینه اول و سه گزینه آخر جست و جوی مخاطب شما قرار داده می‌شود و به طور معمول ده گزینه وسط، گزینه‌های سئو می‌باشند. در حوزه گوگل ادز هزینه براساس CPC بررسی می‌گردد یعنی هزینه به ازای هر بار کلیک بر روی تبلیغات و وارد شدن به وب سایت شما پرداخت می‌‌شود. میزان این هزینه به رقبا و به خوشحالی کاربر وابسته است. یعنی اگر کاربری وارد وب سایت شما شود و زمانی زیادی را صرف بازدید از صفحه اختصاصی شما کند، گوگل این کاربر را به عنوان کاربر راضی می‌داند.
 • Targeting: یکی از جذاب‌ترین روش های تبلیغات و فروش آنلاین در ایران Targeting یا تبلیغات هدف گذاری شده می‌باشد، هزینه این نوع تبلیغات نیز برحسب CPC سنجیده می‌شود. اگر کاربری وارد وب سایت رقیب شما شود و از آن سایت خارج شود این فرد توسط گوگل شناسایی شده و به هر وب سایتی مراجعه کند تبلیغات وب سایت شما را به آن نشان داده می‌شود. این نوع تبلیغات یکی از مقرون به صرفه‌ترین روش‌ها برای جذب افراد می‌باشد و هزینه آن به ازای هر کلیک، یک سنت است.

تبلیغات Native

نوع دیگری از خدمات در حوزه وب سایت که از نوع performance_marketing می‌باشد، Native نام دارد. این دسته از خدمات به طوری است که فرد در هنگام شروع تبلیغات خود مشاهده‌گر بازخورد آن می‌باشد.

Native به گونه‌ای است که در سه هزار وب سایت ایرانی باکس‌های تبلیغاتی وجود دارد که در آن‌ها تبلیغات شما نمایش داده می‌شوند و کاربرها به نسبت نیازی که دارند می‌توانند بر روی تبلیغات شما کلیک کنند و وارد وب سایت شما می‌شوند. چهار روش تبلیغ Native وجود دارد که همه‌ی این چهار روش در باکس‌های تبلیغات قابل نمایش هستند. این چهار روش عبارتند از:

تبلیغات Basic

basic یکی از ساده‌ترین روش های تبلیغات و فروش آنلاین در ایران می‌باشد. برای نمایش تبلیغات شما در سه هزار وب سایت از طریق Basic قابل انجام است. به میزان کلیکی که شما دریافت می‌کنید، هزینه پرداخت می‌شود.

با این حال جذابیت این روش در این است که شما می‌توانید تبلیغاتی که به صورت CPC انجام می‌شود را کاملا مدیریت کنید. به طور مثال سایت‌هایی که به آن‌ها علاقه مند هستید را می‌توانید داشته‌باشید، در واقع به نسبت نوع خدماتی که انجام می‌دهید، می‌توانید سایت‌های مد نظر خود را انتخاب کنید و فقط در این دسته از سایت‌ها تبلیغات داشته‌باشید.

تبلیغات keyword

این دسته از تبلیغات به طوری هستند که شما فقط داخل مقاله‌هایی که در زمینه کاری شما وجود دارند، حضور خواهید داشت. اگر شما در مورد خدمات زیبایی فعالیت دارید، هر مطلبی که در این حوزه قابل رویت است، آگهی شما می‌تواند زیر مجموعه آن باشد.

به طور مثال اگر شما در خصوص جراحی بینی فعالیت می‌کنید، اگر مقاله‌ای در مورد عمل بینی نوشته شده باشد تبلیغات شما در پایین این صفحه قابل رویت است.

Retargeting

یکی از جذاب‌ترین روش های تبلیغات و فروش آنلاین در ایران که در فضای آنلاین به چشم می‌خورد، Retargeting نام دارد. به ازای هر کلیکی که می‌شود شما هزینه دریافت می‌کنید. این سری از تبلیغات براساس هدف‌گذاری مجدد قابل اجرا است.

یعنی یک کاربر وارد وب سایت خود شما شود، یک کدی به این کاربر اطلاق می‌‌گردد. وقتی که کاربر از سایت شما خارج می‌شود و وارد هر سه هزار وب سایت Native دیگر شود، تبلیغات شما را مشاهده می‌کند.

یکی از نکات مثبت این نوع تبلیغات در این است که اگر شما تبلیغات دلاری انجام می‌دهید و ده نفر وارد وب سایت شما می‌شوند از این ده نفر، یک نفر خدمات شما را قبول و نه نفر دیگر از وب سایت شما خارج می‌شوند. با این حال شما با کمک Retargeting می‌توانید همان نه نفر را به وب سایت خود بازگردانید. از طرفی با وجود تبلیغات دلاری خود، شما ریالی پول پرداخت می‌کنید، یعنی به صورت ریالی می‌توانید افراد را به وب سایت خودتان بازگردانید.

Behavior

تبلیغات native از نوع behavior نوعی از تبلیغات آنلاین است که برای مطابقت با شکل و عملکرد پلتفرمی که در آن ظاهر می‌شود، طراحی شده است. این تبلیغات بر اساس رفتار کاربر مانند تاریخچه مرور، جستجوها و سایر فعالیت‌های آنلاین، هدف گذاری می‌شوند.

هدف از این نوع تبلیغات، ارائه محتوای مرتبط و شخصی شده به کاربران است که باعث می‌شود آن‌ها بیشتر با تبلیغات درگیر شوند و اقدامی انجام دهند. در واقع تبلیغات Behavior اغلب همراه با روش‌های هدف‌گیری مبتنی بر داده استفاده می‌شوند و به تبلیغ‌کنندگان این امکان را می‌دهند تا بر اساس علایق، جمعیت‌شناسی و رفتار آنلاین به مخاطبان خاصی دسترسی پیدا کنند.

این نوع تبلیغات می‌توانند در دستیابی به مشتریان بالقوه ای که تمایل بیشتری به محصولات یا خدمات در حال تبلیغ دارند، بسیار موثر باشند.

Push_Notification

از دیگر روش های تبلیغات و فروش آنلاین در ایران Push_Notification ها هستند. این دسته از تبلیغات زمانی قابل اجرا هستند که کاربران اجازه‌ی ارسال آن را داده‌اند. در حال حاضر 20 میلیون کاربر موافقت خود را به جهت ارسال تبلیغات Push_Notification اعلام کرده‌اند.

این دسته از تبلیغات هزینه‌ای مقرون به صرفه دارد، زیرا شما با مبلغ‌هایی همچون دو تومان (یک میلیون ارسال یعنی هزینه‌ای به اندازه دو میلیون تومان) بابت هر ارسال می‌توانید از این سیستم تبلیغاتی استفاده کنید.

جذابیت این نوع خدمات در این است که شما قادر خواهید بود تا تبلیغات خود را به صورت منطقه‌ای ارسال کنید. یک مورد مثبت دیگر نیز تبلیغات شما می‌توانند در مناسبت‌های گوناگون همچون عید نوروز، شب یلدا و مواردی به این شکل برای افراد قابل نمایش باشند.

Refferal

تبلیغات در حوزه Refferal یکی از موثرترین روش های تبلیغات و فروش آنلاین در ایران می‌باشد. فضای وب سایتی محیطی ارجاعی است، یعنی این بخش همواره در حال توسعه و پیشرفت می‌باشد.

این دسته از خدمات به نوعی هستند که شما می‌بایست یک سایت فروشگاهی داشته باشید و از طریق سایت فروشگاهی خود یا وب سایت‌های واسطه مثل ترب و ایمالز ورودی بر روی سایت خودتان بگیرید و در سایت خودتان فروش را ایجاد کنید. چرا که این دسته از سایت‌ها به تنهایی کار فروش را انجام نمی‌دهند.

Affiliate_marketing

آخرین گزینه از سری خدمات وب سایت Affiliate-marketing نام دارد. این نوع تبلیغات به وب سایت شما منحصرا مربوط نیست، اما جزو خدماتی می‌باشد که به بهین آوا آن را ارائه می‌دهد. Affiliate-marketing از دسته روش های تبلیغات و فروش آنلاین در ایران است که همکاری با سایت‌های فروشگاه آنلاین همانند دیجی کالا و با سلام می‌باشد. در نتیجه اگر ادمینی کار خود را به بهین آوا بسپارید از خدمات بی‌نقص Affiliate-marketing نیز می‌توانید برخوردار باشید.

مزایای تبلیغات اینترنتی نسبت به تبلیغات آفلاین

تبلیغات و فروش آنلاین امروزه یکی از اصلی‌ترین روش های تبلیغات و فروش آنلاین محصولات و خدمات است. از آنجایی که اکثر مردم دنیا به اینترنت دسترسی دارند، استفاده از روش‌های تبلیغات و فروش آنلاین برای جذب مشتریان و افزایش فروش بسیار موثر است.

با این حال سوالی که برای برخی از افراد رخ می‌دهد این است که مزایای روش های تبلیغات و فروش آنلاین در ایران نسبت به تبلیغات آفلاین چیست؟ این موارد به شرح زیر هستند.

 • دسترسی گسترده: تبلیغات اینترنتی به شما این امکان را می‌دهد که به یک جمعیت گسترده‌تری از مخاطبان دسترسی پیدا کنید. افرادی که از اینترنت استفاده می‌کنند، از تمام نقاط جهان قابل دسترسی هستند.
 • اندازه پذیری: با تبلیغات اینترنتی، شما می‌توانید به دقت مشاهده کنید که چه تعداد افراد به تبلیغات شما واکنش نشان داده‌اند و چقدر از آن‌ها به خرید تبدیل شده‌اند. این امر به شما این امکان را می‌دهد که به صورت دقیق بازدهی تبلیغات خود را ارزیابی کنید.
 • هزینه کم‌تر: تبلیغات اینترنتی معمولاً هزینه‌های کم‌تری نسبت به تبلیغات آفلاین دارند. به عنوان مثال، تبلیغات در رسانه‌های اجتماعی یا گوگل ادز می‌توانند به شما این امکان را بدهند که با بودجه‌های کم‌تری به تبلیغات خود بپردازید.
 • امکان هدف گیری دقیق: تبلیغات اینترنتی به شما این امکان را می‌دهد که به صورت دقیق مشخص کنید که تبلیغات شما به کدام گروه‌های مخاطبان نشان داده شود. این امر باعث می‌شود که تبلیغات شما به شکل موثرتری نمایش داده شود.
 • امکان تعامل بیشتر: تبلیغات اینترنتی به مخاطبان این امکان را می‌دهد که بلافاصله به تبلیغات واکنش نشان دهند و میزان علاقه مندی خود را نسبت به تبلیغات موجود داشته‌باشند.

بهترین مرکز ارائه روش های تبلیغات و فروش آنلاین در ایران

به دلیل اهمیت روش های تبلیغات و فروش آنلاین در ایران مراکزی بسیاری در این زمینه به افراد خدمات خود را ارائه می‌دهند. در این راستا بهین آوا سعی بر این داشته تا بتواند با وجود مزایای بی‌نظیر خود بسیاری از افراد را از خود راضی نگه دارد.

از تبلیغات جستجوی گوگل تا تبلیغات شبکه نمایش و تبلیغات ویدئویی، هر زمینه‌ای را که نیاز دارید، پوشش داده و به بهترین شکل ممکن به معرفی شما می‌پردازد. تیم حرفه‌ای بهین آوا با تجربه درخشان در زمینه تبلیغات آنلاین، برنامه‌هایی سفارشی و هوشمندانه‌ای را برای شما طراحی کرده و تضمین می‌کند که تبلیغات شما نه تنها دیده می‌شوند بلکه در تاثیرگذاری بیشترین اثر را دارند.

روش های تبلیغات و فروش آنلاین

از مزایای این سایت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • افزایش فروش: با استفاده از سایت بهین آوا می‌توانید به طور مستقیم بر روی فروش و درآمد خود تأثیر داشته‌باشید و افزایش فروش محصولات یا خدمات خود را تجربه کنید.
 • افزایش شناخت برند: با تبلیغات در سایت بهین آوا می‌توانید شناخت برند خود را افزایش دهید و به مخاطبان جدیدتری دسترسی پیدا کنید.
 • انعطاف پذیری: با استفاده از سایت بهین آوا می‌توانید به سرعت و به صورت انعطاف‌پذیر به تغییرات در تبلیغات خود واکنش نشان دهید و بهبود‌های لازم را در این جهت انجام دهید.

به طور کلی، استفاده از روش های تبلیغات و فروش آنلاین در ایران می‌توانند مزایای زیادی داشته باشند. این روش‌ها امکان دسترسی به مخاطبان هدف را به صورت دقیق‌تر و انعطاف‌پذیرتر ارائه می‌دهند و می‌توانند بهبود در فروش و شناخت برند شما را به همراه داشته‌باشند.

استفاده از تبلیغات جست و جوی گوگل، تبلیغات شبکه نمایش و تبلیغات ویدئویی می‌تواند به شما کمک کند تا به طور هوشمندانه و با توجه به نیازهای خود، تبلیغات خود را طراحی و اجرا کنید. تیم حرفه‌ای بهین آوا با تجربه‌ای که دارد، می‌تواند برنامه‌های سفارشی برای شما طراحی کند و اطمینان دهد که تبلیغات شما به بهترین شکل ممکن دیده شده و تاثیرگذار باشند.

شما می توانید با کارشناسان ما در زمینه های مختلف دیجیتال مارکتینگ مانند سئو، خدمات گوگل ادز، ایسنتاگرام و …. در بهین آوا تماس بگیرید. کارشناسان ما همواره آماده ارائه مشاوره به شما هستند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *