10 تکنیک روانشناسی فروش که برای رشد هر کسب وکار ضروری است

10 تکنیک روانشناسی فروش که برای رشد هر کسب وکار ضروری است

زمانی که قصدتان ارائه کالا و خدمات خاصی به مشتری است، باید تلاش کنید تا از طریق دانستن روانشناسی فروش، اثر مستقیمی بر مشتری داشته باشید. تحت تاثیر قراردادن مشتری نیازمند کسب تجربه و دانش در این زمینه است. تکنیک روانشناسی فروش کمک می‌کند تا به بهترین شکل انگیزه سازی کنید و نیاز به محصول یا خدمات‌تان را در مشتری خلق کنید. به این ترتیب شانس زیادی دارید تا خیلی راحت محصول یا خدمات‌تان را بفروشید. اصل در روانشناسی فروش، ایجاد انگیزه است.

به این ترتیب همه چیز برای رشد فروش و پیشرفت شما به عنوان یک کارشناس فروش فراهم است.اگر مایل هستید بدانید روانشناسی فروش چیست و چگونه می‌توانید با جدیدترین تکنیک روانشناسی فروش رشد کنید، تا پایان همراه ما باشید تا تجربیات بهین آوا در این حوزه را مطالعه کنید.

روانشناسی فروش چیست؟

تا به حال احساس کرده‌اید که برای دریافت خدمات خاصی پول بیشتری پرداخت می‌کنید در حالی که همان خدمات توسط افراد دیگر ارزان‌تر ارائه می‌شود؟ همه می‌دانیم کفش‌های نایک حداقل 5 برابر گران قیمت‌تر از کفش‌های وطنی موجود در بازار است! اما همچنان برای خرید کفش نایک متقاضیان زیادی وجود دارد! علت چیست؟ کیفیت بالا؟ متریال مناسب؟ آیا چنین کیفیتی در برندهای مشابه وجود ندارد؟ آنچه توسط نایک انجام شده، روانشناسی فروش است!

نایک موفق شده است تا در ذهن مخاطب به عنوان برندی حرفه‌ای در حوزه کفش ورزشی جلوه کند. به این ترتیب شما در زمان خرید تمایل بیشتری به خرید از نایک دارید. آنچه می‌تواند در ذهن مخاطب به عنوان یک حس خوب، تجربه مثبت و جذاب جلوه کند، همان روانشناسی فروش است. با کمک تکنیک روانشناسی فروش می‌توانید رشد کنید و در بین مخاطب برای خودتان جایگاه ویژه‌ای ایجاد کنید.

کاربرد روانشناسی فروش چیست؟

پس از آن که دانستید روانشناسی فروش چیست، بهتر است بدانید که کاربرد آن چه چیزی است؟ شناخت پرسونای مخاطب به شما اجازه می‌دهد تا عملکرد مشتری را پیش بینی کنید، دغدغه‌های او را بشناسید و نیازهای احتمالی را کشف کنید. به این ترتیب شانس زیادی دارید تا در میان رقبا دیده شوید. کاربرد روانشناسی فروش همین است که  وجه تمایزی میان شما و رقبا در ذهن مخاطب ایجاد شود. گاهی نیز از طریق روانشناسی فروش می‌توان سرعت تصمیم گیری خریدار را افزایش داد و خیلی آسان‌تر به مرحله فروش رسید. با کمک تکنیک روانشناسی فروش می‌توانید سریع‌تر رشد کنید و برای دسترسی به بهترین نتیجه از عملکردتان به عنوان کارشناس فروش، راه مطمئنی بیابید.

بیشتر بخوانید :صفر تا صد آموزش فروش تلفنی + 10 قانون

10 تکنیک روانشناسی فروش که برای رشد هر کسب وکار ضروری است

پایه‌ های روانشناسی فروش

اگر قصدتان بررسی انواع تکنیک روانشناسی فروش باشد، باید بدانید که این تکنیک‌ها بر پایه چه چیزی استوار هستند و بر روی چه چیزی اثرگذار خواهند بود. پایه و اساس روانشناسی فروش، درگیر کردن احساسات، منطق و حس اعتماد افراد است. اگر بتوانید با برقراری ارتباط موثر احساسات افراد را درگیر کنید، شانس زیادی دارید تا رشد کنید و در راستای اهداف فروش بیشتر گام بردارید.

با ایجاد تکنیک‌هایی برای متقاعدسازی می‌توانید بر روی منطق افراد اثرگذار باشید. ایجاد حس اعتماد نیز، زمینه ساز خلق مشتریان بیشتر است و ارتباطات بعدی را خلق می‌کند. به همین دلیل تکنیک‌های روانشناسی فروش می‌تواند کسب و کارتان را متحول کند و شرایط را برای دسترسی به بهترین نتیجه فراهم نماید.

ویژگی‌های روانی موثر در فروش

شاید برای شما جالب باشد که بدانید برخی ویژگی‌های روحی و روانی تاثیر مستقیمی بر میزان فروش شما دارد. اگر این ویژگی‌ها در هر کارشناس فروشی وجود داشته باشد، اثربخشی رفتار و عملکرد او بیشتر خواهد شد. این ویژگی‌های مهم در کنار یکدیگر می‌توانند شرایط را برای دستیابی به بهترین نتیجه فراهم کنند.

  • صبر زیاد
  • خودآگاهی
  • خود کنترلی
  • ارتباط موثر
  • ثبات عاطفی
  • توانایی همدلی
  • کنجکاوی بالا
  • مهارت حل مسئله
  • هوش هیجانی بالا
  • هوش و توانایی استنباط
  • توانایی خوب گوش دادن
  • توانایی قرار دادن خود در موقعیت دیگران

10 اصل در روانشناسی فروش

اگر 8 اصل در روانشناسی فروش را بشناسید، برای ارتباط با مخاطب و فروش بیشتر موفق‌تر عمل می‌کنید. به همین دلیل در این جا قصد داریم تجربیات سال‌ها فعالیت تیم بهین آوا در حوزه برندسازی و فروش را در اختیارتان قرار دهید.

1-هدیه دادن به مشتریان

هدیه دادن به مشتری بهترین اقدامی است که می‌تواند موجب درگیر کردن احساسات مختلف در مشتری شود. هدیه دادن حسی شبیه به قدردانی و ارزشمندی در افراد ایجاد می‌کند. زمانی که با استفاده از این اقدام در ذهن مشتری نفوذ کنید، قطعا جایگاه خوبی را تجربه خواهید کرد. ارائه هدایا در بحث کسب و کار یا فروش بسیار مطلوب است. شما می‌توانید با کمک همین تکنیک ارتباط روحی روانی عمیقی با مشتری ایجاد کنید. خلق حس ارزشمندی می‌تواند منجر به بهبود جایگاه برند شود.

2-امضای خاص خود را داشته باشید

بسیاری از افراد برای کالاهای خاص، خدمات خاص یا حتی رفتار خاص پول می‌دهند. شما باید برای خلق بهترین کیفیت از خدمات، امضای خاص خودتان را داشته باشید. زمانی که عملکرد سازمانی، تیمی و حتی فردی شما در چارچوب یک برند خاص به نظر رسد، قطعا نمود بیرونی آن در میزان فروش‌تان قابل ملاحظه است. امضای خاص برند و محصول شما می‌تواند زمینه ساز فروش بیشتر، سود بالاتر و قیمت گذاری متفاوت‌تر شود. به همین دلیل توصیه می‌کنیم تا برای عملکرد خاص سازمان و برندتان فکر کنید و تصمیم درستی بگیرید.

3-پیشنهادات هیجان انگیز اما محدود

زمانی که مشتریان در مقابل پیشنهاد هیجان انگیز قرار می‌گیرند، تصمیم گیری برای آن‌ها مشکل می‌شود. در همین زمان وظیفه شما چیست؟ چگونه با تکیه بر روانشناسی فروش می‌توانید شانس فروش موفق را افزایش دهید؟ با کمک پیشنهادات شگفت انگیز آن هم در زمان محدود می‌توانید به این موفقیت دست پیدا کنید. کافی است زمان دقیقی معین کنید تا مشتریان بدانند به زودی این مزیت را ازدست خواهند داد. به این ترتیبت خیلی راحت محصول یا خدمات‌تان را به فروش می‌رسانید.

 • 4-دغدغه های مشتری را بشناسید

زمانی که افراد با یک برند و کسب و کار مواجه می‌شوند که دغدغه های مشابهی با آن‌ها دارد، خیلی سریع جذب کسب و کار می‌شوند. به همین دلیل در چنین مواقعی متخصصین تلاش می‌کنند تا پرسونای مخاطب را درک کنند و مطابق با جزییات آن، دغدغه های رایج در همان قشر را کشف نمایند. به این ترتیب شانس بالایی برای موفقیت در این میان وجود دارد. با همین درک می‌توانید دغدغه های آن‌ها را درک کرده و متناسب با همان شرایط پیشنهادات به موقعی بیان کنید.

5-ارزش محصول یا خدمات‌تان را ارائه کنید

زمانی که خدمات یا محصولات شما ارزش خاصی به مشتری می افزاید، وظیفه شما است که خیلی هوشمندانه این ارزش‌ها را نمایش دهید. متخصصین بازاریابی و فروش تلاش می‌کنند تا از طریق پرزنت کردن جزییات و ارزش‌های کسب و کار، مشتریان را آگاه کنند که با خرید یا استفاده از آن خدمات، چه ارزش آفرینی در زندگی‌شان تجربه می‌کنند. به همین دلیل لازم است تا به دقت جزییات کسب و کار یا محصول‌تان را بدانید و برای ارائه اطلاعات دقیق از ارزش‌های آن به مشتری تلاش کنید. همین موضوع می‌تواند راز و رمز کسب و کارتان باشد.

10 تکنیک روانشناسی فروش که برای رشد هر کسب وکار ضروری است

اینستاگرام مارا نیز دنبال کنید.

6-از حس ترس کمک بگیرید

ششمین اصل در روانشناسی فروش، استفاده از حس ترس در مشتری است. زمانی که پیشنهادات خرید محصول یا خدمات‌تان را به گونه ای عنوان کنید که در مشتری حس ترس ایجاد کند، می‌توانید با موفقیت بالا انگیزه فروش در مشتری را ایجاد کنید. ترس عامل مهمی است که مشتری را برای فروش ترغیب کند. به همین دلیل اگر بتوانید ترس از دست دادن را در مشتری ایجاد کنید، به بهترین شکل ممکن موفق به فروش خواهید شد.

7-دایره مشخصی از مشتریان را انتخاب کنید

معمولا در ذهن مشتریان طبقه بندی‌های مختلفی وجود دارد. شما باید براساس پرسونای مخاطب تلاش کنید تا طبقه بندی مشخصی از مشتری را تعیین کنید و به عنوان بازار هدف مشخص نمایید. دایره مشخص به شما این امکان را می‌دهد تا هوشمندانه اقدام به فروش کنید. دایره مشخص مشتریان یک طبقه خاص را نمایان می‌کند. زمانی که مشتری خود را متعلق به یک دایره خاص می‌‌داند، همه چیز برای تحت تاثیر قرار دادن مشتری فراهم است. با این ترفند روانشناسی فروش می‌توانید میزان فروش خودتان را افزایش دهید و برای بهبود شرایط تلاش کنید.

8-عملکرد صادقانه و مقایسه

زمانی که بتوانید عملکرد صادقانه ای ارائه کنید و مقایسه مطلوبی از محصول خودتان با محصولات رقیب داشته باشید، شانس بیشتری برای رشد خواهید داشت. عملکرد صادقانه شما اعتماد مشتری را جلب می‌کند. پس از این مرحله می‌توانید با مقایسه محصول خودتان و محصولات قدیمی یا حتی جدید در بازار، وجه تمایز خوبی ایجاد کنید. عملکرد صادقانه شما تضمین کننده میزان فروش محصولات‌تان است.

9-گزینه های کمتری معرفی کنید

شاید تصور شما چنین باشد که برای افزایش میزان فروش لازم است تا گزینه های بیشتری را ارائه کنید. اما در واقعیت ماجرا، باید سیاست مدارانه عمل کنید. شما باید گزینه های کمتری را در اختیار مشتری قرار دهید. چرا که مشتری با افزایش تعداد گزینه‌ها دچار مشکل می‌شود و عدم تصمیم گیری منجر به عدم فروش محصول یا خدمات شما خواهد شد. به همین دلیل لازم است تا حتما گزینه ها را محدود کنید تا درصد انتخاب مشتری افزایش یابد.

10-انتقادات مشتری را جدی بگیرید

زمانی که انتقادات مشتری را جدی بگیرید، شانس بیشتری دارید تا رشد کنید. کسب و کار شما وابسته به فروش موفقیت آمیز است. اگر بتوانید با همین جزییات عمل کنید، به مرور پله های رشد را طی خواهید کرد. به کار گرفتن انتقادات موجب می‌شود تا زمینه کسب و کارتان به سمت تعالی رود.

بیشتر بخوانید : 10 ترفند که شما را به یک فروشنده حرفه ای تبدیل می کند

10 تکنیک روانشناسی فروش که برای رشد هر کسب وکار ضروری است

شما از طریق انجام کارهای مختلفی می توانید مشتری واقعی را به سمت کسب و کار خود بیاورید. بعدضی از این روش ها مانند خدمات گوگل ادز، طراحی سایت و سئو و حتی تبلیغات وایرال اینستاگرام در شرکت بهین آوا ارائه می شود.

درخواست مشاوره رایگان دارید؟

کافی است فرم تماس رو پرکنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس حاصل نمایند. همچنین می‌توانید در هر زمانی به طور مستقیم با ما تماس گرفته یا از طریق واتساپ در ارتباط باشید…

8884 8888 021

8884 8888 021

ارتباط در واتس‌اپ

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *