18 روش فروش اینترنتی محصول و خدمات

18 روش فروش اینترنتی محصول و خدمات

از زمانی که استفاده از تکنولوژی و اینترنت در تمام سطوح جامعه رایج شد، فرصت طلایی برای رشد کسب و کارهای اینترنتی فراهم گردید. بسیاری از کسب و کارهای خانگی پا به عرصه فروش اینترنتی گذاشتند و رشد بی سابقه ای را شاهد بودند. همین موضوع موجب شد تا انواع روش فروش آنلاین و اینترنتی مطرح شود. بسیاری از متخصصین در این حوزه تلاش کردند تا شرایط مختلفی را بررسی کنند که میزان فروش بیش از پیش افزایش یابد. تکنیک‌های مختلف بازاریابی و استفاده از انواع روش فروش آنلاین و اینترنتی موجب شد تا حتی کسب و کارهای کوچک، به رشد کم سابقه‌ای دست پیدا کنند.

تاثیر شگفت انگیز استفاده از انواع روش فروش آنلاین و اینترنتی و ضرورت درک آن برای کسب و کارهای مختلف موجب شد تا تصمیم بگیریم با تکیه بر تجربیات سال‌ها فعالیت بهین آوا در حوزه تبلیغات، نکاتی را ارائه کنید.

اگر شما نیز دغدغه رشد کسب و کارتان را دارید، تا پایان همراه ما باشید.

چرا باید انواع روش فروش آنلاین و اینترنتی را استفاده کنید؟

خوشبختانه فضای اینترنت و کسب و کارهای فعال در آن، همچنان جای رشد و پیشرفت زیادی را فراهم کرده است. از این رو نیاز دارید تا روش های گوناگون فروش و تبلیغات برای فروش آنلاین را بیاموزید و در میدان رقابت در میان هزاران کسب و کار مشابه رشد و پیشرفت کنید. کسب و کارهایی که به هر دلیلی از پا گذاشتن در این عرصه امتناع می‌کنند، در نهایت محکوم به شکست خواهند بود. چرا که دنیای مدرن امروزی حتی غول‌های بزرگی مثل شرکت کداک را به دلیل عدم به روز رسانی محصولات و آگاهی از بازار رقابت، به سمت نابودی برد. گاهی عدم اطلاع از معجزات انواع روش فروش آنلاین و اینترنتی موجب می‌شود تا صاحبان کسب و کار هر روز نا امیدتر از گذشته باشند و ضرر و زیان‌های مالی بسیاری را تحمل کنند. به همین دلیل توصیه می‌شود که افزایش آگاهی در حوزه فروش آنلاین را جدی بگیرید.

معرفی 18  روش فروش آنلاین و اینترنتی

این روزها به تعداد ذهن‌ها و خلاقیت درونی آن‌ها می‌توان روش مختلف برای فروش اینترنتی پیدا کرد. اما آگاهی داشتن از کاربردی‌ترین روش‌ها موضوع مهم دیگری است که باید حتما از رفرنس‌های مطمئن جویا شوید. راهکارهای فروش اینترنتی که دراینجا به آن اشاره می‌کنیم، همگی سال‌ها توسط متخصصین بازاریابی و دیجیتال مارکتینگ بهین آوا مورد بررسی قرار گرفته‌اند و آزمون و خطای خود را پس داده اند. به همین دلیل می‌توانید با آسودگی خیال از آن‌ها استفاده کنید. اگر کمی سردرگم هستید و نمی‌دانید از کجا آغاز کنید، با درج شماره تلفن‌تان در باکس زیر می‌توانید منتظر تماس کارشناسان بهین آوا بمانید و از راهنمایی‌های رایگان ما در حوزه کسب و کارتان بهره بگیرید.

 بیشتر بخوانید : کاتالوگ دیجیتال

ایجاد و راه اندازی تیم فروش تلفنی حرفه ای

1-طراحی وب سایت فروش آنلاین

یکی از بهترین و مطمئن‌ترین روش‌های جهانی برای فروش آنلاین و اینترنتی محصولات، طراحی سایت‌های فروش آنلاین است. از طریق این آنلاین شاپ‌ها می‌توانید محصولات‌تان را یک به یک آپلود کرده، جزییات و مشخصات هرکدام را درج کنید، قیمت تعیین کنید، تخفیف بزنید و یک پنل کاربری مخصوص مشتری داشته باشید. از طریق امکانات وب سایت می‌توانید بدون نیاز به استخدام چندین نیروی متخصص، فرآیند ثبت سفارش، تایید، فروش و ارسال را دنبال کنید. به همین دلیل همه چیز وابسته به وب سایت شما و کیفیت طراحی آن است. متخصصین بهین آوا با دارا بودن تیم حرفه‌ای در زمینه طراحی سایت فروشگاهی، به بهترین شکل می‌توانند شرایط را برای فروش محصول شما فراهم کنند. امکانات و تجربیاتی که در این حوزه وجود دارد، به راحتی می‌تواند شما را در کمترین زمان به بالاترین میزان فروض آنلاین برساند. برای آشنایی با خدمات در حوزه وب سایت حتما با کارشناسان ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان بهره‌مند شوید.

18 روش فروش اینترنتی محصول و خدمات

2-در سایت دیگران بفروشید

یکی از راه‌کارهایی که این روزها به شدت رایج شده است، فروش محصولات در وب سایت‌های بزرگتر است. برای مثال شما کالایی برای فروش دارید و به هر دلیلی تا کنون وب سایت نداشته‌اید یا حتی سایت‌تان بازدید کافی برای فروش اینترنتی ندارد و راه‌کار جدیدی مدنظرتان است. در این شرایط باید از طریق مارکت‌های بزرگ‌تر این اقدام را انجام دهید. در برخی وب سایت‌ها مثل دیجیکالا شرایط برای درج محصول و فروش فراهم است. در این سبک فروش‌ها لازم است تا قراردادی را امضا کنید و شرایط آن وب سایت را بپذیرید تا امکان فروش مطابق با چارچوب تعیین شده در سایت برای‌تان فراهم شود. به این ترتیب محصولات‌تان در یک پلتفرم بزرگ‌تر، شناخته شده‌تر و محبوب‌تر به فروش می‌رسد.

18 روش فروش اینترنتی محصول و خدمات

3-فروش در سایت‌های آگهی

یکی دیگر از انواع روش فروش آنلاین و اینترنتی، مربوط به درج آگهی در سایت‌های مرتبط است. به این ترتیب که تلاش می‌کنید تا از طریق سایت‌های آگهی اقدام به فروش اینترنتی نمایید. این وب سایت‌ها شرایط درج آگهی رایگان یا هزینه‌دار را فراهم می‌کنند. شما به عنوان یک مرجع مطمئن و مورد علاقه مخاطبان‌تان، اقدام به درج آگهی در آن سایت می‌کنید. به این ترتیب شانس بالایی دارید تا مخاطبان وب سایت مدنظرتان، محصول یا خدمات شما را دیده و اقدام به پیگیری جهت خرید کنند. در اکثر موارد وب سایت‌های آگهی امکان فروش مستقیم و اینترنتی ندارند. آن‌ها تنها یک پنجره به سوی کسب و کار شما باز می‌کنند و ادامه ماجرا از طریق وب سایت یا کارشناسان فروش‌تان دنبال می‌شود.

18 روش فروش اینترنتی محصول و خدمات

 اینستاگرام ما را نیز دنبال کنید

4-فروش در شبکه‌های اجتماعی

به عنوان یکی  از شناخته‌ شده‌ترین روش های فروش آنلاین می‌توان به روش فروش آنلاین و اینترنتی در شبکه های اجتماعی اشاره کرد. شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام، تلگرام یا فیسبوک، بستر امنی فراهم می‌کنند تا امکان جذب مشتری داشته باشید. طراحی هوشمندانه پست‌ها و مطالبی که به اشتراک می‌گذارید، می‌تواند به بهترین شکل همه چیز را برای رشد و پیشرفت کارتان آماده کند. معمولا متخصصین در این حوزه همگی تلاش می‌کنند تا فروش بالاتری را تجربه کنند. بهین آوا با دانش عمیق در این حوزه می‌تواند به عنوان ادمین، طراح و سناریو نویس در شبکه‌های اجتماعی شما را همراهی کند. اطلاع از چگونگی برقراری ارتباط با دنبال کنندگان هر شبکه اجتماعی، موضوع مهمی است که باید حتما در مورد آن اطلاعات کسب کنید.

18 روش فروش اینترنتی محصول و خدمات

5-فروش از طریق رپورتاژ آگهی

یکی از محبوب‌ترین انواع روش فروش آنلاین و اینترنتی، استفاده از رپورتاژ آگهی است. به این ترتیب شما می‌توانید در صورت دارا بودن وب سایت، یک تیر و دو نشان بزنید. به طوری که با کارشناسان بهین آوا صحبت کنید و هدف خودتان را از رپورتاژ آگهی اعلام نمایید. سپس متخصصین ما باتوجه به نیاز شما اقدام به تهیه رپورتاژ آگهی مرتبط می‌کنند. در بطن رپورتاژ آگهی محصول یا خدمات مدنظر شما پرزنت می‌شود و کاربر بدون آن که متوجه شده باشد، به سمت استفاده از خدمات یا خرید محصول‌تان کنجکاو و پر انگیزه خواهد شد. در این شرایط می‌توانید به راحتی یک فروش مطمئن را تجربه کنید.

6-فروش با استفاده از تبلیغات اینستاگرام

تفاوتی ندارد که پیج اینستاگرام پر مخاطبی برای معرفی و فروش محصول در اختیارتان باشد یا تازه کار و کم فالوور باشید. به هر حال استفاده از تبلیغات اینستاگرامی به عنوان یک روش کارآمد فروش آنلاین و اینترنتی است. شما به راحتی می‌توانید با استفاده از تبلیغات اینستاگرامی رشد کنید، مخاطب جدید جذب کنید، به بهترین شکل محصول‌ یا خدمات‌تان را معرفی کنید و آن را به کاربر عرضه نمایید. این امکانات عالی همگی با سناریو نویسی قوی، ایجاد چارچوب و تبلیغات هدفمند توسط متخصصین این حوزه فراهم می‌شود. به همین دلیل باید حتما نسبت به این موضوع هوشیار باشید و از تبلیغات بی هدف و پراکنده پرهیز کنید. بهین آوا به راحتی می‌تواند در حوزه‌های مختلف تبلیغات اینستاگرامی مطمئن و هدفمندی را برای‌تان درنظر بگیرد. تنها کافی است شماره تماس‌تان را در کادر پایین وارد کنید و منتظر تماس متخصصین ما باشید.

18 روش فروش اینترنتی محصول و خدمات

 بیشتر بخوانید : تفاوت های سایت فروشگاهی و شرکتی چیست ؟

7-فروش با ویدئو مارکتینگ

دنیای دیجیتال امروزه، همه چیز را دچار تغییر و تحول کرده است. شما به آسانی می‌توانید بدون اجاره یک مکان فیزیکی، برگزاری افتتاحیه و هزینه‌های گزاف جانبی آن، تنها با یک ویدئو مارکتینگ و چیدمان صحیح سناریو فروش، اقدام به فروش محصولات‌تان کنید. فروش بیشتر با ویدئو مارکتینگ تکنیکی هیجان‌انگیر و کارآمد است. شما به راحتی می‌توانید ویژگی‌های محصول، وجه تمایز آن با سایر محصولات و برتری رقابتی آن را در ویدئوها توضیح دهید تا مشتری با مشاهده آن نسبت به خرید محصول‌تان ترغیب شود. فروش با ویدئو مارکتینگ کار آسانی نیست، مگر از متخصصین آن حوزه بهره بگیرید. چرا که نوع ارائه محصول ویدئویی، سناریو نویسی، چگونگی تصویربرداری، ادیت و موسیقی همگی بر نتیجه نهایی اثرگذار هستند.

18 روش فروش اینترنتی محصول و خدمات

8-فروش با بنرهای تبلیغاتی

در دنیای دیجیتال امروزه نیاز نیست تا چند ده میلیون تومان برای یک بیلبرد ساده هزینه کنید و سود حاصل از فروش آن به یک دهم مبلغ هزینه اولیه‌تان نرسد! این روزها یک روش فروش آنلاین و اینترنتی وجود دارد که از طریق بنر تبلیغاتی انجام می‌شود. به این ترتیب که می‌توانید یک بنر در وب سایتی پر بازدید اجاره کنید و محصول یا خدمات‌تان را در حیطه یک بنر ارائه نمایید. فروش با کمک بنرهای تبلیغاتی روشی مطلوب، هوشمندانه و تخصصی است. بسیاری از افراد هزینه جایگاه یک بنر خوب در وب سایتی پر بازدید را پرداخت می‌کنند اما نتیجه خوبی نمی‌بینند. این تفاوت‌ها به دلیل ضرورت طراحی هوشمندانه بنر است. درواقع شما تنها چند ثانیه فرصت دارید تا در قابی محدود نظر مخاطب را جلب کنید و فروش اینترنتی را رقم بزنید. این کار علاوه بر فروش می تواند بر روی سئو سایت‌تان نیز اثر مثبتی داشته باشد.

18 روش فروش اینترنتی محصول و خدمات

9-فروش با تبلیغات همسان

یکی از بهترین انوع روش فروش آنلاین و اینترنتی، استفاده از تبلیغات همسان است. با کمک این تکنیک تبلیغاتی شانس بالایی دارید تا کاربر را به سمت خودتان بکشانید. به همین دلیل از طریق یک استراتژی مطمئن و کاربردی، لازم است تا مشتری را جذب کنید و برای فروش محصول آماده نمایید. تبلیغات همسان به شکل تبلیغات کلیکی، تبلیغات هدفمند و ریتارگنیگ انجام می‌شود. در این روش‌ها به راحتی می‌توانید ذهن مشتری را برای خرید آماده کنید و هدف‌تان را اجرایی کنید. انجام تبلیغات توسط متخصصین بهین آوا انجام می‌شود و کافی است با درج شماره تماس‌تان گوش به زنگ کارشناسان تبلیغات و بازاریابی ما باشید.

18 روش فروش اینترنتی محصول و خدمات

10-فروش با کمک گوگل ادز

حتما اسم تبلیغات گوگل یا گوگل ادز به گوش‌تان خورده است. با استفاده از روش تبلیغاتی گوگل ادز می‌توانید در کلمات کلیدی مدنظرتان به عنوان اولین نتیجه جستجو نمایش داده شوید. به همین دلیل گوگل ادز می‌تواند رشد چشم گیری در روند فروش اینترنتی محصولات و خدمات‌تان ایجاد کند. اما در نظر داشته باشید که برای استفاده از خدمات گوگل ادز،  نیاز به افراد متخصصی دارید تا ارزیابی دقیقی از سایت و کلمات کلیدی هدف‌تان داشته باشند و برای فروش بیشتر در کلمات کلیدی خاص شما را همراهی کنند. پس بدیهی است که با کمک متخصصین این حوزه شانس بالاتری برای فروش آنلاین و اینترنتی خواهید داشت. جالب است بدانید که گوگل ادز کمک زیادی به رشد وب سایت تان می‌کند و به طور مستقیم بر روی سئو سایت نیز اثرگذار است.

11-ایجاد باشگاه مشتریان

یکی از اساسی‌ترین روش‌هایی که می‌تواند بر روی فروش آنلاین شما و برندسازی اثرگذار باشد، ایجاد باشگاه مشترین است. افرادی که در حوزه بازاریابی اطلاعات دارند، به خوبی از مزایای راه اندازی باشگاه مشتریان مطلع هستند. در این باشگاه می‌توانید اطلاعات گوناگونی از مشتریان‌ خودتان درج کنید و برای اهداف مختلف بازاریابی سناریو‌های متفاوتی بنویسید. برای مثال ارائه خدمات و آفر محصولات در تاریخ‌های خاص مثل تولد، سالگرد ازدواج و موارد این‌چنینی در کنار ارائه خدمات برای مشتریان وفادار مثل آفرهای تخفیفی و تشویقی برای خرید بیشتر؛ همگی از جمله مواردی است که در باشگاه مشتریان قابل اجرا است. بر همین اساس توصیه می‌کنیم تا نسبت به راه اندازی باشگاه مشتریان اقدام کنید. این باشگاه سرمایه گذاری قوی در کسب و کارتان محسوب می‌شود که نه تنها منجر به فروش بیشتر خواهد شد، بلکه همه چیز را برای برندسازی قوی‌تر و تبدیل شدن به یک کسب و کار برند آماده می‌کند.

12-فروش آنلاین و اینترنتی با تقویت سئو سایت

همان طور که می‌دانید موتورهای جستجوگر نقش مهمی در برندسازی و رشد کسب و کارها دارند. به همین دلیل باید حتما شرایط برای رشد وب سایت در میان سایر سایت‌های رقیب فراهم شود. توجه به سئو وب سایت یکی از مهم ترین موضوعاتی است که می‌تواند تاثیر مستقیمی در رشد و پیشرفت کسب و کار داشته باشد. به عنوان یک روش فروش آنلاین و اینترنتی کارآمد، سئو وب سایت مهم‌ترین آیتمی است که صرف وقت و هزینه در آن نتایج مطلوبی دارد. به همین دلیل توصیه می‌کنیم تا جزییات سئو سایت را جدی بگیرید و برای آن حتما از متخصصین حوزه وب مسترینگ کمک بگیرید. بهین آوا با دارا بودن تیمی تخصصی در این حوزه می‌تواند ضمن تولید محتوای سئو شده، جزییات وب سایت را ارزیابی کند و مطابق با تقویم محتوایی و قوانین سئو در سایت اقدام به رشد سایت‌تان کند.

18 روش فروش اینترنتی محصول و خدمات

13-طراحی و پیاده سازی اپلیکیشن

این روزها استفاده از موبایل به بخش مهمی از زندگی همه ما تبدیل شده است. به همین دلیل شرایط برای رشد کسب و کارها از این طریق فراهم است. طراحی و پیاده سازی اپلیکیشن به عنوان یک روش فروش آنلاین و اینترنتی مدنظر قرار می‌گیرد. شما می‌توانید مطابق با نیاز کسب و کارتان، اپلیکیشن اندوید و آی او اس طراحی کنید و در مارکت‌های جهانی به اشتراک بگذارید. ارائه خدمات هوشمندانه و تامین محتوای اپلیکیشن برای ایجاد محبوبیت و ساخت امکانات متعدد بر روی آن، نکته مهمی است که به راحتی توسط متخصصین ما انجام می‌شود. به همین دلیل توصیه می‌کنیم تا در این زمینه هوشیارانه عمل کنید.

14-طراحی کاتالوگ هوشمند محصولات

اگر بخواهید از انواع روش فروش آنلاین و اینترنتی استفاده کنید و نتایج مطلوبی از آن ببینید، باید با علم روز همگام باشید. استفاده از جدیدترین روش‌های بازاریابی و جلب نظر مشتری، می‌تواند به خوبی همه چیز را برای رشد کسب و کارتان آماده کند. طراحی کاتالوگ هوشمند یکی از روش‌های مطلوبی است که مشتری را تحت تاثیر قرار می‌دهد. در کاتالوگ دیجیتال همه چیز برای ارائه در دسترس شما است. به همین دلیل لازم است تا از همه پتانسیل آماده شده استفاده کنید. پخش موسیقی پس زمینه، پخش ویدئوهای مختلف از محصول، ارائه پادکست مرتبط یا استفاده از عکس‌های هیجان انگیزی که در آتلیه بهین آوا ثبت می‌شود، همه و همه شرایط را برای پرزنت کردن مشتری فراهم می‌کند. به همین دلیل می‌توانید با کمک طراحی کاتالوگ هوشمند از طریق هدایت مشتری به سایت شانس فروش بالاتری را تجربه کنید.

15-راه اندازی تیم فروش تلفنی

استفاده از تلفن هنوز هم در میان روش‌های مختلف مذاکره و بازاریابی محبوب است. ارتباط تلفنی و درگیر کردن احساسات مخاطب یک هنر ویژه در کارشناسان فروش تلفنی است. خوشبختانه در بهین آوا امکانات کافی برای آموزش متخصصین این حوزه فراهم است. به همین دلیل به عنوان یک روش فروش آنلاین و اینترنتی می‌توان بر روی فروش تلفنی نیز حساب کرد. در این تکنیک مزایای رقابتی محصول یا خدمات شما برای مشتری توضیح داده می‌شود و در نهایت با جلب نظر او، فرآیند فروش به وب سایت یا پیگیری‌های بعدی از طریق شبکه‌های اجتماعی و ابزارهای دیگر موکول می‌شود. این سبک مذاکرات تلفنی پایه‌ای برای فروش اینترنتی ایجاد می‌کند تا مشتری با اعتماد بیشتری دست به خرید اینترنتی بزند.

بازاریابی تلفنی حرفه ای داشته باش - بهین آوا - 18 روش فروش اینترنتی محصول و خدمات

16-فروش آنلاین در بطن محتوا

اگر یک روش کارآمد برای فروش را مدنظر قرار دهید، متوجه ضرورت متقاعدسازی مشتری برای خرید خواهید شد. معمولا در این تکنیک شما لازم است تا همه چیز را برای مشتری توضیح داده و مزایای استفاده از خدمات یا محصولات‌تان را بیان کنید. به همین دلیل در تولید محتوای هوشمندانه نیز شانس بالایی برای فروش محصول یا خدمات وجود دارد. تعیین کلمات کلیدی هدف برای خرید آنلاین یک محصول و تولید محتوای مرتبط با همان کلمه کلیدی ضمن درنظر گرفتن قوانین سئو وب سایت از جمله پیچیده‌ترین روش‌های فروش به این شکل است. به همین دلیل حتما در این راستا باید از متخصصین حرفه‌ای کمک بگیرید. کارشناسان تولید محتوای بهین آوا ضمن اشراف بر این تکنیک می‌توانند به خوبی شرایط را برای این کار فراهم کنند.

17-تبلیغات پیامکی و آفرها

اطلاع رسانی به موقع کمپین‌های تبلیغاتی و آفرهای گوناگون به شما شانس بالایی در فروش محصولات می‌دهند. کافی است از طریق پنل‌های پیامکی اقدام به ارسال پیامک کنید و لینک فروش آنلاین محصول‌تان را ضمیمه نمایید. از این طریق شانس بالایی دارید تا پیشنهادات وسوسه کننده آفرها، مشتریان را برای کلیک بر روی لینک سایت ترغیب کنند. یادتان باشد به دلیل ریسک فیشینگ و کلاهبرداری‌های این‌چنینی، این روش تنها زمانی توصیه می‌شود که برندسازی شما تا حد زیادی موفقیت آمیز بوده باشد و آدرس لینک سایت‌تان در ذهن مخاطب امن و ایمن به نظر برسد.

18 روش فروش اینترنتی محصول و خدمات

18-ایمیل مارکتینگ

به عنوان یکی از قدیمی‌ترین تکنیک‌های فروش آنلاین می‌توان به ایمیل مارکتینگ اشاره کرد. تکنولوژی کاربردی که معمولا در راستای بازاریابی و اطلاع رسانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ایمیل مارکتینگ با هدف آگاه سازی مشتری، اطلاع رسانی آفرها، خدمات و محصولات جدید انجام می‌شود. بخش مهمی از دیتای ایمیل مارکتینگ وابسته به خبرنامه‌ها است و بخش دیگر آن از طریق بخش تماس با ما، فرم‌های مخصوص نظرسنجی و مشتری مداری در نمایشگاه‌ها و رویدادهای مرتبط جمع آوری می‌شود. این روش نیز همچنان کارآمد است و به عنوان یک روش فروش آنلاین و اینترنتی شناخته می‌شود.

 بیشتر بخوانید : کاتالوگ دیجیتال

18 روش فروش اینترنتی محصول و خدمات

بیشتر بخوانید : راحت ترین راه حل رفع مشکل فراموشی رمز عبور وردپرس

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *